Wygraj grę „Tiny Epic: MECHS” [ZAKOŃCZONY]

-

Z okazji niedawnej premiery Tiny Epic: MECHS oraz dzięki wydawnictwu Fishbone Games przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym będziecie mogli wygrać egzemplarz gry!
Co trzeba zrobić?

Zapraszamy do zabawy, w której wcielicie się w projektanta gier. Tytuł Tiny Epic: MECHS jest kolejną odsłoną serii Tiny Epic. Waszym zadaniem jest wymyślenie pomysłu na grę osadzoną w świecie Tiny Epic. O czym byłaby ta gra, jakie akcje gracze mogliby wykonać? Zabawcie się w projektanta i zaproponujcie najbardziej oryginalne pomysły!

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygra najbardziej pomysłowa odpowiedź. Na wasze zgłoszenia czekamy do 16 grudnia 2019, do godziny 23:59.

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.
 1. Organizatorem konkursów jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród Wydawnictwo Fishbone Games.
 2. Konkurs odbywa się na stronie http://popbookownik.pl.
 3. Konkurs trwa do 16 grudnia 2019 do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na wzięcie udziału w zabawie.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem.
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze jedną najciekawszą według niego. Wręczony zostanie egzemplarz gry Tiny Epic: MECHS (wybrany zostanie zwycięzca, który otrzyma jeden egzemplarz).
 9. Wyniki zostaną podane w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu, a wysyłka nagród nastąpi w ciągu 14 dni roboczych od ogłoszenia wyników.
 10. Na podanie danych do wysyłki czekamy 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Po tym terminie nagroda przepada.
 11. Nagrodę stanowi gra Tiny Epic: MECHS.
 12. Koszt nadania nagród ponosi wydawnictwo Fishbone Games. Wysyłka jedynie na terenie Polski.
 13. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 14. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania. W przypadku, gdy koszt nadania leży po stronie Sponsora, podane dane osobowe zostaną przetworzone jedynie w celu wysłania ich do Sponsora. Od tego momentu dane przetwarza Sponsor.
 15. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.
 16. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 17. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.
 18. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.
 19. Dane określone w punkcie 13 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 20. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 21. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni.

Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

14 komentarzy

 1. Tiny Epic – Riders of the Apocalypse
  W grze wcielamy się w jednego z czterech Jeźdźców Apokalipsy, do wyboru będą: Wojna, Zaraza, Głód i Śmierć. W wyniku ogromnego zamieszania w Niebie zostali oni strąceni na Ziemię, pozbawieni jakiegokolwiek uzbrojenia i oczywiście swoich niezastąpionych rumaków. Zadaniem gracza jest wcielenie się w jednego z nich i przygotowanie na ową Apokalipsę, podczas której czeka finałowa walka z siedmiogłowym smokiem symbolizującym zło na Ziemi.
  Tylko od graczy zależy czy będą ze sobą współpracować, czy podkładać sobie miny i dążyć do samotnej, chwalebnej bitwy. Gra stanowi swoisty wyścig zbrojeń, gdyż czas do Apokalipsy zbliża się nieubłaganie a jeźdźcy odgrywają w niej pierwsze skrzypce.
  W początkowej fazie rozgrywki gracze startują bez jakiegokolwiek wierzchowca oraz uzbrojenia. W czasie rozgrywki będą w stanie zdobyć i dosiąść takie bestie jak: pancernego żółwia, piekielny motocykl, ognistego rumaka, salamandrę, jednorożca czy nawet święte papamobile. Każdy z nich posiada inne umiejętności, statystyki i bonusy.
  Ważnym elementem uzbrojenia możliwym do zdobycia będą przeróżne hełmy i nakrycia głowy (bhp przede wszystkim nawet w zaświatach). Wśród nich znajdą się: kask hokejowy, hełm motocyklowy, przyłbica rycerska, wydrążona czaszka, czapka dobrej wróżki itd.
  Wszystkie te elementy, zarówno wierzchowce jak i uzbrojenie będą możliwe do założenia na pionek naszego jeźdźca.
  Jest to gra planszowo-karciana. Każda tura przybliża nas do nieuchronnego Armageddonu, symbolizowanego przez tor „zniszczenia”. Gracze będą mogli przemierzać krainę za pomocą specjalnych kości akcji, indywidualnych dla każdego z jeźdźców. Na planszy spotkać będzie można różnorodne zadania podzielone na 3 kategorie: zadania niebiańskie, zadania piekielne oraz zadania ziemskie. Oczywiście każde z wykonanych zadań przybliży nas do końcowego zwycięstwa. Jednakże niektóre zadania, oprócz epickich nagród, wywołają dodatkowy chaos na Ziemi, pionek na torze „zniszczenia” przesunie się dalej, co przybliży jeszcze bardziej Armageddon. Niestety coś za coś. Trzeba się dobrze zastanowić czy nagroda warta jest poświęcenia dodatkowego czasu jaki nam pozostał.
  Ponadto każdy z jeźdźców dysponować będzie inną talią kart początkowych. W trakcie gry, oprócz przedmiotów będziemy mogli uzbroić naszego wojownika w dodatkowe skille pochodzące z kart.
  Finałowa walka z bossem będzie epicka

  Akceptuję regulamin konkursu

 2. Tiny Epic Gangs: kierujemy gangiem, rekrutujemy nowych członków, dozbrajamy i wysyłamy na akcję by pokonać inny gang. Klimat nieco futurystyczny – przede wszystkim dużo spluw! a także samochody i motocykle. Trzeba także zadbać o ekonomię, bo to wszystko kosztuje – haracze, napady, zlecenia od „królów” półświatka. Mechanika: strategiczna mapa miasta, gdzie wykonujemy akcje związane z ekonomią i mapa taktyczna, gdzie biją się nasze gangi! Do tego każdy gang o innej historii, wyglądzie i przede wszystkim innych zdolnościach.

 3. Tiny Epic: Fanatics – Gra, w której wcielamy się w stadionowych fanatyków, którzy walczą za swoje kluby. Rozgrywka odbywa się na własnym stadionie jaki i na wyjazdowych obiektów. W trakcie „meczu” zdobywamy punkty za odpalone race, zdobyte flagi przeciwników oraz za pokonanych wrogów na zadymie. Dojazd na mecz to też wyzwanie, na naszej drodze mogą czekać zasadzki innych graczy. Gracz atakujący może zaatakować bez ostrzeżenia dzięki czemu ma przewagę zaskoczenia lub zgodzić się na walkę „na równe ilości kiboli” dzięki czemu zdobywa dodatkowe punkty chwały. Najlepsze ekipy mogą brać udział w specjalnych „eventach” takich jak Liga Mistrzów, Puchary itp. Pozwoli im to zdobyć nowych kibiców i sprzęt do walki oraz rozgłos. Jednak atak innych graczy to nie jedyne ryzyko. Na tropie każdej z ekip są służby porządkowe, które mogą zniweczyć nasze plany, zatrzymać bojówkarzy, dać im czasowe zakazy stadionowe a nawet wsadzić do więzienia przez co ekipa traci na sile, a nawet może przestać istnieć. Zbyt duży rozgłos to większe ryzyko wpadki.

 4. TINY………EPIC……..CORPORATION
  Podtytuł: Korporacyjny zawrót głowy

  Nowa odmiana Tiny Epic prowadzi graczy w czeluście gigantycznego demona – świata konkurencyjności biznesu. Jednak nie pojmowanego jako rywalizacji przedsiębiorstw o dominacyjną część rynku, a tej strony biznesu bliższą naszym naturalnym popędom. Wyścig szczurów wkracza w glorii chwały i w towarzystwie całego toczącego się za nim splendoru i smrodu.
  Oczywiście uczymy się(NAUKA), nabieramy doświadczenia(DOŚWIADCZENIE) i zdobywamy kwalifikacje(KWALIFIKACJE).Jednak nie jest to najważniejszym faktorem dzięki, któremu prujemy wyżej na tej drabince zależności. Dzięki wspomnianym mamy możliwość konstruowania ekwipunku i wypełniania zależności mamy możliwość wskakiwania na wyższe stopnie.
  Tutaj pamiętajmy o tym, że jest to wyścig, dwie osoby na jednym stopniu przygody nie utrzymają się za długo. Toteż SABOTUJCIE pracę swoich współgraczy, kolegów z jednej pracy. DONOŚCIE do szefa. ROZPRZESTRZENIAJCIE plotki, ZDOBYWAJCIE dostęp do poufności i zaufanie w korporacji chociażby poprzez OMAMIANIE cichych myszek. Ciekawe, które z Was pójdzie ŚCIEŻKĄ niezależności,a kto wybierze ścieżkę ulubieńca przełożonego.

  Ulepszasz siebie, przeszkadzasz przeciwnikom, oddziałujesz na grę z określonymi skutkami po to, by znaleźć się na czele tegoż wyścigu łatwowierności, lekkomyślności, kłamstwa i perfidności czy blee… ciężkiej pracy.
  Świadomie akceptuję regulamin.

 5. Tiny Epic: Star Wars – któż nie chciałby zobaczyć świata Gwiezdnych Wojen w mini świecie? W moim zamyśle byłaby to gra asymetryczna, area control z elementami negocjacji, blefu, oraz ekonomii.

  Wcielalibyśmy się w jedną z ras (Gonganie, Federacja Handlowa, Rebelia, Imperium itd.) Każda rasa miałaby inne warunki zwycięstwa, a także inne umiejętności specjalne. Przykładowo, Gonganie niezwykle sprawnie poruszaliby się na terenach wodnych, Rebelia na terenach bagiennych oraz jeśli byłyby rozproszone siły to dostają umiejętność kamuflażu. Imperium króluje w pozyskiwaniu surowców, produkcji nowych wojsk oraz kosmosie. Federacja handlowa nie ma limitów armii, może wyprodukować masę wojska.

  Cel zwycięstwa dla poszczególnych frakcji:
  – Gonganie – kontroluj co najmniej połowę terenów wodnych
  – Rebelia – wygrywasz jeśli zapobiegniesz zwycięstwu Imperium lub Federacji Handlowej
  – Imperium – kontroluj (najwięcej znaczników kontroli) co najmniej 70% układów i planet
  – Federacja Handlowa – zdominuj (tylko Ty posiadasz wojsko) co najmniej 4 układy/planety

  Myślę, że taka gra mogłaby być hitem, o ile byłaby dobrze wyważona! 🙂

 6. Tiny Epic: Prehistoric
  Świat jaki znamy ma nigdy nie powstać. Historia cywilizacji ma potoczyć się zupełnie innym torem. Choć jeśli mowa tu o toczeniu, to trochę za dużo powiedziane, gdyż człowiek mimo, że nadal nazywany Homo Sapiens ma nigdy nie dokonać dwóch najbardziej epokowych odkryć. Nie wymyśli koła i ognia!
  Z tego też względu losy ludzkości jako rasy dominującej są zagrożone. Nadciągają mroźne zimowe dni, a ludzie nie wiedzą jak się przed nimi ochronić. Samo zajęcie jaskiń nic nie pomoże. Są one chłodne i wilgotne. Skóry zwierząt owszem ciepłe, ale grzeją jedynie, gdy jest się w stałym ruchu. Do tego nie ma możliwości, tak jak zaobserwowane z ziemi ptaki, udać się do cieplejszych krain. Brak środka transportu powoduję, że tylko najsilniejsi są w stanie odbyć taką podróż. Kobiety, starcy i dzieci zostali by w ten sposób skazani na zagładę.
  Jedynym sposobem na przeżycie jest ułaskawienie budzącego grozę wśród młode rasy ludzkiej wulkanu, u stóp którego można było by założyć ciepłą i przytulną osadę. Lecz wulkan nie jest przyjaźnie nastawiony do swoich ewentualnych lokatorów. Za wszelką cenę będzie bronił swojej suwerenności.
  Do tego pragnące podobnego ciepła jak człowiek zwierzęta też będą bronić swojego terytorium, jak również siły natury będą działać przeciwko ludzkiemu gatunkowi.
  Człowiek musi więc metr po metrze i obszar po obszarze wydzierać wulkanowi jego własność, walcząc z innymi rasami o zajęcie najlepszego miejsca dla siebie i swojej przyszłości. Korzystać z danych ludziom zdolności którą inni posiadają w ograniczonej wersji jak: wspinaczka, bieg, pływanie, używanie narzędzi, stawianie zapór, a także składanie ułaskajacych siły natury ofiar. To wszystko w cyklach podczas których wulkan będzie coraz bardziej rozwścieczony i bezwzględny.
  Akceptuję regulamin konkursu.

 7. Tiny Epic Żuk Gnojownik.
  O żuku, który toczy kulkę.
  I o kulce.
  I o przygodach podczas toczenia.
  Trochę euro, trochę worker placement.

 8. Od wielu lat jestem fanem komiksów, zwłaszcza komiksów superbohaterskich. Uwielbiam Marvela, DC oraz Valiant, sięgam także po inne wydawnictwa. Odpowiedź jest zatem prosta – Tiny Epic Superheroes.

  Użycie superbohaterów i łotrów otwiera nam drogę do kilku trybów. Solo / co-op/ 1 vs 1 / 2 vs 2/ każdy na każdego, etc. To gracze decydują po której stronie barykady staną. Fabuła? Ratowanie / niszczenie świata, a nawet i wszechświata.

  Pokusiłbym się o stworzenie własnego uniwersum, będącego daleko od tych, które znamy z kart komiksów bądź z ekranów kinowych. Mechanika? Mile widziane będą elementy deckbuildingu, który dosłownie uwielbiam. Karty do ruchu, do ataku, obrony, do zwiększania statów za pośrednictwem ekwipunku. Jaka to radość jak nas heros otrzyma nowy blaster albo magiczny kij, którym obije tyłki przeciwników. Ewidentnie deckbuilding przełożny na planszę z dodatkowymi elementami ryzyka (rzuty kością przy umiejętnościach) to coś, w co z chęcią bym zagrał.

  Szykujcie pelereny!

 9. Tiny Epic Monsters. Gra w której gracze wcielali się w czarnoksiężników hodujących potwory. Zadaniem każdego z nich byłoby karmienie kreatur, zbieranie artefaktów które zwiększały by statystyki naszego pupila, dbanie o dobre jego samopoczucie by po kilku rundach gra w wielkim epickim finale kończyła się wielką epicką walką potworów wszystkich graczy aż do ostatniej kropli krwi.
  Tiny Epic Horror. Gra w której wcielamy się w grupę młodych imprezowiczów w domku w lesie. Po tym jak zaginął jeden z naszej grupy musimy dowiedzieć się co stało się z naszym kolegą bądź koleżanką. Wypełniając różne zadania które byłyby zagadkami do wypełnienia w domku i jego najbliższej okolicy. Czy rozdzielenie się to dobry pomysł? Czy pierwsza zginie najładniejsza z dziewczyn czy zabawny koleś?
  Akceptuję regulamin konkursu

  • Dzień dobry!
   Dziękujemy za zainteresowanie naszym konkursem. Twoja odpowiedź bardzo nam się spodobała i dlatego chcielibyśmy wręczyć Ci nagrodę w postaci gry „Tiny Epic: MECHS”. Gratulujemy! ?
   Prześlij, proszę, na adres redakcja@popbookownik.pl dane do wysyłki, w tytule wpisując „KONKURS TINY EPIC: MECHS”.
   Na dane czekamy 7 dni, po tym terminie nagroda przepada.
   Jeszcze raz dziękujemy za udział i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych!

 10. Tiny Epic: Kroniki Jakuba Wędrowycza

  Tryby rozgrywki: solo i kooperacja
  Przed grą zalecana jest lektura książek o JW. 🙂
  Gracze wcielają się w Jakuba, jego rodzinę lub przyjaciół i mają za zadanie:
  1. W trybie solo jako Jakub wykonać zadanie/zadania „zlecone” przez mieszkańców Wojsławic, np. zdjęcie uroku z inwentarza, wyprodukowanie samogonu chroniącego przed promieniowaniem.
  2. W trybie kooperacyjnym będą musieli pokonać bossów, np. policjanta, leśniczego, lekarza.

  Uczestnicy gry poruszają się po planszy, na której umieszczono Wojsławice i wewnętrzne lokacje, np. las, leśniczówka, rynek, dom Jakuba, cmentarz.

  Rozgrywka oparta jest o scenariusze, karty postaci, karty akcji, znaczniki: świadomości, zdrowia, pomysłowości, dwustronną planszę oraz kości.
  W rozgrywce bardzo ważne są kości, które w zależności od wartości – podwyższają lub obniżają stan upojenia alkoholowego postaci, a więc wpływają na poziom świadomości i skuteczność, wpływają też na poziom zdrowia i poziom pomysłowości danej postaci.

  Akceptuję regulamin konkursu.

 11. Lubię historie, starożytne cywilizacje, więc z chęcią zagrałbym w grę Tiny Epic osadzonej w cywilizacji Majów lub Inków. Wszystko na małej planszy.
  Do tego karty gry, pionki, kostki, miniaturowe piramidy i skrzynie ze skarbami. Oczywiście jeśli tematem jest starożytna cywilizacja Ameryki to głównym celem
  jest złoto. Nie będzie łatwo, ale atutem gry ma być niesamowita grywalność. Jasne zasady bez studiowania instrukcji w formacie książki. Można uznać to za połączenie gry przygodowej z Monopoly. Będą elementy ekonomiczne, strategiczne, przygodowe, budowanie i czysto losowe. To gra idealna na zimowy wieczór w towarzystwie znajomych. Niezbyt długa rozgrywka a cała gra nie zajmie więcej niż pół przeciętnego stołu. Jeszcze zmieszczą się napoje i miska z popcornem, albo sałatką.

  Akceptuję regulamin

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu