Znamy datę premiery Disney+ w Polsce

Zgodnie z oczekiwaniami wielu, czwartkowa konferencja finansowa Disneya potwierdziła datę uruchomienia usługi Disney+ na terenie Europy Wschodniej – w tym Polski.

Data premiery była kilkakrotnie przekładana, ale wygląda na to, że okres oczekiwania polskich fanów nareszcie się kończy. Podczas konferencji Bob Chapek, szef Disneya, zapowiedział uruchomienie usługi w Europie Wschodniej latem 2022 roku. Marta Szafrańska, przedstawicielka Disneya w Polsce, potwierdza, że w tym terminie Disney+ pojawi się także w Polsce:

Z przyjemnością potwierdzamy, że Disney+ zadebiutuje w Polsce latem 2022 roku. Doceniamy cierpliwość fanów oczekujących wejścia Disney+ i dokładamy wszelkich starań aby wprowadzić do krajów Europy Środkowej i Wschodniej najwyższej jakości serwis.

Disney+ to platforma streamingowa założona jesienią 2019 roku. Oprócz produkcji studia Walta Disneya, znajdują się w niej filmy i seriale Marvela, Pixara, National Geographic oraz szeroko pojęta franczyza Gwiezdnych Wojen. Usługa dostępna jest, między innymi, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii oraz krajach Europy Zachodniej. Do końca tego roku ma zostać uruchomiona także na azjatyckich rynkach: w Japonii, Korei Południowej, Hong Kongu i Tajwanie.

Ceny abonamentów na polskim rynku nie są znane. Mamy nadzieję, że podana wczoraj data nie ulegnie już zmianie.

Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu