Ogłoszono nową grę mobilną w uniwersum Harrego Pottera – „Harry Potter: Magic Awakened”

W tym roku roku na urządzeniach mobilnych ukaże się gra Harry Potter: Magic Awakened. Jest to produkcja free-to-play, łącząca gatunki kolekcjonerskiej gry karcianej (CCG), MMO i strategii RPG.

Od dziś gracze z obu Ameryk, Europy i Oceanii mogą dokonać wstępnej rejestracji w Google Play i na oficjalnej stronie gry pod adresem www.MagicAwakened.com. Osoby, które zarejestrują się wcześniej, otrzymają powiadomienia i ekskluzywne nagrody w grze w momencie premiery.

Gra Harry Potter: Magic Awakened jest tworzona i wydawana wspólnym wysiłkiem firm Warner Bros. Games i NetEase Games. Produkcja trafi w tym roku w ręce użytkowników platform iOS oraz Android, a odpowiada za nią wytwórnia Portkey Games, zajmująca się tworzeniem tytułów osadzonych w świecie magii Harry’ego Pottera. Gracze będą mogli przeżywać własne przygody, inspirowane opowieściami z tego uniwersum. Harry Potter: Magic Awakened jest wieloosobową grą o pojedynkach czarodziejów, która łączy wciągającą fabułę z głęboką rozgrywką strategiczną oraz atrakcyjną, niepowtarzalną oprawą graficzną, jakiej oczekują fani serii.

Obie firmy współpracowały nad każdym aspektem rozwoju gry, łącząc talenty dwóch potęg w dziedzinie gier i rozrywki online, aby dokładnie odwzorować świat czarodziejów – od wczesnych koncepcji i projektów graficznych po fabułę i ogólny system rozgrywki. Wydana pierwotnie na terenie Chińskiej Republiki Ludowej, Hong Kongu, Makau i Tajwanu we wrześniu 2021 roku gra Harry Potter: Magic Awakened była największą premierą gier mobilnych w 2021 roku, zajmując pierwsze miejsce w lokalnych sklepach z aplikacjami. Według danych z różnych platform analitycznych, takich jak Sensor Tower, w pierwszych czterech miesiącach roku prześcignęła wszystkie nowe produkcje mobilne wydane na świecie. Jeszcze w tym roku rozpoczną się wstępne rejestracje i zamknięte beta testy dla graczy zamieszkujących pozostałe terytoria Azji.

„Podczas prac nad Harry Potter: Magic Awakened działaliśmy wspólnie z NetEase Games, aby stworzyć najlepszą grę dla wielu graczy z miejscem akcji w świecie czarodziejów. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że możemy wprowadzić ją na rynek globalny” – mówi David Haddad, prezes Warner Bros. Games.

„Harry Potter: Magic Awakened wykorzystuje najlepsze w swojej klasie możliwości deweloperskie i wydawnicze NetEase Games i Warner Bros. Games, aby zapewnić graczom wciągającą rozgrywkę z atrakcyjnymi funkcjami, rozbudowanym systemem kart kolekcjonerskich i pięknym stylem artystycznym”.

„Gra Harry Potter: Magic Awakened odniosła ogromny sukces i spotkała się z wysokim zainteresowaniem fanów” – twierdzi William Ding, założyciel i dyrektor generalny NetEase, Inc. „Nie możemy się doczekać globalnej premiery i wierzymy, że fani jednej z największych marek na świecie będą zachwyceni możliwością przeżycia przygód i wciągającej historii w świecie czarodziejów, a także skorzystania z nieskończonych możliwości, które daje magia”.

W grze Harry Potter: Magic Awakened gracze rozpoczynają jako młode czarownice i młodzi czarodzieje, którzy zostali przyjęci do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Fani mogą stworzyć własną postać i doświadczyć wszystkich aspektów magicznej edukacji, w tym zakupu przyborów szkolnych na Ulicy Pokątnej, nałożenia Tiary Przydziału, która decyduje o przydzieleniu ucznia do określonego Domu, oraz rywalizacji w Klubie pojedynków.

Czarownice i czarodzieje wyruszą na nową, pełną emocji przygodę z udziałem znajomych twarzy z oryginalnej serii o Harrym Potterze oraz całkowicie nowych postaci. W miarę postępów poznają zaklęcia i uroki, które można rzucać za pomocą kart. W grze należy gromadzić wiedzę magiczną, opanowywać zaklęcia, a także obmyślać unikalne strategie i tworzyć zwycięskie połączenia. Podczas zachwycającej, czarodziejskiej podróży znajomość zaklęć oraz umiejętność jak najlepszego ich wykorzystania będzie pomocna w pokonywaniu coraz trudniejszych prób, a także innych graczy.

Od dziś gracze z obu Ameryk, Europy i Oceanii mogą dokonać wstępnej rejestracji do gry Harry Potter: Magic Awakened w Google Play lub na oficjalnej stronie gry pod adresem www.MagicAwakened.com i otrzymać ekskluzywne nagrody po premierze tytułu. Po przekroczeniu każdego poziomu wstępnej rejestracji można odblokować dodatkowe nagrody, w tym walutę gry, dodatki ozdobne i kartę Niuchacza.

Natalia Jóźwiak
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu