Wygraj DVD „Detektyw Pikachu” [ZAKOŃCZONY]

-

Pika, pika! Kto z nas nie kochał niegdyś Pokemonów, a zwłaszcza uroczego, żółtego Pikachu? Jeśli chcielibyście, aby ten kochany stworek znalazł się i w waszym domu, to świetnie się składa, bowiem przygotowaliśmy dla was konkurs!

Dzięki uprzejmości Galapagos mamy dla Was 2 egzemplarze filmu na DVD Detektyw Pikachu, którego recenzję przeczytacie TUTAJ.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: Jakiego Pokemona chciałbyś złapać jako pierwszego i dlaczego?

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygra jedna, najbardziej kreatywna odpowiedź. Na wasze zgłoszenia czekamy do 30 listopada 2019, do godziny 23:59.

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.
 1. Organizatorem konkursów jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród Galapagos.
 2. Konkurs odbywa się na stronie https://popbookownik.pl.
 3. Konkurs trwa do 30 listopada 2019 do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na wzięcie udziału w zabawie.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem.
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze dwie najciekawsze według niego. Wręczone zostaną dwa egzemplarze filmu na DVD Detektyw Pikachu (dwóch uczestników otrzyma po jednym egzemplarzu).
 9. Wyniki zostaną podane w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu, a wysyłka nagród nastąpi w ciągu 14 dni roboczych od ogłoszenia wyników.
 10. Na podanie danych do wysyłki czekamy 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Po tym terminie nagroda przepada.
 11. Nagrodę stanowi film na DVD Detektyw Pikachu.
 12. Koszt nadania nagród ponosi strona Popbookownik. Wysyłka jedynie na terenie Polski.
 13. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 14. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania. W przypadku, gdy koszt nadania leży po stronie Sponsora, podane dane osobowe zostaną przetworzone jedynie w celu wysłania ich do Sponsora. Od tego momentu dane przetwarza Sponsor.
 15. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.
 16. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 17. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.
 18. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.
 19. Dane określone w punkcie 13 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 20. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 21. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

16 komentarzy

 1. Magikarpa. Co prawda jego jedynym atakiem jest chlapanie, które nawet w wodzie do niczego się mu nie przydaje. Przez taką bezużyteczność Magikarp stał się jednym z głównych obiektów kpin fanów kieszonkowych potworów. XDDDD Niesłusznie jednak jest on odtrącany 🙁 , ponieważ pod tymi niepozornymi łuskami kryje się prawdziwy, waleczny smok. I to dosłownie! Dobrze wytrenowany Magikarp ewoluuje w Gyaradosa, ogromnego potwora morskiego, który posiada jedne z najlepszych statystyk w grze – jego kły potrafią kruszyć kamień, a łuski są twardsze od stali. Ewolucja Magikarpa została najprawdopodobniej zainspirowana Chińską legendą o Smoczej Bramie. To mityczne miejsce zlokalizowane jest na szczycie górskieg wodospadu – wiele karpi płynie pod prąd, w górę rzeki, ale tylko nieliczne znajdują siłę i odwagę aby wykonać ostatni skok i znaleźć się po drugiej stronie Smoczej Bramy. Ta ryba, która podejmie wyzwanie i przeskoczy bramę, zostanie zamieniona w potężnego smoka. Do dzisiaj w chińskiej kulturze wizerunki karpia przeskakującego Smoczą Bramę są symbolem odwagi i wytrwałości w dążeniu do celu. 🙂

 2. Dragonite oczywiście! 😀 Ten uśmiechnięty smok zdobył sławę i rozgłos przez to, że jest jednym z najbardziej poszukiwanych i pożądanych pokemonów w najnowszej ich odsłonie – grze Pokemon Go. Jednak już we wcześniejszych grach Nintendo ten gigant o wyraźnie przyjaznym wyglądzie był jednym z ulubieńców wielu trenerów – zaskarbił sobie ich serca nie tylko ogromną mocą, lecz także bardzo przyjaznym usposobieniem. Podobnie jak Magikarp, Dragonite ewoluuje z niepozornego i słabego Dratini w pokemona potężniejszego nawet od słynnych Legendarnych Ptaków! Dragonite potrafi przemieszczać się szybciej niż dźwięk – okrążenie kuli ziemskiej zajmuje mu zaledwe 16 godzin. :)Pokemon ten zdolny jest także do altruistycznych zachowań – podobno ratował ludzi od utonięcia i pomagał zagubionym statkom wpłynąć na bezpieczne wody. Dragonite występują w naturze bardzo nielicznie i najczęściej zamieszkują przymorskie tereny. :>

 3. Chciałabym złapać jako pierwszego Arcanine, bo chyba nie ma gracza, który nie zachwycałby się tym majestatycznym pokemonem, kultowym już nie tylko jako kanon piękna lecz również siły. 😉 Ten zapierający dech w piersiach, dostojny wilczur jest niezwykle odważnym i lojalnym pokemonem. 🙂 Jego szybki, pełen gracji bieg przypomina lot, a szczekania sprawia, że słyszący je padają przed nim na kolana. Pięknu Arcanine może dorównać tylko Ninetales, legendarny lis o dziewięciu ogonach, który mimo majestatycznego wyglądu nie zdobył takiej popularności pośród graczy co jego wilczy kolega. Postać Arcanine została oparta na stworzeniach z japońskiej mitologii, których posągi ustawiane przed bramami wejściowymi miały odstraszać złe duchy i zapraszać te dobre. 🙂

 4. Jako pierwszego chciałbym dorwać Lucario. Bo oszalałem z zachwytu nad nim jak zresztą cała męska część fanów Pokemonów. Lucario był Pokemonem unikatowym, jednym na całą grę, a przez to wyjątkowym i niezwykle pożądanym przeze mnie. Choć przypomina wilka, porusza się na dwóch łapach. Lucario ma zdolność odczytywania i manipulowania aurą innych stworzeń, rozumie także ludzką mowę, jest pełen dumy i bardzo lojalny wobec swojego trenera. Pomimo tego, że jego pierwsza forma, Riolu, nie odznacza się ponadprzeciętną siłą i w dodatku jest bardzo trudna do wyewoluowania, sam Lucario jest naprawdę potężny! Szacun! Po pojawieniu się w anime stał się popularny do tego stopnia, że zrealizowano o nim dwa oddzielne filmy. 🙂 Pokemon ten został stworzony w oparciu o egipskiego boga Anubisa, ściśle łączonego ze śmiercią, z mumifikacją i życiem pozagrobowym, a którego postać miała ludzkie ciało i głowę wilka. W starożytnym Egipcie szakal był zazwyczaj kojarzony z cmentarzami, ponieważ odsłaniał ludzkie zwłoki i je zjadał!!! Charakterystyczna czerń, w jakiej wyobrażano to bóstwo, nie miała jednak nic wspólnego z szakalem, lecz z barwą rozkładającego się ciała i czarną glebą doliny Nilu, która symbolizowała odrodzenie. Anubis miał zdolność oceniania ludzkich dusz po ich uczynkach – przypomina to zdolność Lucario do odczytywania aury innych stworzeń. Ciekawa inspiracja jak dla Pokemona, nieprawdaż? 😉

 5. Jigglypuffa! 😀 Ten mały, słodziutki rozrabiaka kultowy stał się niemal od razu po swoim pierwszym pojawieniu się w grze i anime. Jigglypuff to pokemon-balonik, który pomimo rozkosznego wyglądu potrafi naprzykrzyć kłopotów. 😀 Umie zahipnotyzować swoimi wielkimi oczami oraz uśpić przepięknym głosem. Moje serce zdobył nie tylko swoim ogromnym talentem wokalnym, ale także specyficznym poczuciem humoru. Bo który inny pokemon uwielbia malować flamastrami po twarzach swoich pogrążonych we śnie kolegów, hahahaha!

 6. Chciałabym złapać Espurr! 😀 Bo uwielbiam koty! 😀 A ten mały pokemon przypomina kociaka. Stworek o pokerowej twarzy popularność zdobył stosunkowo niedawno, ale gracze pokochali go natychmiastowo. Pokemon ten szybko stał się kultowym stworkiem ze względu na swoje duże, przerażone oczka i pyszczek bez wyrazu. 😀 Pod uszami gromadzi energię psychiczną, która potrafi wysadzić w powietrze wszystko w promieniu 300 metrów, jednak on sam nie jest w stanie nad nią ani trochę zapanować. 😀 Jeden nieostrożny ruch w jego towarzystwie może skończyć się bardzo, bardzo źle. Wystraszony pyszczek i brak kontroli nad swoją wielką siłą szybko uczyniła Espurra gwiazdą zabawnych memów popularnych nie tylko pośród fanów pokemonów. 😀 Espurr na wolności żyje w samotności, ceniąc sobie swoją niezależność. Czyli tak jak ja! 😀

  • Dzień dobry!
   Dziękujemy za zainteresowanie naszym konkursem. Twoja odpowiedź bardzo nam się spodobała i dlatego chcielibyśmy wręczyć Ci nagrodę w postaci filmu na DVD „Detektyw Pikachu”. Gratulujemy! ?
   Prześlij, proszę, na adres redakcja@popbookownik.pl dane do wysyłki, w tytule wpisując „KONKURS PIKACHU”.
   Na dane czekamy 7 dni, po tym terminie nagroda przepada.
   Jeszcze raz dziękujemy za udział i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych!

 7. Ja bym chciała złapać Eevee czyli tego małego, słodkiego, wyjątkowego i nieco naiwnego liska. O ile w grze Pokemon Go stworek ten jest wręcz plagą nie do zatrzymania, w grach na konsole jest on tylko jeden na całą rozgrywkę. 😉 Ten uroczy potworek znany jest z tego, że potrafi ewoluować w aż osiem różnych pokemonów! Właśnie dlatego chciałabym go mieć. Jego podstawowe formy to ognisty Flareon, wodny Vaporeon i elektryczny Jolteon, dobrze znane wszystkim trenerom. Eevee może jednak wyewoluuować także w trawiastego Leafeona, psychicznego Espreona, lodowego Glaceona, mrocznego Umbreona, a nawet baśniowego Sylveona! 😀

 8. Ja bym chciała złapać jako pierwszych Mew i Mew, ponieważ to nierozłączny duet pokemonów. Mew i Mewtwo to pokemony genetyczne, pierwsze stworzone przez człowieka. 😉 Pierwszy z nich, Mew, który okazał się być nieudanym eksperymentem naukowców, posiada w sobie geny każdego istniejącego pokemona i jest w stanie nauczyć się wszystkich walecznych ruchów. To jest jeden z najważniejszych powodów czemu chciałabym go schwytać. 😀 Bardzo łatwo adaptuje się do otoczenia i swobodnie porusza się zarówno w powietrzu jak i pod wodą. Cwaniak! Drugi z nich, Mewtwo, podczas przeprowadzania na nim ekseprymentów wymknął się spod kontroli i uciekł z laboratorium. 😀 Szybko stał się jednym z flagowych i najbardziej rozpoznawalnych pośród wszystkich pokemonów. Można złapać go tylko w jednym konkretnym regionie, więc będzie ciężko, gdzie występuje jako unikat, a na złapanie go gracz ma tylko jedną, jedyną szansę. Meowtwo jest także najsilniejszym ze wszystkich istniejących pokemonów. :))

 9. Mój ulubiony Pokemon to Psyduck (czytane zawsze jako Psajdak). Ta żółta przerośnięta kaczka to Pokemon , którego chciałabym mieć. Od kaczki różni się tym ,że ma ręce zamiast skrzydełek i powtarza ciągle uroczo swoje imię.Posiada trochę pusty wzrok, ale potrafi być dobrym i czułym przyjacielem. Jego siła to jego… migrena! Tak! Gdy ma duży ból głowy to wtedy może użyć ataku psychicznego.. zupełnie jak ja xD Tak więc lepiej wtedy zmykać 🙂

 10. Moim typem jest Growlithe. Słodki, czworonożny, ognisty pokemon. Jego psia natura, idealnie pasuje do takiej psiary jak ja. Jest oddany i lojalny, nie musiałabym się martwić, że któregoś dnia odwróci się przeciwko mnie. Zawsze strzegłby mnie i szczekał na itruzów. Z czasem postarałabym się o ewoluowanie psiaka do postaci Arcanine. Dzieki czemu miałabym: strażnika, przyjaciela i darmowy transport 😉

  Akceptuje regulamin konkursu.

  • Dzień dobry!
   Dziękujemy za zainteresowanie naszym konkursem. Twoja odpowiedź bardzo nam się spodobała i dlatego chcielibyśmy wręczyć Ci nagrodę w postaci filmu na DVD „Detektyw Pikachu”. Gratulujemy! ?
   Prześlij, proszę, na adres redakcja@popbookownik.pl dane do wysyłki, w tytule wpisując „KONKURS PIKACHU”.
   Na dane czekamy 7 dni, po tym terminie nagroda przepada.
   Jeszcze raz dziękujemy za udział i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych!

 11. chciałbym złapać jako pierwszego Charizarda czyli okrzykniętego przez graczy najlepszym starterem wszechczasów, ulubieniec tłumów! <3 Majestatyczny wygląd i potężna siła zjednała mu rzesze fanów, zwłaszcza w męskim gronie. 😉 Ognisty oddech Charizarda jest w stanie topić głazy i masywne lodowce. Jest jedynym zwyczajny pokemonem, który podobnie jak Mewtwo, dostał megaewolucję X i Y…. 😉 Charizard jest zresztą ulubioną maskotką wielu pokemonowych gier i w przeciwności do swoich mniej popularnych kolegów… 😀

 12. Pikachu oczywiście bo to już megakultowy element nie tylko japońskiej popkultury ale w ogóle światowej! 😀 Od kiedy w 1997r. pojawiło się anime z Pikachu i jego tenerem, Ashem Kechumem w rolach głównych, ten uśmiechnięty gryzoń z naelektryzowanym ogonkiem 😀 stał się główną maskotką kieszonkowych potworów i najbardziej rozpoznawalnym na świecie pokemonem. Pikachu już od blisko dwóch dekad zabawia mnie i innych graczy swoim słodziutkim pyszczkiem 😀 i elektrycznymi atakami, dzielnie brnąc przez wszystkie regiony gier i mangi oraz walcząc zażarcie z nikczemnym Zespołem R. Nie każdy jednak wie, że Pikachu nie zawsze był takim walecznym i uroczym towarzyszem Asha. ;))) Wręcz przeciwnie – gdy pierwszy raz spotkał swojego przyszłego trenera poraził go prądem, nie chciał go słuchać, a nawet mu uciekł! 😛 Pikachu zamieszkują lasy, a znakiem świadczącym o ich obecności są połacie wypalonej trawy. XDD

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu