„Y: Ostatni z mężczyzn” – serial jest w drodze! Uspokaja twórca komiksu

0
Już jakiś czas temu zamówiono pilotażowy odcinek serialu na podstawie komiksu Y: Ostatni z mężczyzn (ang. Y: The Last Man). Jednak słuch o nim zaginął. Aż do teraz.

Na swoim Instagramie, Brian K. Vaughan, twórca tej komiksowej powieści, postanowił uspokoić fanów, zapewniając, że serial na pewno zadebiutuje w 2020 roku.

Przedstawienie musi trwać! (…) właśnie wróciłem z pokoju scenarzystów Y (nadal planowany jest na 2020 rok) i jestem bardzo zadowolony, ponieważ serial jest w doskonałych rękach, dzięki nowej showrunnerce Elizie Clark i jest nieustraszonej drużynie gwiazd. Telewizja to kawał ciężkiego chleba. Po upływie 17 lat, ja i mój współtowarzysz, Pia Guerra, doszliśmy do wniosku, że nasza historia jest szczególnie trudna do przeniesienia na mały ekran (…). Bądźcie czujni, bo cholerna małpa nadciąga!

Oryginalny wpis:

Akcja komiksu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, gdzie tajemnicza choroba zabija wszystkie istoty z chromosomem Y, odpowiadającym za wykształcenie się u organizmu cech płci męskiej. Przeżyć udaje się jedynie Yorickowi Brownowi (Barry Keoghan) i jego małpce kapucynce. Ostatni mężczyzna na całej planecie rusza na poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

W obsadzie serialu znajdują się Diane Lane, Barry Keoghan, Imogen Poots, Lashana Lynch, Juliana Canfield, Marin Ireland i Amber Tamblyn.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.