Zapowiedzi programowe kanału AMC – marzec 2023

W każdą sobotę marca od 22:00 kanał AMC zaprasza do oglądania cyklu filmowego Rekinogedon, w którym pojawią się między innymi: Sześciogłowy rekin atakuje, Czas rekinów, Megarekin kontra mecharekin czy Rekinado 3: O rybia płetwa.

CREEPSHOW, Sezon 3 (odcinki 301-304)

POWTÓRKA
Emisja od poniedziałku 6 marca o 22:00

Creepshow to serialowa antologia oparta na klasycznej komedii grozy z 1982 roku, która dostarczy zarówno dreszczyku emocji jak i świetnej zabawy. Słynny komiks zostaje ożywiony poprzez 12 krótkich historii. Jest w nich wszystko, co straszne i przerażające – od morderstw do zjawisk niewytłumaczalnych i nadprzyrodzonych. Nawiedzone domki dla lalek, wilkołaki, mordercze gobliny, nikczemne dzieciaki w halloweenowych przebraniach, zmarli oraz przypadki medycznych cudów – to tylko mały przedsmak tego, czego można się spodziewać. Nigdy nie wiadomo, co się czai na kolejnej stronie…

Producentem wykonawczym serii jest showrunner Greg Nicotero (The Walking Dead). Creepshow powstał na podstawie kultowego filmu z 1982 roku zrealizowanego według scenariusza Stephena Kinga, w reżyserii George’a A. Romero.

FEAR THE WALKING DEAD, Sezon 7

POWTÓRKA
Emisja od poniedziałku 20 marca o 22:00

Teddy (John Glover) urzeczywistnił swoją wizję „Końca”, kiedy zdetonował głowice nuklearne w Teksasie. Jednak to ci, którzy przeżyli, muszą zdecydować jak będzie wyglądał „Początek”. I będą musieli to zrobić w świecie pozbawionym światła i nadziei, w którym powietrze na zewnątrz jest tak samo zabójcze jak szwendacze, z którymi muszą się mierzyć. Ocaleni dowiedzą się, kim naprawdę są i do czego są zdolni. Niektórzy staną na wysokości zadania, inni znajdą nowy cel, a niektórzy zdefiniują się na nowo – nawet jeśli będzie to oznaczało straszliwą cenę dla tych, których kiedyś uważali za rodzinę.

PREACHER, Sezon 1 i 2

POWTÓRKA
Sezon 1. w czwartki o 22:00
Sezon 2. od czwartku 23 marca o 22:00

Kiedy Jesse Custer, małomiasteczkowy kaznodzieja z kryminalną przeszłością, uświadamia sobie, że Bóg opuścił Niebo, postanawia go odnaleźć. W podróży towarzyszy mu Tulip, jego prawdziwa miłość o niestabilnej naturze, oraz najlepszy przyjaciel Cassidy, 119-letni irlandzki wampir. Trafiają do Nowego Orleanu, gdzie muszą unikać lokalnych gangsterów i niebezpiecznych tajnych agentów w białych garniturach. Nie mogą też dać się złapać Świętemu od Morderców, niepowstrzymanemu i zabójczemu kowbojowi z Piekła. Preacher to absurdalnie zakręcona, pełna akcji i dreszczyku jazda bez trzymanki. Serial oparty jest na kultowej serii komiksów o tym samym tytule

REKINOGEDON

W soboty od 22:00

  • 4 MARCA od 22:00

SZEŚCIOGŁOWY REKIN ATAKUJE  (2018)
Reżyseria: Mark Atkins
Występują: Brandon Auret, Thandi Sebe i Cord Newman

Sielankowy obóz dla par zorganizowany na odległej wyspie przeradza się w walkę o przetrwanie, kiedy sześciogłowy rekin atakuje wyspę. Słabo uzbrojeni uczestnicy podejmują walkę z rekinem, jednak szybko odkrywają, że niebezpieczeństwo czyha zarównow wodzie jak i na lądzie.

CZAS REKINÓW (2020)
Reżyseria: Jared Cohn
Występują: Michael Madsen, Paige McGarvin i Juliana Destefan

Kiedy na odległej wyspie żarłacz biały bezlitośnie podąża śladami trójki kajakarzy, turyści uwięzieni w potrzasku muszą podjąć decyzję o próbie ucieczki na ląd lub trwaniu w nadziei, że pomoc nadejdzie zanim przypływ zatopi wyspę.

  • 11 MARCA OD 22:00

PLANETA REKINÓW (2016)
Reżyseria: Mark Atkins
Występują: Brandon Auret, Stephanie Beran i Lindsay Sullivan

Nieodległa przyszłość. Ziemię w 98 procentach pokrywa woda z topniejących lodowców. Żyją w niej krwiożercze rekiny, które zdominowały planetę. Ich przywódcą jest zmutowany samiec alfa. Los ocalałej ludzkości żyjącej w ciągłym strachu przed drapieżnikami, jest w rękach tych, którzy zdobędą się na odwagę i pokonają rekina-mutanta.

IMPERIUM REKINÓW (2017)
Reżyseria: Mark Atkins
Występują: John Savage, Jack Armstrong and Thandi Sebe

W  niedalekiej przyszłości większość ziemi pokryta jest wodą. Jedyną niezatopioną wyspą rządzi watażka kontrolujący armię złożoną z ponadprzeciętnie inteligentnych drapieżników. Żyjący tam ludzie hodowani są na pokarm dla rekiniego wojska, aż do aż do momentu, gdy dwoje przyjaciół ryzykuje życie, by przeciwstawić się przywódcy i jego krwiożerczemu legionowi.

  • 18 MARCA OD 22:00                                                                                  

MEGAREKIN KONTRA MECHAREKIN (2014)
Reżyseria: Emile Edwin Smith
Występują: Christopher Judge, Elisabeth Röhm and Matt Lagan

Gdy kolejny Megarekin powraca z głębi morza, wojsko na całym świecie bije na alarm. Ruch na oceanach ustaje w obawie przed niezaspokojoną bestią. Pozbawiony innych opcji, rząd Stanów Zjednoczonych wystawia do walki sekretną broń, Mecharekina – mechanicznego rekina naśladującego morskiego potwora. Para naukowców pilotuje robota próbując ocalić planetę. Kiedy jednak błąd w maszynie sprawia, że Mecharekin rusza do ataku na ludzi, naukowcy, aby uchronić świat przed masową destrukcją muszą nastawić dwie beste przeciwko sobie.

REKINADO 3: O RYBIA PŁETWA (2015)
Reżyseria: Anthony C. Ferrante
Występują: Ian Ziering, Tara Reid and Cassandra Scerbo

Wschodniemu wybrzeżu Ameryki zagraża potężne rekinado. Fin musi ponownie zaryzykować życiem, by ocalić swoją córkę. Gdy mężczyzna dociera na wschód, okazuje się, że rekinado powiększyło się do niespotykanych dotąd rozmiarów.

  • 25 MARCA OD 22:00

OCEAN STRACHU (2004)
Reżyseria: Chris Kentis
Występują: Blanchard Ryan, Daniel Travis i Saul Stein

Susan i Daniel poszukują miejsca na swój długo wyczekiwany urlop i decydują się spędzić go na tropikalnej wyspie. Podczas lekcji nurkowania, para zostaje uwięziona na środku oceanu, wiele kilometrów od wybrzeża. Wraz z upływem czasu odkrywają, że nie są sami. Okazuje się, że znaleźli się w samym centrum wód przejętych przez rekiny.

MEGALODON (2018)
Reżyseria: James Thomas
Występują: Michael Madsen, Caroline Harris i Ego Mikitas

Załoga okrętu wojennego w trakcie poszukiwań niezidentyfikowanego wraku staje twarzą w twarz z ogromnym rekinem, mając do dyspozycji jedynie to, co znajduje się na pokładzie.

ŹródłoNota prasowa
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu