„WARSAW” – dziś premiera gry o Powstaniu Warszawskim w wersji PC

0
WARSAW to gra z gatunku taktycznego RPG tocząca się w okupowanej Warszawie w czasie Powstania Warszawskiego. Wydawnictwo Agora, wydawca polskiej wersji gry, udostępniło dziś zwiastun premierowy, a sama gra dostępna będzie od godziny 17:00 na stronie www.warsawthegame.pl.

WARSAW to pierwsza gra z gatunku taktycznego RPG z elementami strategii, która toczy się przez 63 dni Powstania Warszawskiego, w okupowanej Warszawie. To tytuł, w którym gracz ma możliwość kierowania polskim ruchem oporu, w odważnej walce powstańców z nazistowskim okupantem. Zadaniem gracza jest rekrutacja, rozwijanie i zarządzanie bojownikami w mieście ogarniętym wojną. W WARSAW gracze będą spotykać niemieckie patrole, pomagać mieszkańcom i podejmować trudne decyzje, które wpłyną na dalsze losy ruchu oporu. Nieodłącznym elementem WARSAW jest walka na śmierć i życie, a strata każdego bojownika walczącego w Powstaniu Warszawskim będzie miała wpływ na ich bliskich i ogólne morale ruchu.

Pracując nad WARSAW chcieliśmy stworzyć grę zarówno poruszającą istotny historycznie temat, jak i zapewniającą graczom pasjonującą rozgrywkę. Premiera gry – w dzień 75. rocznicy zakończenia Powstania ma w symboliczny sposób nawiązać do podtrzymania przez nas pamięci o tym wydarWykraczającej daleko poza 63 dni. Bardzo ważne jest dla nas to, że gra pomaga spopularyzować ten epizod naszej historii pośród graczy na całym świecie.

– mówi Krzysztof Papliński z gaming company, producent WARSAW.

Obejrzyjcie zwiastun premierowy:

Gra ukazała się nie tylko w polskiej i angielskiej wersji językowej, ale również w języku niemieckim, francuskim i rosyjskim. W przyszłości gra dostępna będzie również na konsole.

WARSAW dostępna jest w atrakcyjnej cenie od 49,99 zł w wersji cyfrowej na stronie www.warsawthegame.pl oraz pudełkowej w punktach stacjonarnych (salony sieci Empik, sklepy Media Markt i X-Kom). Wersja pudełkowa zawiera również kolekcjonerski plakat. Wydawcą i wyłącznym dystrybutorem gry w Polsce jest Wydawnictwo Agora.