Wygraj książki „Zdradziecka królowa” i „Wyścig do słońca”! [ZAKOŃCZONY]

-

Ostatnio mogliście wygrać gry lub płyty DVD. Dziś przyszedł czas na coś książkowego. Mamy dla was do zdobycia aż dwie książki, nowości Wydawnictwa Galeria Książki. 

Dwa znakomite i świeżutkie tytuły do zdobycia. Pierwszy z nich to książka Zdradziecka królowa Danielle L. Jensen, drugi Wyścig do słońca Rebecki Roanhorse. Co zrobić, by zdobyć te pozycje?

Co trzeba zrobić?

Wystarczy, że odpowiecie na pytanie:

Jaką książkę uważacie za idealną do przeczytania w wakacje i dlaczego?

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygra jedna, najbardziej kreatywna odpowiedź, jej pomysłodawca otrzyma dwie książki Zdradziecką królową Danielle L. Jensen i Wyścig do słońca Rebecki Roanhorse. Na wasze zgłoszenia czekamy do 2 sierpnia 2020, do godziny 23:59.

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.
 1. Organizatorem konkursu jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród Wydawnictwo Galeria Książki.
 2. Konkurs odbywa się na stronie http://popbookownik.pl/.
 3. Konkurs trwa do 2 sierpnia 2020 roku, do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem.
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze jedną najciekawszą według niego. Wręczona zostanie nagroda, czyli dwie książki: Zdradziecka królowa Danielle L. Jensen i Wyścig do słońca Rebecki Roanhorse (wybrany zostanie jeden zwycięzca, który otrzyma dwie książki).
 9. Wyniki zostaną podane na stronie z konkursem w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu, jako odpowiedź na zwycięski komentarz, a wysyłka nagród nastąpi w ciągu 30 dni od ogłoszenia wyników.
 10. W przypadku niepodania przez zwycięzcę danych w ciągu siedmiu dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników, nagroda dla niego przepada i przechodzi dalej, do osoby, którą Organizator wskaże jako tę z kolejną najciekawszą według niego odpowiedzią.
 11. Nagrody stanowią dwie książki: Zdradziecka królowa Danielle L. Jensen i Wyścig do słońca Rebecki Roanhorse.
 12. Koszt nadania nagród ponosi strona Popbookownik. Wysyłka jedynie na terenie Polski.
 13. Jeden uczestnik może wziąć udział w danym konkursie tylko jeden raz – to znaczy, dodać tylko jedną odpowiedź na pytanie konkursowe.
 14. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 15. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.
 16. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.
 17. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 18. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.
 19. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.
 20. Dane określone w punkcie 14 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 21. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 22. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni.
Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

16 komentarzy

 1. Akceptuję regulamin konkursu! Wakacje to jak wiadomo idealny czas na wyprawy, wycieczki i różnego rodzaju podróże, a te są jednym z najczęściej pojawiających się motywów w literaturze i występują często jako metafora, za którą kryje się podróż w głąb siebie, w poszukiwaniu sensu życia. Dla mnie taką typowo wakacyjną powieścią jest „W drodze” Kerouaca często określane mianem manifestu pokolenia bitników i legendarnym dziełem ówczesnej epoki. Wszak pod pseudonimami pojawiają się najważniejsi twórcy beat generation, nieformalnego ruchu kontrkulturowego w powojennym USA. Beatników interesowała przede wszystkim filozofia Wschodu, odkrywanie odmiennych stanów świadomości (głównie przy pomocy używek), eksperymenty seksualne i podróże. Wszystkie te aspekty znalazły się w książce Kerouaca. Młody pisarz Sal wraz z przyjacielem Deanem Moriartym wyrusza w szaloną podróż po Stanach Zjednoczonych. W poszukiwaniu samych siebie, przygód, wolnej miłości, alkoholu i narkotyków przemierzają kraj autostopem i kradzionymi samochodami. Wędrówka Sala i Deana to spełnienie marzeń o wolności całej ich generacji, a także wyzwanie rzucone obłudnej rzeczywistości powojennej Ameryki. Można odnieść wrażenie, że powieść ta jest jednocześnie bardzo młoda i bardzo stara. Młoda, bo młody jest w niej duch bohaterów będących w ciągłej pogoni za pełnią życia. Natomiast sprawę z tego, że pozycja ta jest już mocno wiekowa zdajemy sobie dopiero wtedy, gdy próbujemy przyrównać ją do dzisiejszej rzeczywistości. A może po prostu to nasz świat tak bardzo się postarzał?

 2. Czytać zaczęłam dzięki babci, która poświęciła wiele energii i swojej cierpliwości , by mnie tego nauczyć. Od tego czasu uważam się za pełnoprawnego książkoholika – nawet, gdy robię zakupy, to przeliczam ich cenę na ilość książek, jakie mogłabym za nią kupić. Dzięki temu łatwiej mi zrezygnować ze zbędnych mi przedmiotów.
  Nieraz słyszę stwierdzenie, że ludzie wracają do dawno przeczytanych książek, by odnaleźć dawnego siebie i w zupełności się z tym zgadzam. Sama zrobiłam to właśnie dzisiaj i ponownie sięgnęłam po pierwszy tom „Percy’ego Jacksona” . To właśnie ta książka jest moim faworytem na lato, z którym kojarzy mi się głównie dzięki Obozowi Herosów – gdzie herosi mogą spędzać wakacje lub ( czego im zazdroszczę ) cały rok.
  Rick Riordan z niezwykłą umiejętnością potrafi łączyć współczesną rzeczywistość z mitologią. Porusza również tematy takie jak rasizm, czy problemy społeczności lgbt, wykazując się przy tym tolerancją i zrozumieniem, czym jescze bardziej zasługuje na szacunek.
  Narracja pisana z punktu nastolatków wychodzi mu naprawdę świetnie – co nie udaje się wszystkim pisarzom. Książki Riordana maja w sobie wszystko – humor, barwnych i błyskotliwych bohaterów, wiele znaków zapytania oraz niezwykłe zwroty akcji. Należy również wspomnieć, że z serii „Percy Jackson” możemy się naprawdę wiele nauczyć i mitologia grecka już nigdy nie będzie dla nas problemem.
  Akceptuję regulamin i warunki konkursu

 3. Uważam, że idealną książką na wakacje jest „Kirke” Madeline Miller. Czytając ten utwór poznaje się niezwykły klimat Morza śródziemnego. Tylko w wakacje czytelnik może poczuć się tak, jakby był częścią opowieści, może poczuć wiatr we włosach, gdy Kirke pływa po morzu, czytelnik czuje zapach kwiatów kwitnących na wyspie Ajaja oraz słodki smak owoców i woń ziół. Miller pokazuje dużą przemianę głównej bohaterki z dziewczyny bojącej się wyrażać własne zdanie w silną kobietę, która wie po co żyje. Obecna sytuacja zmusiła wielu ludzi do rezygnacji z wakacyjnych planów, a „Kirke” przenosi nas do świata starożytnej Grecji i dzięki niej możemy podróżować bez wychodzenia z domu. Sama książka została pięknie wydana, a roślinny wzór na okładce dodaje książce niezwykłego uroku. Według mnie, „Kirke” to idealna lektura dla osób marzących o dalekich podróżach oraz dla wielbicieli mitologii greckiej. Przy tej książce można zapomnieć o codziennych problemach i zmartwieniach. Wystarczy tylko wziąć to dzieło do ręki, a przeniesie nas ono do starożytnej Grecji, gdzie światem rządzą bogowie, a natura gra główną rolę.
  Akceptuję regulamin oraz warunki konkursu.

 4. Uważam, że idealną książką na wakacje jest „Kirke” Madeline Miller. Czytając ten utwór poznaje się niezwykły klimat Morza Śródziemnego. „Kirke” jest idealną pozycją na wakacje. Tylko w tym czasie czytelnik może poczuć się tak, jakby był częścią opowieści, może poczuć wiatr we włosach, gdy Kirke pływa po morzu, czytelnik czuje zapach kwiatów kwitnących na wyspie Ajaja oraz słodki smak owoców i kuszącą woń ziół. Miller pokazuje niezwykłą przemianę głównej bohaterki z dziewczyny bojącej się wyrażać własne zdanie w silną kobietę, która wie po co żyje. Obecna sytuacja zmusiła wielu ludzi do rezygnacji z wakacyjnych planów, a „Kirke” przenosi nas do świata starożytnej Grecji i dzięki niej możemy podróżować bez wychodzenia z domu. Sama książka została pięknie wydana, a roślinny wzór na okładce dodaje książce niezwykłego uroku. Uważam, że „Kirke” to idealna pozycja dla osób marzących o dalekich podróżach oraz dla wielbicieli mitologii greckiej. Przy tej książce można zapomnieć o codziennych problemach i zmartwieniach. Wystarczy tylko wziąć to dzieło do ręki, a przeniesie nas ono do starożytnej Grecji, gdzie światem rządzą bogowie, a natura gra główną rolę. Najlepiej jest zabrać tą książkę do parku, gdzie usłyszymy szelest liści na drzewach( a może to nimfy tańczą wśród bujnej roślinności), trzepot skrzydeł (a może to Hermes w swych uskrzydlonych sandałach) i poczujemy promienie słońca na twarzy( a może to Helios przemierza świat w swoim rydwanie).
  Akceptuję regulamin oraz warunki konkursu.

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię książkami! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetwarzanie w celu wysyłki nagrody, na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać GALERIA KSIĄŻKI.

 5. Za taką książkę uważam „Posłańca burzy” J.C. Cervantes. Intrygująca okładka i pełna przygód historia pewnego „innego” nastolatka Zane’a, który za domem ma wulkan. Starożytna przepowiednia połączona z mitologią Majów oraz walką dobra ze złem. Co łączy głównego bohatera z majańskim bogiem śmierci, co o tym wie jego nowa koleżanka z nowej szkoły? Czy można odwrócić przeznaczenie? Na letnie wieczory jak znalazł. Rick Riordan poleca i ja też 🙂
  Akceptuję regulamin

 6. Idealną książką na wakacyjne dni jak dla mnie jest „Ocalało tylko serce” Klaudii Bianek! Lekka, przyjemna, o miłości i życiu, niemniej jednak wartościowa i nie jest płytka. Niesie głębszy sens, przesłanie i u niejednego czytelnika wywoła łzy wzruszenia. Dla mnie idealna na ciepłe dni, gdzie kocham czytać coś przyjemnego!
  Akceptuję regulamin i warunki konkursu.

 7. Ach, wakacje! Czas błogiego odpoczynku, pościgu za marzeniami, odkrywania odległych krain. Można by pomyśleć, że w aktualnych warunkach będzie to trudne… Nic bardziej mylnego! Z pomocą przychodzą nam przecież książki. Wolne chwile najlepiej spędzić na podróżach przez słowa i zdania. Wakacje to dobry moment na wciągnięcie się w jakąś serię literacką. Moim zdaniem idealnie nadaje się do tego cykl o Ani z Zielonego Wzgórza. Jestem przekonana, że wielu czytelnikom na myśl o niej robi się ciepło na serduszku. Historia o rudowłosej Ani wychowała tysiące młodych ludzi. Myślę, że warto wrócić do niej i na nowo odkryć zarówno humor, jak i nieprzemijającą mądrość, którą ze sobą niesie. Życie w ,,dorosłym świecie” często sprawia, że ludzie zapominają jak to jest czerpać radość z szumu strumyka, kwiatów wiśni, czy blasku słońca odbitego w tafli jeziora. A może by tak zatrzymać się na chwilę, położyć na trawie i pozwolić by mała dziewczynka z sielskiego Avonlea na nowo poruszyła w nas, dawno zapomnianą, strunę dziecięcej wrażliwości?

  Zapoznałam się z regulaminem i akceptuję jego warunki.

 8. Ja polecam dwie książki Agnieszki Olejnik; „Cuda i cudeńka” i kontynuację „Listy i szepty”.
  Jest to piękna opowieść o odzyskanych nadziejach, sile kobiecej przyjażni i zwyczajnej, codziennej dobroci. A wszystko to przyprawione odrobiną wiary w cuda, a w cuda przecież najbardziej wierzymy w wakacje! I jak to w życiu, znajdujemy w tych książkach namiętności i sekrety, marzenia i obawy, małe zwycięstwa i klęski. Miło jest w wieczorny, letni czas zanurzyć się w świecie pełnym serdeczności, kobiecej przyjażni i bezinteresownej dobroci. No i ta miłość krążąca dookoła…

 9. Chyba każdy z nas kocha lato z tego względu, że są wakacje. Mamy wtedy więcej czasu na przyjemności – wyjazdy, spacery, spotkania z przyjaciółmi ale przede wszystkim na nadrobienie zaległości w lekturze. Czy może być coś przyjemniejszego niż chwila relaksu z dobrą książką?
  Wg mnie idealną wakacyjną książką jest „Danuta Szaflarska. Jej czas.” Gabriela Michalika. Jest to książka, która nie tylko bawi ale i uczy. Mówi o tym, że zawsze trzeba być optymistycznie nastawionym do życia, mieć pogodę ducha i szeroko otwarte oczy, bo nie wiadomo kogo spotka się na swej drodze i jak potoczą się nasze losy. Lektura ta pokazuje burzliwe i fascynujące życie najwybitniejszej polskiej aktorki Danuty Szaflarskiej począwszy od przedwojennej Warszawy, poprzez okres PRL aż do XXI wieku. Książka przedstawia aktorkę jako niezwykłą damę polskiego kina i wyjątkową kobietę. Czyta się ją z przyjemnością więc idealnie nadaje się na wakacje.

 10. Idealna do przeczytania w wakacje jest książka, która po prostu pozwala się oderwać od rzeczywistości, z nadnaturalnym dodatkiem. W końcu jest dużo czasu, czasem ciężko go zagospodarować. Moja pierwsza myśl to „Mistrz i Małgorzata” Bułhakowa, w końcu wybryki Szatana z łatwością odciągają uwagę od codzienności i pozwalają „przeżyć” niesamowite przygody.

 11. Według mnie idealną książką na lato jest… horror! ? Taki po którym twoje ciało pokryję się gęsią skórką, a ciało wychłodzi z powodu nagromadzenia emocji. Ostatnio czytałam Sprzedaliśmy duszę” Grady’ego Hendrixa i z pewnością chłodno mi było. ??A bonusem do lektury są utwory heavymetalowe przewijające się przez całą książkę. Nic tylko soczek, kocyk i muza na full, tak by sąsiedzi wiedzieli, że masz urlop .☺️? Akceptuję regulamin i warunki konkursu. ?

 12. Uważam, że najlepszą książką na wakacje jest najcięższa i największa książka jaką chcemy przeczytać. Taka, jaką ciężko zabrać ze sobą do komunikacji i trzymać w ręku. A wakacje kojarzą mi się przede wszystkim z odpoczynkiem i relaksem, czyli innymi słowy z czytaniem książek. Czy to na plaży, czy na hamaku, ale z książką. 🙂 W moim przypadku idealną książką są „Mgły Avalonu” Marion Zimmer Bradley.
  W tej powieści jest wszystko: miłość i pożądanie, zdrada i zemsta, magia i religia, legenda miesza się z wydarzeniami historycznymi. A wszystko to dzieje się w przepięknych plenerach średniowiecznego świata. Ta czarowna interpretacja opowiada wszystkim chyba znaną opowieść o Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu. Jednak przedstawiona jest z perspektywy kobiet, to one są głównymi bohaterkami. Może się wydawać, że jest to powieść tylko dla kobiet. Jednak myślę, że jest to idealna powieść dla wszystkich, bo każdy z nas znajdzie tam coś dla siebie.
  Akceptuję powyższy regulamin konkursowy

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu