Zapowiedzi Epic Drama na luty

Zobaczcie, co szczególnie warto zobaczyć na kanale Epic Drama w lutym 2023!

Inspektor George Gently

Premiera: piątek 10 lutego, godz. 21:30

Sezon: 6

Liczba odcinków: 4 x 120 min

Tytuł oryginalny: Inspector George Gently

Rok: 2014

Jest rok 1969. Kilka miesięcy po przerażającej strzelaninie w katedrze w Durham, w której omal nie zginęli, Gently i Bacchus nadal leczą fizyczne i psychiczne rany po tym wydarzeniu. Gently jest zaskoczony, gdy dowiaduje się o rezygnacji Bacchusa — a potem uświadamia sobie, że Bacchus stracił wiarę w siebie. Stara się pomóc koledze i nalega, by ten pomógł mu zbadać sprawę tajemniczej śmierci w areszcie. W trakcie tego śledztwa obaj będą zmuszeni zastanowić się, co znaczy być policjantem w czasach, gdy całkowicie zmienia się nastawienie do policji.

Panna Scarlet i komisarz

Premiera: wtorek 21 lutego, godz. 21:30

Sezon: 3

Gatunek: Crime & Mystery

Tytuł oryginalny: Miss Scarlet and the Duke

Rok: 2022

Znikający magik, korupcja w policji, przypływ gotówki, który może odmienić życie — i wybuchowy finał serii. Eliza stawia czoła kolejnym zaskakującym wyzwaniom, mozolnie budując swoją agencję detektywistyczną i zmagając się nie tylko z trudnymi sprawami, ale też z konkurencją. Jak zawsze także najtrudniejszą zagadką pozostaje komisarz William Wellington… Policjantowi wpada w oko piękna kobieta — znajoma z dzieciństwa; czy to oznacza koniec współpracy z panną Scarlet?

Inspektor George Gently

Finał: piątek 3 lutego, godz. 21:30

Sezon: 5

Liczba odcinków: 4 x 90 min

Tytuł oryginalny: Inspector George Gently

Rok: 2012

Jest rok 1968; inspektor Gently i jego pomocnik, sierżant Bacchus, powracają, by rozwiązywać sprawy kolejnych morderstw i zaginięć w rejonie Durham i Northumberland. Lata sześćdziesiąte to prawdziwe wyzwanie dla całego zespołu: niepokoje na tle rasowym, które ogarnęły Stany Zjednoczone, docierają także do Wielkiej Brytanii; niechęć do nadużywających swoich przywilejów przedstawicieli klas wyższych rośnie z dnia na dzień, a ustawa aborcyjna z 1967 roku nie została jeszcze wprowadzona w życie, co prowadzi do wielu rodzinnych dramatów. Gently i Bacchus mierzą się z problemów nękających angielskie społeczeństwo. Co gorsza, powracają problemy z przeszłości Gently’ego: przestępca, którego posłał za kraty, zostaje oczyszczony z zarzutów — sąd jest przekonany, że dowody zostały sfabrykowane przez samego Gently’ego. Złoczyńca szykuje zemstę…

ŹródłoNota prasowa
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu