Zmarł David Prowse – legendarny Darth Vader

David Prowse nie żyje. Aktor i kulturysta, na całym świecie znany jako Darth Vader z serii Gwiezdne wojny, zmarł w wieku 85 lat.

David Prowse był brytyjskim kulturystą i sztangistą, mistrzem w podnoszeniu ciężarów, a także aktorem. Do roli Dartha Vadera w serii George’a Lucasa został zaangażowany dzięki swojej imponującej sylwetce i wzrostowi (201 cm!).

Z jego filmografii warto wyróżnić chociażby epizodyczną rolę z Mechanicznej pomarańczy Stanleya Kubricka, w której to zagrał Juliana, umięśnionego ochroniarza Franka Alexandra będącego jedną z ofiar głównego bohatera.

W 2009 r. aktor zachorował na raka prostaty. Namawiał mężczyzn do regularnych badań. – To niesamowite, ile można zrobić, jeśli chorobę wykryje się wcześnie – podkreślał.

Weronika Penar
Weronika Penarhttps://recenzowniaksiazkowa.blogspot.com/
Z zawodu behawiorystka i badaczka kociego zachowania -  nic co kocie, nie jest jej obce. Z zamiłowania czytelniczka dobrych kryminałów i książek przygodowych, kinomaniaczka i ciągła podróżniczka. Jeśli nie biega na swojej uczelni, nie uczy studentów lub nie czyta pod kocem książek, to na pewno podróżuje, szukając swojego miejsca w świecie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu