Wygraj dwa pakiety książek „Małe Licho” [ZAKOŃCZONE]

-

Jesień zdecydowanie jeszcze się waha czy pojawić się w Polsce, jednak my wychodzimy jej naprzeciw i rozdajemy pakiety książek na czytanie przy herbacie z imbirem. Kocyki muszą poczekać, jednak nowe lektury jak najbardziej mogą się już pojawić na regale!

Małe Licho i tajemnica Niebożątka

W pewnym starym, niesamowitym domu na uboczu, za wysokim ogrodzeniem, mieszka chłopiec imieniem Bożek, zwany też Niebożątkiem, który nigdy nie jest sam. Bo oprócz starej skrzyni ze skarbami i najfajniejszej mamy pod słońcem ma też najprawdziwszego anioła stróża… a pod jego łóżkiem mieszka potwór, który ciągle podkrada mu kapcie. Nadchodzi jednak dzień, kiedy Bożek musi wreszcie opuścić swój niezwykły dom i poznać lepiej świat po drugiej stronie ogrodzenia – świat bez szumu anielskich skrzydeł i uścisku potwornych macek. Tylko czy jest na to gotowy? I czy sam świat również jest gotowy na Bożka oraz wielką tajemnicę, jaką skrywa chłopiec?
„Małe Licho i tajemnica Niebożątka” to trochę zabawna, a trochę straszna historia o tym, że bycie innym wcale nie jest takie złe, jak może się z początku wydawać, lecz najważniejsze jest zawsze bycie sobą. Dla wszystkich fanek i fanów Marty Kisiel i dla tych, którzy jeszcze jej nie znają.

Małe Licho i anioł z kamienia

Kolejna przygoda aniołka z alergią na pierze, którego kochają dzieci, dorośli i reszta! Wydaje się, że zwyczajność na dobre zagościła w życiu Bożka, niezwykłego chłopca z niezwykłą tajemnicą. Nie na długo. Po tym, jak nad wyraz udana impreza, taka z planszówkami, popcornem i francuskimi tostami na słodko, kończy się zbiorową kwarantanną, Bożek wraz z Tsadkielem i Guciem muszą spędzić ferie u ciotki w samym sercu przedziwnego lasu. Wkrótce odkrywają, że z pozoru nudne, zaśnieżone odludzie kryje wiele niespodzianek…

Co trzeba zrobić?

Wystarczy, że odpowiecie na pytanie:

Jak miałby na imię twój anioł stróż?

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygrają dwie, najbardziej kreatywne odpowiedzi, a jej pomysłodawcy otrzymają po jednym pakiecie dwóch książek Małe Licho i tajemnica Niebożątka oraz Małe Licho i anioł z kamienia. Na wasze zgłoszenia czekamy do 6 października 2020, do godziny 23:59.

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.
 1. Organizatorem konkursu jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród wydawnictwo Wilga.
 2. Konkurs odbywa się na stronie https://popbookownik.pl/.
 3. Konkurs trwa do 6 października 2020 roku, do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem.
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze dwie najciekawsze według niego. Autorom wybranych komentarzy zostaną wręczone nagrody w postaci pakietu dwóch książek: Małe Licho i tajemnica Niebożątka oraz Małe Licho i anioł z kamienia (każdy zwycięzca otrzyma po jednym pakiecie dwóch książek).
 9. Wyniki zostaną podane na stronie z konkursem w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu, jako odpowiedź na zwycięski komentarz, a wysyłka nagród nastąpi w ciągu 30 dni od ogłoszenia wyników.
 10. W przypadku niepodania przez zwycięzcę danych w ciągu siedmiu dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników, nagroda dla niego przepada i przechodzi dalej, do osoby, którą Organizator wskaże jako tę z kolejną najciekawszą według niego odpowiedzią.
 11. Nagrodę stanowi pakiet dwóch książek: Małe Licho i tajemnica Niebożątka oraz Małe Licho i anioł z kamienia.
 12. Koszt nadania nagród ponosi strona Popbookownik. Wysyłka jedynie na terenie Polski.
 13. Jeden uczestnik może wziąć udział w danym konkursie tylko jeden raz – to znaczy, dodać tylko jedną odpowiedź na pytanie konkursowe.
 14. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 15. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.
 16. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.
 17. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 18. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.
 19. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.
 20. Dane określone w punkcie 14 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 21. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 22. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni.
Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

13 komentarzy

 1. Mój anioł stróż nazywałby się chuncwot. Czemu takie skomplikowane imię większości kojarzące się z Harrym Potterem? Otóż chuncwot to po krakosku łobuziak ? i myślę, że taki anioł nademną stróżuje gdyż co krok zdążają mi się niespodzianki i psoty. Myślę, że ostatnio chciał zmienić otoczenie i dowiedział się o niezwykłych rojberach z Poznania, stwierdził wtedy, że chce poznać ta nową odmianę łobuziaków ?
  Zapoznałam się i akceptuje regulamin

 2. Mój Anioł Stróż miałby na imię – Luna.
  Wyznaczał by mi właściwą ścieżkę i drogę, po której miałbym kroczyć, niczym światełko w tunelu.
  Niczym gwiazda spadająca z nieba, taki anioł, który zapalałby w mojej głowie myśl, dzięki której wszystko stałoby się prostsze i lepsze 🙂

  Akceptuję regulamin

 3. Mój anioł stróż nazywałby się(i nazywa się )Fingarilumus Fingari to po grecku Księżyc a lumus świecić jest moim Księżycem oświetlającym drogę dzięki temu wiem która ścieżka jest dla mnie najodpowiedniejsza.

  Akceptuję regulamin konkursu.

 4. Mój Anioł Stróż miałby na imię Puszek, bo jego skrzydła, którymi otulałby mnie w trudnych chwilach, byłyby puchate niczym owieczka. Co prawda może nie pasuje to do końca do przedwiecznej istoty o , ale z drugiej strony… W sytuacji kryzysowej krzyczę: „Mój Anioł Stróż Puszek da ci popalić!”, a gdy napastnik pęka ze śmiechu, wtedy wchodzi on, cały na biało, o muskularnej sylwetce i, nomen omen, anielskiej urodzie gotów wycisnąć soki z mego oprawcy. Tak, Puszek to dobre imię.

 5. Buahahaha! Akurat to nie odpowiedź… Mojego anioła stróża to ja bym nazwała „Niezwykła Ślepotka”, w skrótkie może jakaś „Karotka” (z rymu ślepotka-karotka), a to z tej racji, że ja konkretnie w życiu obijam się o różne rzeczy, potykam się bez przerwy nawet na prostej drodze, a ten komentarz wpisuję właśnie tuż po tym, jak walnęłam udem w kant stołu, który znajduje się w moim mieszkaniu od lat w jednym i tym samym miejscu (stąd ta kreatywność – z bólu). Siniaki to ja mam na całym ciele, jakby jakieś widmo pastwiło się nade mną, gdy śpię nieprzytomnie (Karotka, czy ty coś wiesz??). Ja zdaję sobie sprawę z faktu, że to pewnie z mojego własnego sieroctwa (i tak, ja noszę okulary), a nie anioła, że to siebie powinnam obwiniać o wieczną nieuwagę, ale proszę o litość… Z jednej strony mój anioł stróż bez przerwy przymyka oczy, gdy świat kładzie mi kłody (literarnie) pod nogi, z drugiej jednak chroni, bo przecież przez to życie jakoś idziemy i oboje żyjemy. W końcu odzyskałam pracę po pandemii, dziesięć dni temu zdałam egzamin, który oblałam wcześniej dwa razy, a na horyzoncie pojawiła się wreszcie miłość 😉 Kartoka pomoże!

  PS Może ktoś wie, gdzie sprzedają okulary dla aniołów-stróżów z wadami wzroku?

  Zapoznałam się z regulaminem i go akceptuję.

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię zestawem książek! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetwarzanie w celu wysyłki nagrody, na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać LICHO.

 6. Migalo.
  To imię mojego Anioła Stróża, który czuwa nade mną każdego dnia. Jego dobroć i chęć niesienia pomocy nie pozwala mnie skrzywdzić.

 7. Mój Anioł Stróż ma na imię MICHAŁ! Czasami zdrobniale nazywam go MICHAŁKIEM!
  Imię to jest pochodzenia hebrajskiego, znaczy „któż jest jak Bóg”, i było pierwszym zawołaniem aniołów w niebiańskich zmaganiach z szatanem i jego zwolennikami.
  W sztukach pięknych przedstawiany jako uskrzydlony młodzieniec w białej szacie albo w zbroi, z mieczem i tarczą w rękach. W gronie wybitnych MICHAŁÓW sławnych w świecie są m. in.:
  jeden z najznakomitszych artystów epoki renesansu MICHAŁ ANIOŁ, czy francuski lekarz i astrolog MICHEL de Nostre-Dame, fizyk i chemik angielski MICHAEL FARADAY, i wielu innych wybitnych Michałów. No i mój dziadek MICHAŁ, mój Anioł Stróż. który zawsze wiernie przy mnie stał, nigdy mnie nie zawiódł, i wciąż czuję jego obecność. Wysoka inteligencja, siła woli i niezwykła świętość. Każdego dnia czuję jego opiekę i ochronę.
  Atrybutem MICHAŁA ANIOŁA jest miecz, atrybutem mojego Anioła-dziadka MICHAŁA było serce,
  a łączy ich niesamowite poczucie humoru…
  Akceptuję regulamin konkursu.

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię zestawem książek! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetwarzanie w celu wysyłki nagrody, na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać LICHO.

 8. Mój anioł stróż miałby na imię Sokół.

  Dlaczego akurat tak? Zawsze kojarzyłam sokoły z pewnym rodzajem wolności, ale zarazem da się je oswoić na tyle, by wracały do swojego właściciela. Czasami są to brutalne sytuacje. Jednak ja chciałabym wierzyć, że mój Sokół jest taki, jak w moich marzeniach – przemierza przestworza z poczuciem wolności, siły i dostojnego wyglądu. Wie, że żadne moje działanie nie jest w stanie go ograniczyć i zabrać tą ukochaną wolność. Jednak wzajemna miłość i szacunek sprawiają, że zawsze do mnie wraca, by poczuć ciepło przyjaźni. To z własnej woli za pomocą swojego uważnego wzroku chroni mnie przed złem. Jest aniołem mrocznym, pełnym wolności i kochanym przeze mnie.

 9. Mój Anioł Stróż miałby, a raczej ma na imię DIABEŁ.
  W sumie to mam dwóch stróżów – drugi to KORNIK. 😀
  Obaj nigdy mnie nie opuszczają ( nawet w łazience ) i bronią przed wszystkim ( najbardziej przed wiewiórkami i innymi psimi stróżami.)
  Nie ma lepszych strażników od psiaków.

  Akceptuję regulamin konkursu.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu