Wszystkie produkcje Live Action Disneya zostają wstrzymane

0
Ważne informacje dla fanów produkcji live action od Disneya. Niestety, nie są to dobre wieści.

Jak informuje The Hollywood Reporter – Disney zdecydował o zatrzymaniu produkcji wszystkich nadchodzących filmów z powodu globalnej sytuacji związanej z koronawirusem. Dzień po ogłoszeniu tych informacji, Disney zamknął swoje parki rozrywki w Kalifornii oraz opóźnił premiery takich filmów jak Nowi mutanci, Mulan oraz Poroża. 

Filmy, których produkcję na tą chwilę wstrzymano to m.in. Mała Syrenka (w głównej roli Halle Bailey), Shang-chi i legenda 10 pierścieni, Kevin Sam w domu i wiele innych. 

Chociaż nie było potwierdzonych przypadków COVID-19 w naszej ekipie produkcyjnej, po rozważeniu obecnej sytuacji i dla dobra naszej obsady i ekipy, podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu produkcji niektórych naszych filmów na żywo. Będziemy nadal oceniać sytuację i wznowimy produkcję tak szybko, jak to możliwe.

– powiedział Disney w oświadczeniu.

Podczas gdy wiele studiów zaprzestało produkcji sporej liczby nadchodzących dużych projektów, w tym The Falcon and the Winter Soldier, Mission: Impossible 7, The Flash Season 7 oraz drugi sezon Apple TV The Morning Show, oznacza to największe jak dotąd opóźnienie, z siedmioma filmami dotkniętymi niekontrolowanym wybuchem koronawirusa.

Wiele festiwali zostało również opóźnionych lub odwołanych z powodu obaw przed wirusem, w tym WonderCon, E3, South by Southwest i 19. doroczny festiwal filmowy Tribecca. 

Czytaj więcej: E3 odwołane po raz pierwszy w historii

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.