Wygraj grę planszową „Draftozaur” [ZAKOŃCZONY]

-

Draftozaur ogłoszony najlepszą grą planszową dla najmłodszych! To idealna okazja do wspólnego świętowania. Zapraszamy was do wzięcia udziału w naszej zabawie, w której do wygrania jest jeden egzemplarz gry Draftozaur od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

W poprzednich latach gry planszowe wydawnictwa Nasza Księgarnia zdobywały serca graczy. W 2019 roku I miejsce w kategorii GRA ROKU DLA DZIECI 2019 zajęły Ślimaki to mięczaki, a w 2020 roku nominację w tej samej kategorii otrzymał Lisek urwisek. W tym roku tytuł Dziecięcej Gry Roku zdobył Draftozaur.

Wygraj grę planszową "Draftozaur" [ZAKOŃCZONY]

Z tej okazji razem z Wydawnictwem Nasza Księgarnia chcielibyśmy uczcić to wydarzenie i wspólnie świętować sukces Draftozaura. Przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym do wygrania jest jeden egzemplarz tej gry.

Co zrobić aby zdobyć wygrać? Wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe w komentarzu do tego wpisu:

Gdybyś odkrył istnienie nowego gatunku dinozaura, jakbyś go nazwał? Krótko opisz jego wygląd i naturę.

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygrywa najbardziej kreatywna odpowiedź, a jej pomysłodawca otrzyma egzemplarz gry Draftozaur. Na wasze zgłoszenia czekamy do 24 grudnia 2021, do godziny 23:59.

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem. 
 1. Organizatorem konkursu jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród Wydawnictwo Nasza Księgarnia.
 2. Konkurs odbywa się na stronie https://popbookownik.pl/.
 3. Konkurs trwa do 24 grudnia 2021, do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do Internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. W zgłoszeniu Uczestnik powinien zawrzeć klauzulę: “Akceptuję regulamin”. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem. 
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze jedną najciekawszą według niego odpowiedź. Autorowi wybranego komentarza zostanie wręczony nagroda w postaci jednego egzemplarza gry Draftozaur.
 9. Wyniki zostaną podane na stronie z konkursem w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu, jako odpowiedź na zwycięski komentarz, a wysyłka nagród nastąpi w ciągu 30 dni od przekazania danych adresowych przez Zwycięzców do Organizatora.
 10. W przypadku niepodania przez zwycięzcę danych w ciągu siedmiu dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników, nagroda dla niego przepada i przechodzi dalej, do osoby, którą Organizator wskaże jako tę z kolejną najciekawszą według niego odpowiedzią.
 11. Nagrodę stanowi gra Draftozaur.
 12. Koszt nadania nagród ponosi wydawnictwo Nasza Księgarnia. Wysyłka jedynie na terenie Polski.
 13. Jeden uczestnik może wziąć udział w danym konkursie tylko jeden raz – to znaczy, dodać tylko jedną odpowiedź na pytanie konkursowe.
 14. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 15. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.
 16. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.
 17. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 18. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.
 19. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.
 20. Dane określone w punkcie 14 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 21. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 22. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

31 komentarzy

 1. Nazwa:
  Toxunterozaur lub Toxunter.
  Nazwa toxunter jest połączeniem słów toxic i hunter czyli po angielsku toksyczny król.
  Przydomek taki zdobył gdyż jest mięsożerny a w ogonie ma toksyczne kolce (jest w nich jad)-Toksyczny łowca*Wygląd:
  Przypomina velociraptora lecz jest większy od niego około 2,3 razy.
  Jest szybki i zwinny jego łuski posiadają niebieski, granatowy lub czarny odcień.
  Polują w grupach od 4 do 6 osobników. W Kielcach jak wcześniej wspomniałem mają jad. Ich styl polowania:
  3-4 osobniki otaczają stado i ciskając w nie kolcami.(gdy dość mocno zamachną ogonem wtedy wylatują z nich te kolce lub gdy nimi wbiją w coś np.drzewo, inny dinozaur).
  Natomiast reszta wybiera 1,2 lub 3 osobniki z stada i zaczynają ich atakować.
  Zamieszkiwały dżunglę w Afryce, Brazylii i żyły jeszcze na Madagaskarze. Akceptuję regulamin

 2. Bookozaurus ArtreX – kulturożerca z rodziny bookozaurów, czworonożny przedstawiciel drabinoszyich, by z łatwością sięgnąć książek z górnych półek bibliotecznych i księgarskich. Ma długi ogon zakończony szczypcami, by również łatwiej sięgać najwyżej położonych przysmaków. Na śniadania najbardziej lubi dramaty, na obiad literaturę popularnonaukową, nie zna nic lepszego niż kryminał na kolację. Na deser objada się płytami z dobrą muzyką, popija audiobookami. Jest bardzo kulturalnym i inteligentnym dinozaurem. Dobrami kultury potrafi się dzielić z innymi przedstawicielami swojego gatunku, jak również obcymi. Wykazuje dużą empatię. Cieszą go kulturalne wypady z przyjaciółmi, lubią również odgrywać sceny teatralne, udając przedstawicieli innych gatunków, np. tyranozaury.

  Czytała Krystyna Czubówna ;-).

  Akceptuję regulamin.

  • Cześć! Dziękujemy sa udział w konkursie! Dinozaur kulturożerca brzmi jak zwierzątko idealne dla nas, popkulturoholików! Dlatego to właśnie do Ciebie poleci egzemplarz gry Draftozaur 🙂

   Wyślij nam maila z danymi do wysyłki na adres redakcja@popbookownik.pl, w tytule wpisując DRAFTOZAUR KONKURS. Pamiętaj, by w wiadomości wyrazić zgodę na przetwarzanie tych danych w celu wysyłki nagrody. Na wysłanie maila masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada.
   Gratulujemy! 🙂

 3. Magdozaurus Rex – czyli dinozaur który posiadałby moje cechy. Mały ciałem wielki duchem, głównie roślinożerny, ale dobrym mięskiem też nie pogardzi. Charakterny i sprytny, lecz muchy by nie skrzywdził. Ma długie pazury, które służą do drapania po pleckach. Jego długi ogon merda na widok przyjaciół. Chętnie dzieli się z innymi swoim jedzeniem. W wolnych chwilach uwielbia śpiewać po dinozaurowemu czym może spowodować wyginięcie dinozaurów, bo to wycie ciężko wytrzymać

 4. „Mój dinozaur ” to sympatyczny i niezwykle pożyteczny Czystek, który żył w kooperacji i symbiozie z innymi swoimi wielkimi krewniakami. Czystek ma bardzo osobliwy wygląd. Długość jego ciała wynosiła ponad 1 metr, a waga to niemal 30 kg. Był wyposażony w błoniaste skrzydła o rozpiętości do 3 m, dzięki którym posiadał zdolność aktywnego lotu. A długie i bardzo silne kończyny tylne, umożliwiały mu – jak współczesnemu kangurowi – przybierać niemal pionową postawę oraz długie skoki. Jego cechą charakterystyczną był też stosunkowo długi, bardzo umięśniony i „czepliwy „ogon, pozwalający na zachowanie równowagi nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach ( np. na grzbiecie pędzącego tyranozaura). Za to kończyny przednie były krótkie, choć bardzo ruchliwe. Czystek miał niedużą głowę zaopatrzoną w szeroki i mocny dziób oraz bystre i wypukłe oczy. Cieszył się niewątpliwie dobrze rozwiniętym wzrokiem, słuchem
  i węchem. Jego ciało pokryte było miękkimi łuskami na grzbiecie i bardzo krótką sierścią na podbrzuszu. Czystek był owadożerny i owocożerny. Ten osobliwy gatunek odgrywał w „dinozaurowym ekosystemie” bardzo ważną rolę, gdyż wyjadał liczne pasożyty ze skóry swoich kuzynów. Ponieważ
  żył w koloniach, to te akcje sanitarne były przeprowadzane niezwykle sprawnie i skuteczne. Jaki stąd wniosek? Higieniczny tryb życia jest bardzo ważny dla zdrowia – bez względu na wiek!
  Akceptuję regulamin konkursu.

 5. Lejnstejliozaur na cześć wokalisty Alice in Chains, którym był Layne Staley. Dinozaur cechuje się mocnym, zachrypniętym rykiem pochodzącym pod growling, który wydaje, by odstraszyć przeciwnika. Tworzy niewielkie stada wymagające dużo przestrzeni. Jego umaszczenie jest żółte lub miodowe. Żywi się małymi zwierzętami lub pokarmem roślinnym. Z reguły jest jaroszem. Przypomina warana stojącego na tylnych nogach. Osiąga nawet 6 metrów. Szybko biega i wysoko skacze. Cechuje się wysokim IQ i empatią.

 6. Chamaeleontozaur (czyt, Kameleontozaur) to gad najbardziej niezwykły ze wszystkich. Jego nazwa pochodzi od podobieństwa do kameleona. Chamaeleontozaur potrafi zmieniać kolor i bezbłędnie wtapiać się w otoczenie. Ta cecha bardzo mu się przydaje, bo jako roślinożerca jest nieustannie narażony na ataki ze strony dinozaurów drapieżnych. Ale na tym nie kończą jego niezwykłe zdolności. otrafi również naśladować głosy innych dinozaurów, aby zmylić napastnika. Jego szyja jest średniej długości, ale w razie potrzeby Chamaeleontozaur potrafi wyciągnąć ją, aby schrupać liście z czubka drzewa. To upodobnia go do Diplodoka i Brontozaura. Na grzebiecie ma płasko ułożone kostne płyty, które na pierwszy rzut oka nie różnią się od jego skóry. Ale w razie zagrożenia podnoszą się i chronią Chamaeleontozaur, upodobniając gada do Stegozaura. Ten dinozaur został bardzo późno odkryty, ponieważ paleontolodzy mylili go z innymi gatunkami prehistorycznych gadów.

 7. Akceptuję regulamin i przedstawiam dinozaura co nazywa się Benjamin. Jest to sympatyczny gad, co zdrowotny ma jad. Benjamin leczy wszystkie rany i przez dzieci jest kochany. Jest on wielki i niebieski, a na karku ma trzy zielone kreski. Wyjątkowy, sympatyczny jest po prostu fantastyczny.

 8. Serezaur. Wieczorny jaszczur. Gad morski, zielono-żółty, ma długość ok. 1,25m i cztery płetwy. Żywi się glonami, małymi ślimakami.
  Akceptuję regulamin.

 9. DZIECIOZAURUS MILUS – tak nazywa się nowy gatunek dinozaura, który odkryłam w moich marzeniach. To roślinożerny, przyjazny i miły dino. Wielkością przypomina konia, lubi szybko biegać i skakać. Jego ulubioną formą spędzania czasu jest zabawa z dziećmi. Dzieciozaurus Milus jest niezbędnym pracownikiem w przedszkolu i świetlicy. Jest wymarzonym animatorem na wakacjach i na placach zabaw. Zawsze ma siłę na bieganie z dzieciakami, na wygłupy i łaskotki. Nigdy się nie męczy i ma dużo cierpliwości jak po nim skaczą 😉 No i wiadomo, nie musi obiadów gotować więc zawsze ma czas dla dzieci.
  Akceptuję regulamin.

 10. Gdyby na świecie pojawił się nowy gatunek dinozaura, z pewnością byłby to Smartfonozaur. W dobie internetu, mediów społecznościowych i wszechobecnych smartfonów, taki nieśmiertelny gigant zasługiwałby na miano Smartfonozaura, w dodatku zapewne powstałaby specjalna aplikacja, dzięki której można byłoby śledzić jego życie codzienne, a dla użytkowników konta premium – mieć własnego smartfonozaura we własnym smartfonie.
  Akceptuję regulamin.

 11. Akceptuję regulamin.
  Planszozur Gracz. Występuje w dużych grupach nieustannie rywalizujących o zwycięstwo. Jego niezwykle rozbudowany mózg z szybkością światła rozwiązuje skomplikowane strategicznie zadania, co nagradzane jest przez stado uznaniem i aplauzem. Niewielki tułów w zestawieni ze sporą głową sprawia wrażenie kruchości i łagodności. nic bardziej mylnego! W drodze po zwycięstwo Planszozur Gracz bezlitośnie wyrywa zdobycze, rzuca wyzwania i uparcie dąży do celu.

 12. Akceptuję Regulamin
  Kerimozaurus Anytramorex to najnowsze odkrycie polskich paleontologów.
  To niewielkich rozmiarów dinozaur, roślinożerny, dość inteligentny, przyjazny w usposobieniu, polecany był jako prehistoryczny towarzysz dzieci i młodzieży. Ze względu na swoje przystosowanie, a mianowicie możliwość poruszania się na lądzie w powietrzu i częściowo w wodzie, stał się niezawodnym, bardzo szybkim i zwinnym obrońcą, taki stary alarm przeciwwłamaniowy. Miał wyjątkowe zdolności transmutacji. Przyjmował kształt i kolor wymarzony przez właściciele. Był miękki, jego transmutacyjne zdolności powodowały że trudno go było atakować, gdyż potrafił się zmieniać, a jego ciało przypominało trochę masę newtonowską, dostosowywało się do kształtu ofiar i otaczało je. Pracował jak materac termoregulacyjny, był fantastyczny do przytulania. W większości żył na wolności, mógł zostać udomowiony przez dzieci. Przyjaźnił się z draftozaurami. Z pewnością był najwierniejszym z dinozaurów.

 13. Cookiesaurus – niezależnie jakby wyglądał, jest to dumna nazwa. Ciasteczkowy potwór. Widzac nazwy, możliwe jest natrafić na Andrzejozaura (Andrewsarchus), czy na sikorke nazywana po angielsku cyckiem (Tit), więc czemu by nie być kreatywnym w nazewnictwie. Dorosłych wprawiać w zadumę nad zdrowiem psychiczym odkrywcy, a dzieci w nastrój na śmieszkowanie na lekcjach biologii.
  Z wysoko uniesioną głową, i dumnie wypiętą piersią mógłbym powiedzieć „jam to uczynił!”, skazując przyszłe pokolenia autorów podręczników w konsternację, zmuszając ich do podwójnego sprawdzenia rzetelność informacji.

  Akceptuję regulamin.

 14. Landrynozaur. Byłby to jedyny gatunek barwy różowej, wyglądałby słodko i bajkowo. Byłby niegroźny
  i najsympatyczniejszy ze wszystkich gatunków 🙂

  Akceptuję regulamin

 15. Bibliozaurus Książkolitus – maleńki dinozaur, przypominający chodzącego na dwóch łapkach gekona. Charakteryzujący się śnieżno-białym ubarwieniem i tęczowymi piegami. Oczy tego prehistorycznego stworzenia miały kolor fioletowy lub ciemno niebieski. Ze względu na swoją drobną budowę zamieszkiwał tereny nizinne. Najczęściej można było je spotkać w prywatnych podziemnych apartamentach, które były urządzone w sposób modernistyczny – jak na tamte czasy. Cechą dominującą u tego dinozaura było zamiłowanie do czytania książek. Każdy szanujący się przedstawiciel tego gatunku czytał 2/3 książki tygodniowo, posiadał także osobne pomieszczenie przeznaczone do tej czynności. Najbardziej wpływowe i szanowane dinozaury posiadały własne, prywatne biblioteki, w których spędzały większość dnia. Gatunek ten nie miał nic bardziej pożytecznego do robienia. Żywił się w specjalnych restauracjach, w których kucharze gotowali dania, które znaleźli w książkach kucharskich. Taki kucharz, nawet jeśli znał recepturę na pamięć, analizował ją od deski do deski, aby zaspokoić swoją potrzebę czytania. Tak samo było w przypadku innych zawodów przez nie wykonywanych. Dla przykładu, jeśli jakiś dinozaur pracował na poczcie, to jego głównym zadaniem było czytanie cudzych listów. Bibliozaurus, który zajmował się ogrodnictwem, codziennie rano i wieczorem, czytał kwiatom wiersze. Historia tego gatunku zakończyła się przez pożar ministra kultury i dziedzictwa dinozaurów. Kazał on bowiem skonfiskować wszystkie książki, które posiadali obywatele. Umieścił je w swojej prywatnej bibliotece, która na skutek nieszczęśliwego wypadku spłonęła doszczętnie 5000 lat p.n.e. Dla Bibliozaurusa Książkolitusa była to strata, która była główną przyczyną wyginięcia całego gatunku.

  Akceptuję Regulamin

 16. Hektorex gestrikus – dinozaur obronno zaczepny. „Chcesz być modnym jaskiniowcem? Musisz go mieć przy swojej grocie!” Tak, tak, znamy historię o ludziach i dinozaurach, ale gdyby istniała trochę inna rzeczywistość, a Flinstonowie na kamieniu ryliby ogłoszenia to właśnie tak brzmiałby tytuł zachęcający do adopcji naszego dinozaura.
  Hektorex to zwierzę, które sięgałoby mniej więcej kolana. Nie za duży, ale za to jaki zajadły! Koślawe tylne łapki, koślawe przednie – praktycznie bardziej kica niż chodzi. Z jednej strony mógłby wzbudzać rozczulenie przez wyłupiaste oczki i krzywy zgryz, ale spróbowałby ktoś nadepnąć na jego ogon. W źrenicach furia, na pazurach krew, a dwa rzędy zębów w łydce!
  Szczególnie agresywny staje się, jak nazwa wskazuje, kiedy dopada go gastrofaza, która niestety doskwiera mu przez cały czas wyjąwszy czas snu (akcentowany mocnym chrapaniem). Potrafi zjeść posiłek dwukrotnej wadze własnego ciała, a kiedy wyczuje z daleka krew przyszłej ofiary już gna wiedziony zewem głodu.
  By dobrze mógł wtapiać się w tło jego skóra przybierała odcienie otoczenia, czasem wręcz można by było dotrzeć taniec cieni wędrujący przez łuski.
  Hektorex byłby zwierzęciem typowo lądowym, nie lubiącym wody, ani zbytniego gorąca. Zacieniona grota to ulubione miejsce odpoczynku. Poluje na wszystko co się rusza z naciskiem na rusza.
  Raczej samotnik, łączyłby się w pary jedynie w okresie rozrodu przy czym miłosne uniesienie nie chroniłoby chwilowego partnera przed pogryzieniem.

  Akceptuję regulamin

 17. Ciapciuś Agresorus – jest to nowy gatunek dinozaura, posiadającego dwa oblicza, dwie osobowości. Za dnia jest potulnym i roślinożernym stworzeniem, bojącym się wszelakich zagrożeń, podczas ataków innych zwierząt od razu szykuje się do ucieczki, wykształcony ma instynkt obronny, a jego zęby i pazury są prawie niewidoczne. Skóra pokryta kolorem otoczenia, coś jak khaki zmieszane z środowiskiem lasów Amazonii. Uwielbia wilgoć, dlatego też lubi ocierać się o poranną rosę znajdującą się w dolnych częściach podszytu leśnego. Natomiast w obliczu nieba spowitego księżycem, zmienia się jego oblicze, staje się krwiożerczym drapieżnikiem, pod osłoną nocy szuka ofiar, nie czuje lęku i strachu. Skupia się tylko na ofierze i technice jej upolowania. Jego atrybutami są długie pazur i ostre zęby, które w obliczu polowań „wyrastają” i są gotowe do ataku. Ponadto jego ciało zmienia wybarwienie na ostrą czerwień z wysypką bąbelkową w okolicach głowy. Z racji tego, iż mózg tego dinozaura jest bardzo intensywnie poddawany dwóm stanom świadomości, długość jego życia jest bardzo krótka. Po wnikliwej analizie jego ekosystemu i tożsamości, można by zaryzykować stwierdzenie, że osobnik ten jest w stanie wyprzeć jedną ze świadomości na rzecz drugiej. Wówczas stałby się roślinożercą albo drapieżnikiem. Ruszyły badania w tej materii, na razie nie są jednoznaczne, i jeszcze długa droga by można było coś więcej powiedzieć na ten temat.

 18. Rivius geralt.
  Później mówiono, że gad ten nadszedł od północy, z samego krańca pangei. Szedł pieszo, a objuczonego pterodaktyla prowadził za uzdę. Była późna kreda, epoka dinozaurów kaczodziobych i teropodów powoli dobiegała końca.
  Geralt był raptorem, zabójcą cynodontów. Pogardzany przez inne gady, za skromną opłatą eliminował zagrożenie w postaci ssaków. Jak powszechnie wiadomo, nie wyszło mu za dobrze.
  Jedyna skatalogowana skamieniałość tego zwierzęcia została znaleziona razem z dwoma innymi: jednorogim zauropodem oraz słabo zachowanym dinozaurem płci żeńskiej.

  Akceptuję regulamin.

 19. Sajdragozaurus. Może dziwnie brzmi, ale już śpieszę z tłumaczeniem. Skoro własne odkrycie, to wypadałoby nazwać własnym imieniem, żeby było dla pokoleń („a moja babcia odkryła dinozaura!” – i każde dziecko nie będzie mogło z tym polemizować, taki dziecięcy szach mat podwórkowy, szacunek na dzielni), ale żeby nie było tak łatwo i oficjalnie, to załączyłam swoje nazwisko czytane wspak 😉 Nie moja wina, że brzmi jak nazwa pokemona (Psajdak), ale jakoś go tak lubię, że mi to nie przeszkadza (nawet jeśli grał w złej drużynie RR). Podejrzewam, że taki dinozaur z fizjonomii byłby podobny do kaczki (pra-kaczki!), nie potrafiłby latać i w ogóle czuł się wycofany z życia, pierwszy introwertyk na świecie. W zaciszu swojego umysłu próbowałby codziennie swych sił w mocach psychicznych i telekinezie, aby pokazać pazura innym. Czasem tak zajęty był swoimi ćwiczeniami, że zapominał o regularnych posiłkach (zakładam, że żywiłby się drobnymi korzonkami oraz żyjątkami przyziemnymi) oraz o ucieczce przed drapieżnikami…. Dlatego wymarł, nie przez meteoryta… Chociaż zaczynam się zastanawiać, czy ten meteoryt czasem nie był jego sprawką, w odwecie za krzywdy silniejszych dinozaurów oraz wyćwiczonych zdolności parapsychicznych (choć dość niefortunnie).

  Akceptuję regulamin

 20. Ja bym nazwała dinozaura furiozaurus tulatops. Ogólnie zachowywał by się jak kobieta przed okresem 😅 mógłby wpaść w furię z powodu tego, że jego ulubiony przysmak (leniwiec Sidowaty) nie chce przed nim uciekać jak i mógłby się ucieszyć z tego, że złamał 3-go zęba 🤷 po prostu byłby nieprzewidywalny i szalony. Aczkolwiek ten, kto odkryje jego słaby punkt zostałby jego przyjacielem, którego furiozaurus broniłby przed całym złem tego świata. Tym słabym punktem jest to, że dinozaur ów uwielbia jak ktoś go przytula. Mało kiedy to się zdarza ponieważ jego wygląd odstrasza inne zwierzęta. Ma 2.5 m wysokości, 2m długości i długie kolce wystające z głowy (przypominają nieco rozczochrany fryz po imprezie). Dodatkowo jego ogon jest rozdzielony na 2 części niczym język węża. Wygląda to coś dziwnie dlatego na nadmiar przyjaciół furiozaurus nie może narzekać 😔

  Akceptuję regulamin

 21. Areozauru controlitus potężny i szybki dinozaur który chce kontrolować teren wokół własnej jaskini którą zamieszkuje, roślinożerny w ciągu dnia przemierza wiele kilometrów sprawdzając teren wokół swojego miejsca zamieszkania. Kontroluje swój Obsza a wszystko po to aby nikt nie zjadł jego słodziutkich i soczystych gumijagód.

  Akceptuję regulamin

 22. Cyanotracheloraptor – grabieżca o niebieskiej szyi.
  Niewielki padlinożerca, który wyglądem przypominał welociraptora. Jego cechą charakterystyczną była niebieska szyja (skóra na tym odcinku wytwarzała cyjanek – zabójczy dla każdego wroga) oraz dłuższe niż u innych dinozaurów kończyny górne (idealne do rozszarpywania resztek z ciał ofiar). Cyanotracheloraptor był samotnikiem, który unikał osobników swojego gatunku, natomiast chętnie przebywał w pobliżu ogromnych teropodów.

  Akceptuję regulamin.

 23. Bubulozaur, który byłby potężnym, roślinożernym dzinoraurem o spokojnym usposobieniu. Długa szyja, cztery łapy i głowa nieco przypominająca pandę. Babulozaur miałby na sobie białe plamy, a reszta ciała byłaby pokryta kolorem khaki, który nadawałby mu wyjątkowy wygląd.
  Babulozaur byłby z tych leniwych, który uwielbia sobie pospać i gdy osiądzie w jednym miejscu, nie często zmienia adres zamieszkania.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu