Zwierzaki dobrymi przyjaciółmi dzieci. „Poznaję zwierzęta. Karty z obrazkami” – recenzja zestawu kart

-

Jak niewiele potrzeba do szczęścia maluchom poznającym świat, wie chyba każdy. Wystarczy im kilka obrazków i obecność najbliższej osoby, by poczuli się radośni. Dla półrocznych dzieci wszystko jest nowe i nieznane. Jednak zdumiewające może być to, że bardzo szybko zapamiętują i przyswajają zdobyte informacje. Karty edukacyjne Poznaję zwierzęta są niezwykle pomocne, aby chociaż po części zaspokoić ciekawość najmłodszych odkrywców.

Zestaw dwunastu kart z ilustracjami zwierząt żyjących na wsi daje wiele możliwości zabawy. Nie trzeba zatem dużej liczby elementów, aby dobrze się bawić. Jest on dedykowany dzieciom od szóstego do dwunastego miesiąca życia, ale nawet te nieco starsze z pewnością się nim zainteresują. Czas spędzony z plakietkami na pewno będzie należał do udanych. Możemy na przykład wcielić się w dane stworzenie, naśladując jego odgłosy. Maluch na pewno też zechce tego spróbować.

Tak niewiele, a cieszy

W małym pudełeczku znajdziemy wspomniane wyżej karty. Zostały one przewiązane papierowym sznureczkiem (każda plakietka posiada dziurkę), co ułatwia ich przechowywanie i zmniejsza ryzyko zgubienia. Oprócz tego wydawca dołożył szczegółową instrukcję z opinią psychologa o całym zestawie. Otwierając pudełko można  pomyśleć, że jego zawartość wcale nie jest imponująca. Nic bardziej mylnego. Z pomocą tak niewielu elementów zabawa z dzieckiem także będzie udana. O pierwszym sposobie ich wykorzystania napisałam już powyżej. Czy są jakieś inne? Oczywiście. W instrukcji zaproponowano również odszukiwanie przez dziecko wskazanych przez opiekuna zwierzątek, opowiadanie historyjek oraz zaangażowanie do zabawy starszego rodzeństwa. Za pomocą jednego zestawu kart możemy wymyślić wiele sposobów na zajęcie nim maluszka , co oczywiście ma korzystny wpływ na jego rozwój, zwłaszcza mowy, a także na budowanie więzi z bliskimi mu osobami.

Karty prezentują się znakomicie. Mają idealną wielkość, dlatego dziecko bez problemu może nimi operować. Poza tym są solidnie wykonane, a ilustracje zwierząt zaprezentowano na nich bardzo wyraźnie. Umieszczono je na jednolitym tle, by nie rozpraszać uwagi malucha zbędnymi detalami. Na odwrocie obrazków znajduje się podpis z nazwą zwierzęcia i wyraz dzwiękonaśladowczy z nim związany. Nie trzeba zatem obawiać się pomyłek dotyczących rozpoznania wizerunków konkretnych osobników. Z reguły są one dobrze wszystkim znane, jednak osoby niemające styczności ze stworzeniami mieszkającymi na wsi  (a zwlaszcza  dzieci), mogą mieć problem z odróżnieniem kaczki od gęsi lub nie być pewnym tego, jaki odgłos wydaje dane zwierzę. Wspominane napisy okazują się więc naprawdę bardzo pomocne.


Jak miło spędzić czas?

Kolejnym atutem zestawu Poznaję zwierzęta jest jego przystępna wielkość. Wybierając się zatem na spacer, w podróż czy odwiedziny do znajomych, bez problemu zabierzemy go ze sobą. Zarówno w domu, jak i poza nim można dzięki niemu miło spędzić czas z maluchem, a przy okazji umożliwić mu poznanie stworzeń z otaczającego go świata. Celem rodziców na pewno jest to, by ich pociechy uczyły się nowych rzeczy w przyjemny sposób. Karty przedstawiające zwierzęta ze wsi, a więc kozę, krowę, świnię, gęś, konia, kurę, kaczkę, psa, owcę, kota, indyka i królika, im to ułatwią. Dzieci kochają zwierzaki, dlatego inwestycja w ten zestaw będzie opłacalna. Dzięki niemu zyskają cenny czas spędzony z najbliższymi. Z pewnością zabawa z jego wykorzystaniem szybko im się nie znudzi i będą chętnie brać w niej udział. Maluchom trzeba poświęcać każdą wolną chwilę, brak pomysłów na jej wypełnienie zostanie zażegnany, jeśli zdecydujemy się poszukiwać takich rozwiązań, jak karty czy też gry edukacyjne. Dziecko może także samo zająć się tymi kartami, układać je według sobie tylko znanego pomysłu i w sposób pośredni uczyć się przez to samodzielności. Czas zabawy nie jest ograniczony, nikt nam z góry także nie narzuca jej zasad.

Zatem jeśli szukacie pomocy edukacyjnej dla swoich maluchów, dzięki której w przyjemny sposób będą mogły trenować swoje zdolności poznawcze i sensoryczne, wpływającej również w sposób korzystny na rozwój wzroku, to wybierając zestaw Poznaję zwierzęta. Karty z obrazkami na pewno się nie zawiedziecie.

 

Tytuł: Poznaję zwierzęta. Karty z obrazkami

Liczba graczy: nieograniczona

Wiek: 6-12 miesięcy

Czas rozgrywki: nieograniczony

Wydawnictwo: Zu&Berry

 

 

Za przekazanie gry do recenzji dziękujemy wydawnictwu Zu&Berry, więcej o grze przeczytacie tutaj:

podsumowanie

Ocena
8

Komentarz

„Poznaję zwierzęta. Karty z obrazkami” to świetny zestaw dla najmłodszych, którzy są spragnieni wiedzy oraz bliskości i wspólnej zabawy. Młodzi fani zwierzątek będą nim uradowani. Wystarczy te dwanaście elementów, by uzyskać wiele cennych dla rozwoju dzieci efektów i przyjemnie spędzić czas.
Paulina Adamczuk
Indywidualistka szukająca nowych wyzwań. Pasjonatka literatury z zamiłowaniem do kryminałów, uwielbia zagadki i mroczne klimaty. Chętnie buja w obłokach oderwana od rzeczywistości poznając fantastyczny świat popkultury. Specjalista od spraw nieziemskich - nic, co trudne nie jest jej straszne. Nie zaczyna dnia bez uśmiechu, czarnej kawy i dobrej książki.

Inne artykuły tego redaktora

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu