Ogłoszono nową grę mobilną w uniwersum Harrego Pottera – „Harry Potter: Magic Awakened”

W tym roku roku na urządzeniach mobilnych ukaże się gra Harry Potter: Magic Awakened. Jest to produkcja free-to-play, łącząca gatunki kolekcjonerskiej gry karcianej (CCG), MMO i strategii RPG.

Od dziś gracze z obu Ameryk, Europy i Oceanii mogą dokonać wstępnej rejestracji w Google Play i na oficjalnej stronie gry pod adresem www.MagicAwakened.com. Osoby, które zarejestrują się wcześniej, otrzymają powiadomienia i ekskluzywne nagrody w grze w momencie premiery.

Gra Harry Potter: Magic Awakened jest tworzona i wydawana wspólnym wysiłkiem firm Warner Bros. Games i NetEase Games. Produkcja trafi w tym roku w ręce użytkowników platform iOS oraz Android, a odpowiada za nią wytwórnia Portkey Games, zajmująca się tworzeniem tytułów osadzonych w świecie magii Harry’ego Pottera. Gracze będą mogli przeżywać własne przygody, inspirowane opowieściami z tego uniwersum. Harry Potter: Magic Awakened jest wieloosobową grą o pojedynkach czarodziejów, która łączy wciągającą fabułę z głęboką rozgrywką strategiczną oraz atrakcyjną, niepowtarzalną oprawą graficzną, jakiej oczekują fani serii.

Obie firmy współpracowały nad każdym aspektem rozwoju gry, łącząc talenty dwóch potęg w dziedzinie gier i rozrywki online, aby dokładnie odwzorować świat czarodziejów – od wczesnych koncepcji i projektów graficznych po fabułę i ogólny system rozgrywki. Wydana pierwotnie na terenie Chińskiej Republiki Ludowej, Hong Kongu, Makau i Tajwanu we wrześniu 2021 roku gra Harry Potter: Magic Awakened była największą premierą gier mobilnych w 2021 roku, zajmując pierwsze miejsce w lokalnych sklepach z aplikacjami. Według danych z różnych platform analitycznych, takich jak Sensor Tower, w pierwszych czterech miesiącach roku prześcignęła wszystkie nowe produkcje mobilne wydane na świecie. Jeszcze w tym roku rozpoczną się wstępne rejestracje i zamknięte beta testy dla graczy zamieszkujących pozostałe terytoria Azji.

„Podczas prac nad Harry Potter: Magic Awakened działaliśmy wspólnie z NetEase Games, aby stworzyć najlepszą grę dla wielu graczy z miejscem akcji w świecie czarodziejów. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że możemy wprowadzić ją na rynek globalny” – mówi David Haddad, prezes Warner Bros. Games.

„Harry Potter: Magic Awakened wykorzystuje najlepsze w swojej klasie możliwości deweloperskie i wydawnicze NetEase Games i Warner Bros. Games, aby zapewnić graczom wciągającą rozgrywkę z atrakcyjnymi funkcjami, rozbudowanym systemem kart kolekcjonerskich i pięknym stylem artystycznym”.

„Gra Harry Potter: Magic Awakened odniosła ogromny sukces i spotkała się z wysokim zainteresowaniem fanów” – twierdzi William Ding, założyciel i dyrektor generalny NetEase, Inc. „Nie możemy się doczekać globalnej premiery i wierzymy, że fani jednej z największych marek na świecie będą zachwyceni możliwością przeżycia przygód i wciągającej historii w świecie czarodziejów, a także skorzystania z nieskończonych możliwości, które daje magia”.

W grze Harry Potter: Magic Awakened gracze rozpoczynają jako młode czarownice i młodzi czarodzieje, którzy zostali przyjęci do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Fani mogą stworzyć własną postać i doświadczyć wszystkich aspektów magicznej edukacji, w tym zakupu przyborów szkolnych na Ulicy Pokątnej, nałożenia Tiary Przydziału, która decyduje o przydzieleniu ucznia do określonego Domu, oraz rywalizacji w Klubie pojedynków.

Czarownice i czarodzieje wyruszą na nową, pełną emocji przygodę z udziałem znajomych twarzy z oryginalnej serii o Harrym Potterze oraz całkowicie nowych postaci. W miarę postępów poznają zaklęcia i uroki, które można rzucać za pomocą kart. W grze należy gromadzić wiedzę magiczną, opanowywać zaklęcia, a także obmyślać unikalne strategie i tworzyć zwycięskie połączenia. Podczas zachwycającej, czarodziejskiej podróży znajomość zaklęć oraz umiejętność jak najlepszego ich wykorzystania będzie pomocna w pokonywaniu coraz trudniejszych prób, a także innych graczy.

Od dziś gracze z obu Ameryk, Europy i Oceanii mogą dokonać wstępnej rejestracji do gry Harry Potter: Magic Awakened w Google Play lub na oficjalnej stronie gry pod adresem www.MagicAwakened.com i otrzymać ekskluzywne nagrody po premierze tytułu. Po przekroczeniu każdego poziomu wstępnej rejestracji można odblokować dodatkowe nagrody, w tym walutę gry, dodatki ozdobne i kartę Niuchacza.

Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu