Wygraj książkę „Raj pierwszej miłości Fang Si-chi” [ZAKOŃCZONY]

-

Raj pierwszej miłości Fang Si-chi – jedna z najważniejszych powieści ruchu #MeToo w Tajwanie. Poruszająca historia wykorzystanej seksualnie uczennicy dogłębnie, niekiedy boleśnie, rozważa wpływ traumy na psychikę i obrazuje patologie istniejące na Tajwanie.

raj pierwszej miłości fang si-chiTrzynastoletnia Fang Si-chi pochodzi z zamożnej rodziny, świetnie się uczy i spędza całe dnie z najlepszą przyjaciółką. Jej błyskotliwy umysł przyciąga uwagę pana Li – powszechnie poważanego nauczyciela literatury. Za propozycją prywatnych korepetycji kryją się potworne intencje, których nie jest świadoma dziewczynka ani jej bliscy. Przemoc i uprzedmiotowienie kobiet wydają się wszechobecne – na kartach powieści ujawniają się w sposobie myślenia bohaterów, systemie edukacji, a także w małżeństwie.

Pisana strumieniem świadomości powieść odbiła się szerokim echem i miała realny wpływ społeczny, doprowadzając do zaostrzenia kontroli nad prywatnymi korepetytorami. Wpłynęła na to również biografia Autorki, która otwarcie mówiła o swoich zmaganiach z depresją i próbach samobójczych. Powieść została odebrana jako częściowo autobiograficzny zapis jej własnej traumy.

Nasza recenzja:

 

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Yumeka, mamy dla was do wygrania egzemplarz książki Raj pierwszej miłości Fang Si-chi.

Co trzeba zrobić, aby zdobyć nagrodę? Wystarczy, że odpowiecie na pytanie konkursowe:

Jaka książka poruszyła cię najbardziej i dlaczego?

Wygrywa jedno, najciekawsze zgłoszenie, które po rozstrzygnięciu konkursu zostanie opublikowane w tym wpisie, bez podawania danych autora.

Odpowiedzi wysyłajcie na adres konkurs@popbookownik.pl w wiadomości e-mailowej zatytułowanej: RAJ.

Autor/ka zwycięskiego zgłoszenia otrzyma egzemplarz książki Raj pierwszej miłości Fang Si-chi. Na wasze zgłoszenia czekamy do 11 czerwca 2023, do godziny 23:59.


ZWYCIĘSKI KOMENTARZ

Książka, która najbardziej poruszyła mnie i wywarła na mnie głęboki wpływ, to „Portret Doriana Graya” autorstwa Oscara Wilde’a. Ta powieść fascynuje mnie nie tylko swoją piękną i stylową prozą, ale także swoją głęboką treścią i wielowymiarowymi tematami.

To, co wyróżnia „Portret Doriana Graya”, to jego głęboka refleksja nad moralnością, pięknem i przemijaniem. Fabuła opowiada historię młodego mężczyzny, Doriana Graya, który sprzedaje swoją duszę w zamian za wieczną młodość i piękno. Jego portret, namalowany przez artystę Basila Hallwarda, staje się źródłem moralnego rozkładu i zła, podczas gdy Dorian pozostaje niewzruszony przez upływający czas i destrukcyjne skutki swojego wyboru.

Ta książka poruszyła mnie głęboko, ponieważ skłoniła mnie do przemyśleń nad naturą człowieka, moralnością i konsekwencjami naszych działań. Wilde umiejętnie eksploruje tematy związane z moralnym upadkiem, dualizmem duszy, a także naturą sztuki i jej wpływem na życie. Czy człowiek może ujść bezkarnie po popełnieniu złych czynów? Czy piękno zawsze idzie w parze z moralnością? To tylko niektóre z pytań, które autor stawia przed czytelnikiem.

Dodatkowo, styl pisania Wilde’a jest niezwykle piękny i pełen mądrości. Jego erudycja, dowcip i ironia przewijają się przez całą książkę, co nadaje jej wyjątkowy urok i głębię. Wilde umiejętnie balansuje pomiędzy powierzchownością a głębokim przekazem, tworząc literackie arcydzieło.

„Portret Doriana Graya” poruszył mnie głównie ze względu na swoje trwałe przesłanie dotyczące moralności i ludzkiej natury. To książka, która zmusza do refleksji, zachwyca pięknem języka i stawia pytania, które nadal są aktualne w naszym społeczeństwie. To lektura, która na zawsze pozostanie ze mną i będzie przypominać mi o konsekwencjach naszych wyborów oraz o wartościach, które kształtują nas jako ludzi.


Prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem, co stanowi warunek wzięcia udziału w konkursie.

REGULAMIN
 1. Organizatorem konkursu jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagrody Wydawnictwo Yumeka.
 2. Konkurs odbywa się na stronie https://popbookownik.pl/.
 3. Konkurs trwa do 11 czerwca 2023 roku, do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do Internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz wysłanie wiadomości e-mail o tytule RAJ, na adres konkurs@popbookownik.pl, zawierającą odpowiedź na zadane w niniejszym poście pytanie, a także świadomą akceptację niniejszego regulaminu, będącą jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. W zgłoszeniu Uczestnik powinien zawrzeć klauzulę: „Akceptuję regulamin”. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem zgłoszenia pod uwagę.
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze jedną, najciekawszą według niego. Autorowi wybranego zgłoszenia e-mailowego zostanie wręczona nagroda w postaci jednego egzemplarza książki Raj pierwszej miłości Fang Si-chi.
 9. Zwycięzca konkursu zostanie poinformowany o wygranej e-mailowo w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu – otrzyma on wiadomość z adresu konkurs@popbookownik.pl, będącą odpowiedzią na jego zgłoszenie konkursowe.
 10. Akceptując niniejszy regulamin, uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na anonimową, bez podawania danych osobowych autora zgłoszenia, publikację zgłoszenia w przypadku wygranej.
 11. Wysyłka nagród nastąpi w ciągu 30 dni od przekazania danych adresowych przez Zwycięzcę do Organizatora.
 12. W przypadku niepodania przez Zwycięzcę danych potrzebnych do wysyłki nagrody w ciągu siedmiu dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników nagroda dla niego przepada
 13. Nagrody stanowią: 1 x książka Raj pierwszej miłości Fang Si-chi.
 14. Koszt nadania nagród ponosi Organizator. Wysyłka jedynie na terenie Polski, za pomocą usługi Paczkomat InPost.
 15. Jeden uczestnik może wziąć udział w danym konkursie tylko jeden raz – to znaczy, wysłać e-mailowo tylko jedną odpowiedź na pytanie konkursowe.
 16. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez Zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Informacje te powinny zostać wysłane e-mailowo na adres konkurs@popbookownik.pl, w odpowiedzi na otrzymaną wcześniej od Organizatora wiadomość e-mail informującą o zwycięstwie. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 17. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.
 18. Organizator nie będzie udostępniał danych osobowych i adresowych osobom trzecim ani wykorzystywał ich w żaden inny sposób niezwiązany z wysyłką nagrody.
 19. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 20. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe Zwycięzcy.
 21. Zanim nastąpi usunięcie danych wskazanych w punkcie 15 niniejszego regulaminu, Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych ze skrzynki e-mailowej Organizatora, na których te dane są przechowywane. W tym celu należy wysłać e-mail na adres konkurs@popbookownik.pl. Jeśli żądanie wpłynie na e-mailową skrzynkę odbiorczą Organizatora przed wysyłką nagrody, dane zostaną niezwłocznie usunięte, co uniemożliwi wysyłkę nagrody – w związku z tym Zwycięzca, wysyłając na wskazany w tym punkcie adres e-mail żądanie usunięcia danych, zrzeka się nagrody. Nagroda zostanie przekazana innemu Uczestnikowi konkursu, którego zgłoszenie Organizator oceni jako kolejne najciekawsze.
 22. Dane określone w punkcie 15. niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, w konkursowych zgłoszeniach e-mailowych, wspomnianych w punkcie 6. niniejszego regulaminu i wysłanych na adres konkurs@popbookownik.pl, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 23. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 24. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni roboczych.
Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu