Xbox Cloud Gaming – graj w gry w przeglądarce

Od teraz dzięki Xbox Cloud Gaming, w gry z usługi Xbox Game Pass można grać w przeglądarce internetowej.

Wczoraj, późnym wieczorem polskiego czasu, Catherine Gluckstein, VP and Head of Product, Xbox Cloud Gaming w Microsoft, ogłosiła, iż Xbox Cloud Gaming jest już dostępny dla wszystkich członków Xbox Game Pass Ultimate – począwszy od konsol, przez PCty z Windows 10, po smartfony oraz tablety Apple. Premiera dotyczy wszystkich 22 rynków obsługiwanych przez Xbox. Dzięki temu subskrybenci XGPU mogą wejść na Xbox.com/play poprzez przeglądarkę Edge, Chrome lub Safari, by zagrać w ponad 100 gier dostępnych w ramach abonamentu.

Ponadto, Microsoft wprowadził szereg rozwiązań usprawniających korzystanie z chmury gamingowej. Ogłoszono również, że Xbox Cloud Gaming będzie od teraz korzystać ze specjalnie przystosowanych konsol Xbox Series X. Pozwala to większej liczbie użytkowników na szybsze ładowanie gier, czy większą liczbę klatek na sekundę. W celu ograniczenia latencji i zapewnienia najwyższej jakości rozgrywki na najszerszym spektrum urządzeń, streaming będzie odbywał się w rozdzielczości 1080p i do 60 fps.

Premiera ta stanowi milowy krok w osiągnięciu celu, jakim jest zapewnienie możliwości Xboxa jak najszerszej liczbie graczy na świecie. Więcej informacji nt. nowości od Xbox Cloud Gaming znaleźć można we wpisie na Xbox Wire.

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu