Nieczęsto trafia się polski serial, którego wysoki poziom utrzymuje się z serii na serię. A tak jest tutaj. Wataha trzecim sezonem udowodniła, że to nie był jednorazowy przebłysk geniuszu.

Dzięki uprzejmości HBO Polska mamy do rozdania kilka gadżetów związanych ze serialem Wataha.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: Co najbardziej podoba się Wam w serialu Wataha?

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygrają cztery, najbardziej kreatywne odpowiedzi. Na wasze zgłoszenia czekamy do 25 lutego 2020 roku, do godziny 23:59.

Nagrody

Miejsce 1: opaska

Miejsce 2: nerka

Miejsce 3: koszulka z motywem serialu Wataha

Miejsce 4: koszulka z motywem serialu Wataha

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.
 1. Organizatorem konkursów jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród HBO Polska (zwane dalej Sponsorem).
 2. Konkurs odbywa się na stronie http://popbookownik.pl.
 3. Konkurs trwa do 25 lutego 2020 roku, do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na wzięcie udziału w zabawie.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem.
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze cztery najciekawsze według niego. Wręczone zostaną nagrody, w skład których wchodzą: opaska, nerka i 2 koszulki.
 9. Wyniki zostaną podane w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu, a wysyłka nagród nastąpi w ciągu 30 dni roboczych od ogłoszenia wyników.
 10. Nagrodę stanowią opaska, nerka i 2 koszulki.
 11. Koszt nadania nagród ponosi Organizator. Wysyłka jedynie na terenie Polski, listem poleconym, Pocztą Polską.
 12. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 13. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.
 14. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.
 15. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 16. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.
 17. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.
 18. Dane określone w punkcie 12 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 19. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 20. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni.

20 komentarzy

 1. Serial „Wataha” to nagroda dla Polaków za ostatnie lata beznadziejnych produkcji. W końcu doczekaliśmy się serialu z enigmatyczną fabułą. Bardzo cenię sobie w tym serialu fabułę, która jest wręcz genialna. Tak naprawdę do ostatniego odcinka niewiadomo kto jest sprawcą całego zajścia. Po drugie obsada aktorska to śmietanka. Leszek Lichota bardzo mi zaimponował swoją grą, a nie znałem go od tej strony. Dodatkowo Bartłomiej Topa, siostry Popławskie etc. Co ważne akcja rozgrywa się w najpiękniejszym zakątku Polski czyli w Bieszczadach i rzeczywiście w dwóch pierwszych sezonach widać ich obecność. Serial owiany jest atmosferą tajemnicy i wymaga czasem logicznego myślenia, aby móc powiązać wątki. W obecnych czasach bardzo brakuje takich seriali w polskiej kinematografii. Po trzecie podoba mi się wkomponowanie w serial pracy granicznika. Jedyne co może się nie podobać, to duża liczba przekleństw, ale to miało chyba za zadanie dodać smaczku tej produkcji.
  Akceptuję regulamin konkursu.

 2. Polskość tego serialu <3
  Jestem przeogromnie dumna, że tak mocno polski jest ten serial. NIE UDAJE zagranicznych produkcji i nie jest ich kiepską kopią.
  Oryginalny i wyjątkowy pomysł na scenariusz – w końcu coś, czego dotąd nie było, a więc praca Straży Granicznej osadzona w polskiej rzeczywistości.
  Uwielbiam <3
  Rozpiera mnie duma, kiedy na ekranie widzę cudowne Bieszczady, a nie betonową dżunglę, która pojawia się w zbyt wielu produkcjach.
  Ponadto polskie problemy z imigrantami (HALO! my też je mamy!), realia życia w miejscu innym niż duże miasto, no i podkreślenie atmosfery, która jest niepowtarzalna w tym miejscu.
  Tak więc polskość podbiła moje serce!

 3. osadzenie wewnątrz serialu w biegu fabuły –
  Wartość ta, cecha serialu wywarła na Mnie największe wrażenie.
  wciągające wątki zyskują, gdy ciężko mi jednoznacznie zdefiniować dramaturgię konkretnego zdarzenia
  skondensowane ruchy kamerą i wykonane zdjęcia, które pozwoliły mi cieszyć się krajobrazem
  za tym filmowaniem podąża muzyka, i czy to kadry w muzykę, czy muzyka w sceny
  jest to w siebie nierozerwalnie wkomponowane
  otrzymałem klimatyczny serial którego atmosferą przesiąkłem, a serial zatopił Mnie w fabule

  Akceptuję regulamin konkursu.

 4. Drobiazgowo przemyślana fabuła, świetne aktorstwo, znakomicie dobrane lokacje – wszystko to prawda. Ale moim zdaniem największą wartością tego serialu jest coś innego. Otóż stawia on widzowi wymagania i nie prowadzi za rączkę, co niestety zdarza się bardzo często, nawet w przypadku seriali z gatunku premium. Jeżeli oglądasz pobieżnie, niewłaściwie powiążesz fakty albo umknie ci jakiś z pozoru mało istotny wątek, to po prostu zostajesz w tyle, bo akcja pędzi do przodu.
  Jednym słowem, duże brawa dla HBO za zaufanie do inteligencji widza.

  Akceptuję regulamin.

 5. Dużo zaskakujących zwrotów akcji, przez co cały czas ogląda się z zaciekawieniem i chce się więcej.
  To co przyciąga uwagę realistyczne mieszkania – tu tablica korkowa, tam stary koc, szkolne magnesy na lodówce, kuchenka bez zabudowy, zszywacz na stole koło drukarki za grosze.
  Serial po którym ciagle zastanawiasz się co dalej, masz w głowie postacie, muzyka i klimat nie potrafią wyjść Ci z głowy.

 6. Akceptuję regulamin.
  Nie będę oryginalna mówiąc, że Bieszczady są bardzo wdzięcznym tłem serialu, zwłaszcza miejscami tak mrocznego. Dodatkowo główny bohater, z wiadomych względów niesubordynowany mruk, a jednak nie da się go nie lubić. Plus za najbliższy rzeczywistości obraz pracy prokuratora w polskich serialach, to rzadkość.

 7. Bieszczady zdecydowanie jako klimat trzymającego w napięciu serialu oddają atmosferę przeprowadzanych akcji. Są tajemnicze jak postaci, są piękne jak kobiety A jednocześnie niebezpieczne jak mordercy.

 8. Z reguły nie oglądam tzw.” tasiemców”, ale dla Watahy robię wyjątek. To jedyny serial, który oglądam z przyjemnością, gdyż wciąga i trzyma w napięciu od początku do samego końca i dla mnie to najlepsze odkrycie na polskich ekranach na przestrzeni wielu, wielu lat. Każdy sezon jest lepszy od poprzedniego, co zwykle nie ma racji bytu. W serialu oprócz bohaterów i akcji na poziomie światowym uwagę moją przykuwa niesamowity krajobraz Bieszczad, który uwielbiam i dobrze jest mi znany, z utęsknieniem wracam w te rejony. A o aktorstwie Aleksandry Popławskiej, Bartłomieja Topy czy Leszka lichoty można rozpływać się w samych superlatywach.
  Akceptuję regulamin.

 9. Akceptuję regulamin.
  1. Sam pomysł na serial – wszak praca strażników granicznych jest owiana tajemnicą, niewiele osób wie jak ona wygląda.
  2. Dobór miejsc, w których rozgrywa się akcja – dziewicza przyroda, piękne widoki etc.
  3. Bohaterów serialu da się lubić.
  4. Serial jest poważny, ale nie ponury.
  5. Wataha potrafi utrzymać widza w napięciu.
  6. Świetnie pokazany klimat pogranicza polsko – ukraińskiego.
  7. Fakt, ze można się z łatwością wczuć w losy bohaterów serialu.
  8. Intryga, trzeba przyznać, że zawiązuje się ciekawie ze wszystkimi problemami pogranicza.
  9. Wszystkie sceny serialu wydają się przemyślane i konieczne, nie ma zbędnych scen.
  10. Serial nie jest wulgarny – nie ma tam niepotrzebnych w takim natężeniu scen erotycznych ani zbędnych ordynarnych przekleństw.
  11. Każdy aktor daje coś od siebie swoim postaciom, chcąc nie chcąc oglądając różne wcielenia Lichoty, Bobka, Karolaka itd. widzę w nich ich charakterystyczne gesty, zwroty, maniery.. mimo, że grają czasem skrajnie różnych osobników.
  12. Rewelacyjne dialogi.
  13.W serialu nie ma nudnych wątków, serial jest bardzo interesujący.
  14. Świetnie dobrani aktorzy.
  15. Tajemniczość i nieprzewidywalność serialu.
  16. Udźwiękowienie i ujęcia w serialu.

 10. Michał Gazda wyreżyserował naprawdę udany serial, który broni się naprawdę wieloma aspektami.Najbardziej podoba mi się inteligentne poprowadzenie scenariusza w kwestii tego, jak Wataha potrafi wpłynąć na widza i jak skutecznie wodzi za nos, jeśli mówimy o poszukiwaniu głównego złoczyńcy oraz o naszej ocenie poszczególnych bohaterów. Pod tym względem polski serial w niczym nie odstaje od najlepszych zagranicznych produkcji. Każdy z bohaterów ma coś do ukrycia, wszyscy mają swoje mroczne strony i do samego końca nie sposób ocenić, kto jest pozytywny, a kto negatywny . To również rzecz raczej niespotykana w polskich serialach i za to zdecydowanie należą się twórcom oklaski.A co do Bieszczad w serialu to miejsce piękne, majestatyczne i urokliwe, a z drugiej strony kraina pełna tajemnic, mroku i niebezpieczeństw.Według mnie to najlepszy polski serial jaki oglądałam.

 11. Podoba mi się sam pomysł na serial, praca strażników granicznych jest tajemnicą dla większości osób. Serial według mnie nie jest przerysowany. Cenię sobie to, że odmiennie do innych polskich produkcji nie ma zbędnych przekleństw na kazdym kroku oraz chamskich i niepotrzebnych scen intymnych. Serial trzyma w napięciu i nie ciągnie bez sensu nudnych wątków. Jestem pod wrażeniem polskiej produkcji.
  Akceptuję regulamin.

 12. Mnie przede wszystkim urzeka jego tajemniczość! Miałam kiedyś okres w życiu, gdy oglądałam wiele seriali, ale rzadko zdarzało mi się wybierać polskie produkcje ze względu na ich przewidywalność. „Wataha” zdecydowanie niejednokrotnie potrafiła mnie zaskoczyć i zaciekawić! Zaczęłam serial oglądać kompletnie przez przypadek, gdyż wciągnął się w niego mój mąż, a ja miałam czytać książkę, która poszła w odstawkę, bo serial nie pozwolił na czytanie.
  Świetnie dobrana obsada aktorska i bardzo realna sceneria oraz, co najważniejsze, sama akcja serialu jest jak prawdziwa! Wciągamy się w niego, wczuwamy w losy bohaterów i odnosimy wrażenie jakbyśmy sami brali udział w samym środku jego akcji!

 13. Zacznę może od niepowtarzalnego klimatu samego serialu. Realizacja, dobór miejsc, pomysł na fabułę. Wszystko zostało bardzo dobrze odwzorowane. Całość ogląda się zapartym tchem. Odpowiedni dobór aktorów oraz roli jaką mieli grać na duży plus. Jest to też promocja samego regionu, który gwarantuje piękne widoki i dziewiczą przyrodę 🙂
  Połączenie wielu fajnych wątków + scenariusz + przyrodnicze miejsca + obraz pracy zawodowej pogranicznika to wszystko złożyło się na naprawdę bardzo dobrą produkcję.

 14. Klimat serialu, kapitalne ujęcia i udźwiękowienie sprawiły, że byłem w stanie praktycznie poczuć co czują bohaterowie serialu, zapach wilgotnego lasu, deszcz, błoto, zimno śniegu, nieustanny stres, strach. Mistrzostwem jest napięcie w jakim ogląda się serial, które sprawia, że zżyłem się z bohaterami, a nagłe zwroty akcji w fabule i odkrycia przez wszystkie sezony zawsze sprawiały u mnie uczucie zaskoczenia. A swojskie klimaty Bieszczad i barwni bohaterowie spotęgowały odbiór serialu, który stał się moim ulubionym polskim serialem.

  Akceptuję regulamin

 15. Najbardziej to piękno Bieszczad. Trudno byłoby źle przedstawić taki krajobraz. Serial świetnie wykorzystuje lokalizację i atmosferę w odpowiednich momentach. Jest to oszałamiający obszar, ale mimo wszystko niebezpieczny, z wieloma drapieżnikami wędrującymi po górach.

  Akceptuję regulamin

 16. Powaga, ale unika zwykłego przygnębiającego odcienia szarości. Dobra historia, dobrze opowiedziana, z pierwszorzędnym aktorstwem i interesującymi scenami. Nie ma tu czasu na nudę. Każda ze scen wydaje się konieczna i przemyślana.

  Akceptuję regulamin

 17. Powaga, ale unika zwykłego przygnębiającego odcienia szarości. Dobra historia, dobrze opowiedziana, z pierwszorzędnym aktorstwem i interesującymi scenami. Nie ma tu czasu na nudę. Każda ze scen wydaje się konieczna i przemyślana.

Odpowiedz

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię