Wygraj grę planszową od Wydawnictwa Rebel – Dzień Gier Planszowych 2022 [ZAKOŃCZONY]

-

Podobnie jak wy, uwielbiamy gry planszowe, dlatego wspólnie z Wydawnictwem Rebel przygotowaliśmy dla was zabawy, w których do wygrania są planszówki! Z okazji dzisiejszego święta, jakim jest Ogólnopolski Dzień Gier Planszowych, zorganizowaliśmy dwa konkursy. W jednym z nich do wygrania są gry planszowe: KeyForge: Czas Wstąpienia – Pakiet startowy oraz San Francisco .

Wygraj grę planszową od Wydawnictwa Rebel – Dzień Gier Planszowych 2022 [ZAKOŃCZONY]

Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek, obchodzone 10 października.

Podobnie jak w przypadku innych nietypowych świąt, takich jak Dzień Czekolady, Dzień Deskorolki czy Dzień Ostrej Papryczki, jest to okazja do świętowania, edukowania i przede wszystkim – grania w gry planszowe.

Inicjatywa jest wspierana przez wydawców, sklepy, media, przedszkola, szkoły, kluby, puby i wszelkie inne miejsca dla graczy. Dla fanów planszówek jest to najlepsza okazja, by podzielić się swoją pasją z innymi. Pokażmy, że cała Polska gra dzisiaj w nowoczesne planszówki. Rozpocznijmy świętowanie Dnia Gier Planszowych!
Wygraj grę planszową od Wydawnictwa Rebel – Dzień Gier Planszowych 2022 [ZAKOŃCZONY]

Co trzeba zrobić aby zdobyć nagrodę? Wystarczy, że odpowiecie na pytanie:

Za co najbardziej lubisz gry planszowe?

UWAGA. Zmieniamy zasady zgłoszeń do naszych konkursów. Od teraz wszystkie zgłoszenia konkursowe przyjmujemy w formie wiadomości przesłanej drogą mailową na adres konkurs@popbookownik.pl.

Gry wygrywają dwa, najbardziej kreatywne zgłoszenia, które po rozstrzygnięciu konkursu zostaną opublikowane w tym wpisie, bez podawania danych autorów. Kolejne pięć otrzyma drogą mailową kody rabatowe do sklepu internetowego rebel.pl. W sumie wygrywa aż siedem osób!

Pierwsza, najciekawsza odpowiedź zostanie nagrodzona jednym egzemplarzem gry San Francisco, autor drugiej otrzyma egzemplarz gry KeyForge: Czas Wstąpienia – Pakiet startowy. Autorom pięciu kolejnych wybranych zgłoszeń wręczymy kody rabatowe do sklepu www.rebel.pl.

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.

 1. Organizatorem konkursu jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród Wydawnictwo Rebel.
 2. Konkurs odbywa się na stronie https://popbookownik.pl/.
 3. Konkurs trwa do 24 października 2022 roku, do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do Internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz wysłanie wiadomości e-mail o tytule KONKURS DGP 2022 #1, na adres konkurs@popbookownik.pl, zawierającej odpowiedź na zadane w niniejszym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. W zgłoszeniu Uczestnik powinien zawrzeć klauzulę: “Akceptuję regulamin”. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem zgłoszenia pod uwagę.
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze dwie najciekawsze według niego. Autorom wybranych zgłoszeń e-mailowych zostaną wręczone nagrody: miejsce I: jeden egzemplarz gry San Francisco, miejsce II: jeden egzemplarz gry KeyForge: Czas Wstąpienia – Pakiet startowy, miejsca III-VII: po jednym kodzie rabatowym -15% do sklepu internetowego www.rebel.pl
 9. Zwycięzcy konkursu zostaną poinformowani o wygranej e-mailowo w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu – otrzymają wiadomość z adresu konkurs@popbookownik.pl, będącą odpowiedzią na zgłoszenie konkursowe.
 10. Akceptując niniejszy regulamin uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na anonimową, bez podawania danych osobowych autora zgłoszenia, publikację zgłoszenia w przypadku wygranej.
 11. Wysyłka nagród nastąpi w ciągu 30 dni od przekazania danych adresowych przez Zwycięzcę do Organizatora.
 12. W przypadku niepodania przez Zwycięzcę danych potrzebnych do wysyłki nagrody w ciągu siedmiu dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników, nagroda dla niego przepada.
 13. Nagrody stanowią: 1 x gra planszowa San Francisco, 1 x gra KeyForge: Czas Wstąpienia – Pakiet startowy, 5 x kod rabatowy -15% do sklepu www.rebel.pl (Kody działają od 1 października do końca listopada. Kody dają 15% na wszystkie gry Wydawnictwa Rebel dostępne w magazynie: https://www.rebel.pl/wydawca/rebel.html?availability=in-stockKody nie działają na produkty w przedsprzedaży, gry już przecenione i pakiety gier.)
 14. Koszt nadania nagród ponosi Organizator. Wysyłka jedynie na terenie Polski.
 15. Jeden uczestnik może wziąć udział w danym konkursie tylko jeden raz – to znaczy, wysłać e-mailowo tylko jedną odpowiedź na pytanie konkursowe.
 16. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez Zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Informacje te powinny zostać wysłane e-mailowo na adres konkurs@popbookownik.pl, w odpowiedzi na otrzymaną wcześniej od Organizatora wiadomość e-mail informującą o zwycięstwie. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 17. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.
 18. Organizator nie będzie udostępniał danych osobowych i adresowych osobom trzecim, ani wykorzystywał ich w żaden inny sposób niezwiązany z wysyłką nagrody.
 19. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 20. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe Zwycięzcy.
 21. Zanim nastąpi usunięcie danych wskazanych w punkcie 15 niniejszego regulaminu, Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych ze skrzynki e-mailowej Organizatora, na których te dane są przechowywane. W tym celu należy wysłać e-mail na adres konkurs@popbookownik.pl. Jeśli żądanie wpłynie na e-mailową skrzynkę odbiorczą Organizatora przed wysyłką nagrody, dane zostaną niezwłocznie usunięte, co uniemożliwi wysyłkę nagrody – w związku z tym Zwycięzca, wysyłając na wskazany w tym punkcie adres e-mail żądanie usunięcia danych, zrzeka się nagrody. Nagroda zostanie przekazana innemu Uczestnikowi konkursu, którego zgłoszenie Organizator oceni jako kolejne najciekawsze.
 22. Dane określone w punkcie 15 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, w konkursowych zgłoszeniach e-mailowych, wspomnianych w punkcie 6 niniejszego regulaminu i wysłanych na adres konkurs@popbookownik.pl, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 23. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 24. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni roboczych.

ZWYCIĘZKIE ZGŁOSZENIA (KOLEJNOŚĆ LOSOWA):

 

1.

Uwielbiam gry planszowe, bo one są synonimem luksusu na wyciągnięcie ręki, w ich obecności nie wiem, co to jest nuda i codzienności udręki. Idealnie harmonizują z głową pełną marzeń, a pozbawioną trosk, czyli z bujną wyobraźnią, moją subiektywną, pozytywną jaźnią, bo wiem, że na wszystko, co najlepsze i wysokiej jakości zasługuję, gdy gram w planszówki wyróżniona się czuję. Wtedy skromne mieszkanie w pełen przepychu pałac, a przytulna kanapa w tron się zmienia, nie ma żadnego narzekania i jęczenia. Mam uśmiech od ucha do ucha, nie żadna mi straszna zawierucha ani za oknem plucha, bo entuzjazm ode mnie wręcz bucha. W doborowym towarzystwie, z moją kochaną rodzinką, sobie gramy i wielką przyjemność z tego mamy, kreatywność rozwijamy, szare komórki w ruch wprowadzamy, bliskość zacieśniamy, od komputerów i smartfonów odpoczywamy.

2.

Życie składa się z wielu stresujących i trudnych momentów. Po skończonych obowiązkach w pracy i w domu, szukam sposobu by móc oderwać się od szarej rzeczywistości. Można to zrobić np. oglądając ulubiony film czy grając w gry komputerowe. Ale tam nie ma miejsca na wyobraźnię. Podczas grania w planszówki jest inaczej i właśnie za to najbardziej je lubię. Mogę przenieść się do dowolnego świata, wcielić się w jakąkolwiek postać i odbyć niesamowitą przygodę. Nie wystarczy tylko poruszać się pionkiem po planszy, trzeba wczuć się w grę, uruchomić swoją wyobraźnię, zatracić się w rozgrywce. W grze, podobnie jak w życiu, poruszamy się według pewnego schematu, ale to od nas zależy z jaką motywacją i ambicją będziemy poruszać się do przodu. Jedyną różnicą jest to, że gra to fikcja i mogę ją zakończyć w każdym momencie i bez większych konsekwencji lub zacząć od nowa. Ta mała, choć bardzo ważna różnica sprawia, że gry planszowe stały się moim azylem. Jeśli w rzeczywistości mam zły dzień, nic nie stopuje mnie przed tym, bym miała udaną rozgrywkę w grze.

3.

w świecie gier planszowych siedzę już od 10 lat i mam swoje przemyślenia, dlaczego ja tak lubię gry. Przede wszystkim gry planszowe pozwalają się spotkać a często planszówka jest dobrym spoiwem takiego spotkania towarzyskiego 🙂 Co roku pojawia się kilka tysięcy nowych gier, nowych wyzwań i nowych pomysłów, które chce sprawdzić i przetestować 🙂 Jest to nowe doświadczenie a wszystko co nowe jest ekscytujące 😉 Gry planszowe pozwalają mi odpocząć od pracy przy komputerze i stałe patrzenie w telefon. Jest to fenomenalne hobby, które podtrzymuje relacje towarzyskie i często buduje współprace przy stole 🙂

4.

ZA CO NAJBARDZIEJ LUBISZ GRY PLANSZOWE?
Za to, że dzięki nim mogę podróżować w wyobraźni w czasie i przestrzeni i alternatywnych światach bez ograniczeń.
Mogę Wsiąść do pociągu…i przemierzyć Europę, Azję, Amerykę w jeden wieczór. Może wyspy? Proszę bardzo: Santorini, Cyklady, Manhattan czy Zaginiona Wyspa Arnak. A może Spacer po Burano?
A może wybrać się w kosmos- terraformować Marsa czy ruszyć Ciężarówką przez Galaktykę? Nie ma miejsca którego nie można by odwiedzić dzięki planszówkom: starożytny Egipt (Kemet), podwodna otchłań (Abyss), średniowieczny zamek (Caylus)…Można też poruszać się w przeszłość i przyszłość- czy to doświadczyć jak to było stać w kolejce za PRLu, walczyć o przetrwanie w Epoce Kamienia a może w świecie po katastrofie nuklearnej…Czy lubisz las, wodę, góry czy pustynie- wszystkie te miejsca możesz odwiedzić dzięki grom (Bór, Wodny Szlak, K2, Eko czy Zakazana Pustynia). Nie? Nikt nie każe Ci sięgać tak daleko- możesz po prostu budować swój Domek lub Niezwykłe Ogrody.
Można również na moment wcielić się w inną skórę- być magiem, duchem, projektantem mody, kucharzem, detektywem czy nawet jeżem. Marzy Ci się Wyprawa do legendarnego Eldorado? A morze do San Francisco? Nie ma sprawy- jest to możłiwe dzięki planszówkom. Wyobraźnia nie ma ograniczeń- bo czy normalnie ktoś wymyślił by coś takiego jak Latające Burrito, Igranie z Gruzem lub Eksplodujące Kotki?
Za to właśnie kocham gry planszowe- za ogromny, nieograniczony wręcz otwarty świat który oferuje tyle możliwości by przeżyć przygodę i wyrwać się z szarej codzienności do innego świata!

5.

Wygraj grę planszową od Wydawnictwa Rebel – Dzień Gier Planszowych 2022 [ZAKOŃCZONY]

6.

Planszówki cierpliwe są, choć czasem niełaskawe.Planszówki nie oceniają, nie szukają w graczu literówek czy błędów w mechanice; nie unoszą się pychą, choć zdobywają wiele nagród. Planszówki nie unoszą się gniewem, to gracze gniew ten okazują czasami; nie pamiętają złego (nawet poplamienia instrukcji czy usiądnięcia na pudełku). Planszówki nie cieszą się z niesprawiedliwości, chyba że to Monopoly Cheaters. Wszystko znoszą, chociaż niektóre kataklizmy (jak wpadnięcie do morza czy przyjazd siostrzeńców) tylko raz. Planszówki wierzą w każdy rzut kośćmi; w każdym graczu pokładają nadzieję; dzielnie stoją na półkach. Planszówki zawsze czekają, w milczeniu.

7.

Uwielbiam gry planszowe za ich magiczne myślenie, które w nich występuje. Magiczne myślenie związane jest z nieodróżnianiem wyobrażeń i marzeń od rzeczywistości. Na etapie tzw. myślenia przedoperacyjnego świat rzeczywisty i świat magii wzajemnie się przenikają i oddziałują na siebie. Zjawisko to występuje przed wszystkim u dzieci we wczesnym dzieciństwie do 7 lat. Gry planszowe pozwalają nam powrócić choć częściowo do tego myślenia, dzięki skojarzeniom czasowo-przestrzennym pomiędzy symbolami a przedmiotami i zdarzeniami ?

Straszne historie o potworach czających się za zasłonką albo pod łóżkiem i wiara w niewidzialnych przyjaciół są efektem magicznego myślenia małych dzieci. Na tym etapie rozwoju dzieci bez wahania wierzą w świętego Mikołaja i różnego rodzaju wróżki czy straszydła. Dlatego straszne jest to, że jako dorośli zapominamy o tym jakże istotnym elemencie bajki i fantazji, do którego jesteśmy w stanie przenieść się za pomocą planszówek ? ?️

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

2 komentarzy

Popularne w tym tygodniu