Wygraj książkę „Alanna. Pierwsza przygoda” [ZAKOŃCZONY]

-

Z okazji premiery książki Alanna. Pierwsza przygoda razem z wydawnictwem Poradnia K przygotowaliśmy dla was konkurs. Do zdobycia najnowsza powieść Tamory Pierce.
Wygraj książkę „Alanna. Pierwsza przygoda” [ZAKOŃCZONY]
Alanna. Pierwsza przygoda. Świat Tortallu. Pieśń lwicy. Tom 1

W czasach kiedy dziewczynkom nie wolno być wojownikami, Alanna z Trebondu najbardziej pragnie zostać rycerzem w królestwie Tortall. Znajduje na to sposób – zamienia się rolami ze swoim bratem-bliźniakiem, Thomem. Przebrana za chłopca, zaczyna szkolenie na pazia w pałacu króla Roalda.

Odkrywa jednak, że droga do rycerstwa nie jest łatwa. Alanna musi opanować władanie bronią, sztuki walki i magię, ale też nauczyć się ogłady, powściągnąć swój temperament i nawet zapanować nad własnym sercem.

Tak zaczyna się pierwsza przygoda Alanny – pełna czarodziejstwa i walk, awantur i intryg, zła i dobra.

 

Co trzeba zrobić, aby zdobyć egzemplarz książki Alanna. Pierwsza przygoda.?

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Jakie cechy Twoim zdaniem powinien posiadać prawdziwy rycerz. Swoją odpowiedź uzasadnij.

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygrają trzy, najbardziej kreatywne odpowiedzi, a jej pomysłodawcy otrzymają po jednym egzemplarzu książki Alanna. Pierwsza przygoda. Na wasze zgłoszenia czekamy do 2 czerwca 2021, do godziny 23:59.

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem. 
 1. Organizatorem konkursu jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród wydawnictwo Poradnia K.
 2. Konkurs odbywa się na stronie https://popbookownik.pl/.
 3. Konkurs trwa do 2 czerwca 2021, do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do Internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem.
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze trzy najciekawsze według niego. Autorom wybranych komentarzy zostaną wręczone nagrody w postaci jednego egzemplarza książki Alanna. Pierwsza przygoda. (każdy zwycięzca otrzyma po jednej książce).
 9. Wyniki zostaną podane na stronie z konkursem w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu, jako odpowiedź na zwycięski komentarz, a wysyłka nagród nastąpi w ciągu 30 dni od ogłoszenia wyników.
 10. W przypadku niepodania przez zwycięzcę danych w ciągu siedmiu dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników, nagroda dla niego przepada i przechodzi dalej, do osoby, którą Organizator wskaże jako tę z kolejną najciekawszą według niego odpowiedzią.
 11. Nagrodę stanowi książka Alanna. Pierwsza przygoda.
 12. Koszt nadania nagród ponosi wydawnictwo Poradnia K. Wysyłka jedynie na terenie Polski.
 13. Jeden uczestnik może wziąć udział w danym konkursie tylko jeden raz – to znaczy, dodać tylko jedną odpowiedź na pytanie konkursowe.
 14. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 15. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.
 16. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.
 17. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 18. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.
 19. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.
 20. Dane określone w punkcie 14 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 21. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 22. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni.
Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

23 komentarzy

 1. Musi być pierwszy w każdym odważnym ataku i ostatnim w każdym rozpaczliwym odwrocie, podać rękę upadającemu przyjacielowi i wybaczyć żałującemu wrogowi. Musi umieć się mylić i popełniać błędy, współczuć i wybaczać. Mieć szacunek do słabszych i pogardę dla tchórzostwa.

 2. To niezwykle często zadawane pytanie, przede wszystkim należy odpowiednio zdefiniować osobę, która nazywamy rycerzem. Z pewnością jest to osoba, która swoim zachowaniem pokazuje idealny model postępowania przyjęty w danym środowisku. Nie tylko każde społeczeństwo odmiennie postrzega doskonałość, ale każda jednostka. W mojej ocenie prawdziwy rycerz jest sobą, nigdy nie przestaje dążyć do wyznaczonych celi, pamiętając też o uczuciach innych. Honor, odwaga i wszystkie wymienne cechy są oczywiście ważne, ale muszą być prawdziwe i podyktowane nie chłodnym pragmatyzmem, a świadomością słuszności słuszności zachowań. Tak więc rycerz musi być szczery, lokajalny i pewny własnych przekonań.

 3. Jest to niezwykle często zadawane pytanie, przede wszystkim należy odpowiednio zdefiniować osobę, która nazywamy rycerzem. Z pewnością jest to osoba, która swoim zachowaniem pokazuje idealny model postępowania przyjęty w danym środowisku. Nie tylko każde społeczeństwo odmiennie postrzega doskonałość, ale każda jednostka. W mojej ocenie prawdziwy rycerz jest sobą, nigdy nie przestaje dążyć do wyznaczonych celi, pamiętając też o uczuciach innych. Honor, odwaga i wszystkie wymienne cechy są oczywiście ważne, ale muszą być prawdziwe i podyktowane nie chłodnym pragmatyzmem, a świadomością słuszności słuszności zachowań. Tak więc rycerz musi być szczery, lokajalny i pewny własnych przekonań.

 4. Prawdziwy rycerz powinien być:
  -dzielny jak Chuck Norris tak by nie bać się nawet własnego cienia
  -szanować wszystkie damy bez względu na to jakimi kryteriami kieruje się przy określeniu kobiety damą
  -doceniać każdą zwycięską walkę bo nie zawsze życie będzie rzucać mu pod nogi płatki róż – czasem się pomysli i rzuci też kolce
  -być zawsze gotowym na zmiany bo jedyne co w życiu jest pewne to właśnie zmiana
  -mieć marzenia które krok po kroku realizuje – byle w praktyce a nie tylko w wyobraźni!!
  Akceptuję regulamin.

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię książką! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody przez wydawnictwo, na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać ALANNA.

 5. Rycerza z pewnością powinna cechować duma, powinien być waleczny i jednocześnie odważny, by bez mrugnięcia powieką podjąć się każdego wyznaczonego mu zadania. Uważam też, że powinien być wierny swojemu władcy i za wszelką cenę trzymać się rycerskich zasad. Prawdziwy rycerz zawsze dotrzymuje słowa, jest oddany wybrance swojego serca jak i ojczyźnie. Zawsze śpieszy z pomocą i pozostaje na miejscu walki do końca, nigdy nie ucieka 🙂

  Akceptuję regulamin

 6. prawdziwy rycerz nie ucieka przed trudnościami – rozpoznaje i… działa. Czasem z hukiem, czasem z cicha…
  wie, co dobre a co złe – nie tylko dla niego ale i dla tych, co w pobliżu…

  i NAjważniejsze…. prawdziwy rycerz nie rzuca się na ratunek księżniczkom, kiedy czekają na niego własne dzieci…. martwy rycerz, to nie rycerz; honorem się nie najesz….

 7. Prawdziwego rycerza powinna charakteryzować przede wszystkim odwaga! Zdecydowanie jest to najważniejsza cecha rycerza. Kolejną bardzo ważną cechą jest umiejętność szybkiego i trzeźwego podejmowania decyzji w sytuacjach kryzysowych. Rycerz musi logicznie myśleć i często szybko decydować o życiu i losach ludzi. Nie może być strachliwy i się bać.

 8. Prawdziwy rycerz powinien zawsze bronić słabszych. 
  Istnieje powszechna zasada, że rycerz ma być wierny swojemu władcy, to jemu oddać siebie, swoją broń i swoje życie. Niestety to przeradzało się często w to, że stawał się orężem, który miał ścinać wszystko na drodze byleby pan został u władzy. Morze krwi zostało wylane w imię tego obyczaju
  A rycerz powinien być obrońcą życia, opiekunem uciśnionych, a nie tym który w imię swojego tyrana zapomina o miłosierdziu i prawdzie. Cnotą rycerza powinna być odwaga do przeciwstawienia się poleceniom gdy one mają zaszkodzić niewinnym.
  To lud potrzebował obrońców, a nie władca ponieważ władca kiedy przekładał nad wszystko dobro swoich ludzi sam był przez nich chroniony i szanowany co dawało utwierdzenie tej władzy, a rycerz stał na straży bezpieczeństwa ich wszystkich. 

  Akceptuję warunki oraz regulamin konkursu

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię książką! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody przez wydawnictwo, na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać ALANNA.

 9. Istnieje osiem cnót rycerskich, a ja uważam, że prawdziwy rycerz powinien charakteryzować się przede wszystkim cnotą męstwa. To właśnie z męstwa rodzą się pozostałe z cnot. Tylko mężny rycerz uznaje innych darząc ich swoją hojnością, jest uczciwy i wierny, odznacza się prawdziwą pobożnością i dwornością, a w swoich działaniach kieruje się roztropnością. Tak moi panowie – męstwo jest najbardziej pożądaną rycerską cechą – także dziś. Akceptuję regulamin konkursu.

 10. Oto kilka wg mnie cech, którymi „dzisiejszy” rycerz powinien posiadać:
  ODWAGA.
  Dzisiejszy rycerz w lśniącej zbroi, musi mieć odwagę serca niezbędną do podejmowania trudnych, zadań i przyjmować związane z nimi ofiary.
  MIŁOSIERDZIE.
  Słowa i postawy mogą być bolesną bronią we współczesnym świecie, dlatego powinien okazywać miłosierdzie w swoich kontaktach z innymi, tworząc poczucie pokoju, zamiast wywoływać wrogość.
  HOJNOŚĆ.
  Dzielenie się tym, co cenne w życiu, oznacza nie tylko rozdawanie dóbr materialnych, ale także czasu, uwagi, mądrości i energii – rzeczy, które tworzą silną, bogatą więź.
  WIARA.
  Oznacza zaufanie i uczciwość, a rycerz jest zawsze wierny swoim obietnicom, bez względu na to, jak są trudne do zrealizowania.
  NADZIEJA.
  To coś oś więcej niż tylko poczucie bezpieczeństwa w czasach trudnych, nadzieja jest obecna każdego dnia w pozytywnym spojrzeniu i radosnym zachowaniu współczesnego rycerza, która go osłania i inspiruje ludzi dookoła niego.
  Każda z tych cech jest ważna sama w sobie i jest godna podziwu, ale kiedy wszystkie łączą się w jedną osobę, ukazuje się nam wartość i siła rycerskości.

  Akceptuję regulamin.

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię książką! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody przez wydawnictwo, na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać ALANNA.

 11. Prawdziwy rycerz szanuje każda damę prawdziwy rycerz pilnuje się by na honorze zostawić plamę prawdziwy rycerz jest odważny męski nie da się podejść jest taki zwycięski niestraszne mu burze i groźny smok może z nim walczyć nawet cały rok

 12. Moim zdaniem wielu ludzi podchodzi do rekrutacji na rycerza zbyt krytycznie. Wymagają, by był doskonały, piękny i odważny. Tymczasem bycie rycerzem a bycie rycerskim to dwie różne rzeczy! Jak dla mnie rycerz powinien być przede wszystkim porywczy. Kiedy król krzyknie: „na Saracenów!” Po prostu wskakuje na koń i jedzie, a nie dopytuje, czy wojna jest sprawiedliwa, a łup godziwy. Rycerz powinien też błyszczeń. Ale nie żeby zaraz przykładem czy honorem. Literalnie powinien błyszczeć w dobrze wyczyszczonej zbroi, bo to oznacza, że ma na tyle dużo majątku, żeby opłacić sługi, albo na tyle dużo charyzmy, żeby wykorzystać darmową siłę roboczą giermków. Słowem, brud na rycerzu od razu sugeruje, że coś z nim nie halo. I przede wszystkim, rycerz musi być nieco głupkowaty. Na tyle, żeby chciało mu się wskakiwać na koń i jechać w pierwszym szeregu na naszpikowane pikami oddziały piechoty, żeby nie miał wątpliwości, czy tłumić powstanie w peryferyjnych, odrębnych kulturowo rubieżach, żeby przypadkiem się nie zastanawiał, co robi przez cały ten czas jego piękna małżonka, znudzona samotnością w zamku.
  I dlatego od wieków tak kochamy rycerzy. Mamy dla nich w swoich sercach te same nieprzebrane pokłady miłości, jakimi obdarzamy wierne ale niezbyt bystre labradory. Ludzie i psy. Kultura i rycerze.
  Tak to widzę, ale być może jestem w mniejszości.
  Akceptuję regulamin konkursu.

 13. Uważam, że prawdziwy rycerz powinien wyznawać 3 zasady: Bóg, honor, ojczyzna, Są to cechy unikatowe, dlatego uważam, że powinien być to człowiek dobry, zawsze chcący pomagać innym.

 14. Moim zdaniem prawdziwy rycerz powinien być dzielny, mężny, życzliwy, sprawiedliwy i cnotliwy. Są to dziś cechy niestety negowane i coraz mniej nam życzliwych ludzi, chcących dawać przykład innym jak być dobrymi ludźmi.

 15. Prawdziwego rycerza może ukształtować wiele czynników. Przede wszystkim dzieciństwo i miejsce gdzie dorastał. To wtedy ukształtują się najważniejsze czynniki takie jak: zawsze śpieszyć z pomocą potrzebującym. Dobry Rycerz w czasach średniowiecznych powinien być religijny czyli oddany Bogu, a także władcy i damie swojego serca. Rycerz nigdy nie powinien opuszczać miejsca pola bitwy co wiąże się z byciem oddanym, honorowym oraz odważnym. Nie powinien był on zawodzić zaufaniem tylko dotrzymywać słowa. Nie wszyscy rycerze niestety je posiadali.
  Akceptuję regulamin konkursu.

 16. We współczesnym świecie brakuje rycerzy. Choć pewnie i w średniowieczu rycerz odbiegał od wyobrażeń o nim. Dla każdego też każdy ma inny obraz rycerza. Dla mnie powinien umieć oddać życie za drugą osobę. Niekoniecznie za księżniczkę. Choć marzy mi się chłopak, który skoczyłby za mną w ogień byleby tylko mnie uratować…
  Rycerz powinien być waleczny. W końcu to o nim krążą legendy. On ma walczyć z wrogami i smokami.
  Według mnie rycerz powinien mieć w sobie coś z Wiedźmina Geralda. Powinien nie bać się przygód i nie bać się stanąć twarzą w twarz z przeznaczeniem.
  Dla mnie rycerz to ktoś, kto chce być sławny. Bo największe osiągnięcia ma dzięki tej potrzebie sławy.

  Akceptuję regulamin konkursu. 🙂

 17. Prawdziwego rycerza może ukształtować wiele czynników. Przede wszystkim dzieciństwo i miejsce gdzie dorastał. To wtedy ukształtują się najważniejsze czynniki takie jak: zawsze śpieszyć z pomocą potrzebującym. Dobry Rycerz w czasach średniowiecznych powinien być religijny czyli oddany Bogu, a także władcy i damie swojego serca. Rycerz nigdy nie powinien opuszczać miejsca pola bitwy co wiąże się z byciem oddanym, honorowym oraz odważnym. Nie powinien był on zawodzić zaufaniem tylko dotrzymywać słowa. Nie wszyscy rycerze niestety je posiadali.

 18. Moim zdaniem, prawdziwy rycerz powinien cenić honor ponad wszystkie inne wartości. Ponadto, powinien być twardy, odważny, mężny, sprawiedliwy, szlachetny, oddany i godny zaufania.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu