„Wilgotność” Anna Maria Wybraniec – zapowiedź książki

Wydawnictwo Vesper zapowiada nowy zbiór opowiadań Anny Marii Wybraniecpod tytułem Wilgotność. To opowieści o człowieku nieprzystosowanym do świata, w którym przyszło mu żyć, i o rozpaczliwych próbach mierzenia się z nim.
Wilgotność
Wilgotność, Vesper

Wilgość to domena rzeczy – zdawałoby się – znanych i zwykłych, ale siłą tej prozy jest jej nieoczywistość. Źródłem zagrożenia nie jest tu typowa dla horroru zewnętrzna siła, lecz coś, z czym bohaterowie mają do czynienia na co dzień, coś z ich świata lub wnętrza. Koszmary, z jakimi muszą się mierzyć, choć rodzą się w ich głowach, są osadzone we współczesnej polskiej rzeczywistości.

Opowiadania z tego tomu tworzą uniwersalną opowieść o człowieku nieprzystosowanym do świata, w którym przyszło mu żyć, i o rozpaczliwych próbach mierzenia się z nim.

Premiera przewidziana została na marzec 2022.

Anna Maria Wybraniec – pochodząca ze Śląska mistrzyni małej formy, autorka zbioru opowiadań Niebo, ptaki i robaki (Phantom Books Horror 2020) oraz współtwórczyni licznych antologii, m.in. Grobowiec. Zaraza (Vesper 2021) czy Żertwa. Antologia słowiańskiego horroru (Wydawnictwo IX 2021).

Więcej Newsów Książkowych.

Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Popularne w tym tygodniu