Zachwycający „Korsarz” z repertuaru Teatru Bolszoj już 17 listopada w wybranych kinach sieci Multikino

0

W niedzielę, 17 listopada o godz. 16:00 Multikino przypomni widowiskowy balet Korsarz z repertuaru Teatru Bolszoj. W przedstawieniu wzięło udział ponad 120 tancerzy, a role główne zatańczyli Jekaterina Krysanowa (niewolnica Medora) i Igor Cwirko (korsarz Konrad).

Osadzony w orientalnej scenerii balet to prawdziwa uczta dla oka oraz gratka dla wielbicieli XIX-wiecznego ‘grand ballet’, baletu z efektownymi scenami zbiorowymi. Korsarz to romantyczna historia miłości pirata Konrada i niewolnicy Medory. Aleksiej Ratmański i Jurij Burłaka, wznawiając ten balet, wykonali ogromną pracę, studiując materiały przechowywane w muzeach i bibliotekach Moskwy, Petersburga i Paryża. Odczytali również notację oryginalnej choreografii Mariusa Petipy, znajdującą się obecnie w The Harvard Theatre Collection. Korsarz prezentowany w Teatrze Bolszoj bazuje na wersji z 1899 roku, uzupełnionej pomysłami autorstwa Ratmańskiego i Burłaki. Zgodnie z XIX-wieczną konwencją podczas tworzenia widowiska choreografowie często dodawali do partytury tańce pochodzące spod pióra innego kompozytora. W tym przypadku, prócz muzyki Adolphe’a Adama, pojawiają się także fragmenty autorstwa Léo Delibes’a, Cesarego Pugniego, Piotra von Oldenburga, Riccarda Driga, Alberta Zabela oraz Juliusa Gerbera.

Zachwycający „Korsarz” z repertuaru Teatru Bolszoj już 17 listopada w wybranych kinach sieci Multikino
@Multikino

Na balet Korsarz zapraszamy już w najbliższą niedzielę, 17 listopada o godz. 16:00 do kin sieci Multikino w: Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu (Multikino Malta i Multikino Stary Browar), Szczecinie, Warszawie (Multikino Targówek, Multikino Ursynów, Multikino Złote Tarasy), Zabrzu.

Le Corsaire | Korsarz

17.11.2019 | niedziela | 16:00 | Retransmisja HD

muzyka: Adolphe Adam

choreografia: Aleksiej Ratmański i Jurij Burłaka na podstawie choreografii Mariusa Petipy