Zdobywca Oscara stworzy serial o pogoni za szczepionką na COVID-19

Jak donoszą media, laureat Oscara, Adam McKay, nosi się z zamiarem stworzenia serialu dla HBO o pogoni za szczepionką na COVID-19.

Produkcja ma zostać oparta na niebędącej powieścią książce The First Shot autorstwa dziennikarza New York Timesa, Brendana Borrella. W tytule tym zawarto historię o światowym wyścigu w poszukiwaniu szczepionki na obecnie panującego koronawirusa. Książka opisuje firmy i indywidua, którzy kładą wszystko na szali, by ratować życie, ale także wyzwanie lawirowania między polityką, dostępem do leku i bezpieczeństwem.

Hyperobject Industries McKaya ma zająć się produkcją niezatytułowanego jeszcze serialu, z kolei sam Adam McKay zajmie miejsce producenta wykonawczego, u boku Todda Schulmana i wspomnianego autora książki, Brendana Borrella.

Na razie nie znamy więcej szczegółów.

ŹródłoComingsoon
GrafikaEmpire
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tulmbreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu