Jodie Foster, Benedict Cumberbatch i Shailene Woodley w zwiastunie „The Mauritanian”

STXfilms opublikowało oficjalny zwiastun nowego thrillera The Mauritanian, w którym wystąpią same sławy.

Produkcja została oparta na książce Dziennik z Guantanamo Mohamedou Ould Slahi. Fabuła śledzi losy właśnie Slahiego, który marnieje zamknięty przez lata w więzieniu, bez wyroku czy chociażby procesu. Tracący nadzieję mężczyzna znajduje jednak sojuszniczkę w obrończyni, Nancy Hollander i jej wspólniczce, Teri Duncan. Razem stawiają oni czoła niezliczonym przeszkodom, próbując dojść sprawiedliwości. Ich walka, razem z dowodami ujawnionymi przez prokuratora wojskowego, ujawniają szokującą i daleko sięgającą konspirację.

W rolach głównych zobaczymy Tahara Rahima jako Slahiego, Jodie Foster jako Nancy Hollander, Shailene Woodley jako Teri Duncan i Benedicta Cumberbatcha jako pułkownika Stuarta Coucha. Pojawią się również Zachary Levy oraz Saamer Usmani.

The Mauritanian to film oparty na faktach – a konkretnie na manuskrypcie Mohamedou Ould Slahiego, który to napisał go odręcznie w celi w Guantanamo.

Reżyserią zajmie się laureat Oscara, Kevin Macdonald, a scenariusz wyszedł spod rąk M.B. Traven i Rory’ego Hainesa oraz Sohraba Noshirvaniego.

Premierę obrazu zaplanowano na luty przyszłego roku.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tulmbreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu