W sercu nowojorskiego półświatka: nowy gameplay ze śledztwa detektywa Blacksada

0
Detektyw John Blacksad prowadzi mroczną sprawę w sercu nowojorskiego półświatka. Czy uda mu się rozwikłać zagadkę? O tym gracze przekonają się już 14 listopada, kiedy na rynku pojawi się gra Blacksad: Under The Skin, oparta na serii popularnych komiksów. Twórcy publikują nowy gameplay narracyjnej gry przygodowej, której fabuła dorównuje najlepszym powieściom kryminalnym.

Blacksad: Under The Skin to zupełnie nowa, integralna część historii o detektywie Blacksadzie, osadzona w unikatowym świecie komiksu, który został idealnie odtworzony z myślą o graczach. Dzięki temu każdy może zanurzyć się w detektywistyczny świat noir nawet bez znajomości komiksów. Gracze wcielają się w postać detektywa Johna Blacksada, by poprowadzić śledztwo i odkryć zagadkę oraz wszystkie aspekty osobowości głównego bohatera. To od ich wyborów będzie zależeć, jak rozwiną się relacje między postaciami oraz charakter samego Blacksada.

Blacksad: Under The Skin gameplay:

https://www.youtube.com/watch?v=vucSIV5z_p4&feature=youtu.be&mc_cid=c95083a270&mc_eid=5fc2adc58d

Nowy Jork, początek lat 50-tych. Joe Dunn, właściciel klubu bokserskiego, zostaje znaleziony martwy, a wschodząca gwiazda boksu Robert Yale, który ma stoczyć na ringu najważniejszy pojedynek w swojej karierze, znika w tajemniczych okolicznościach… Córka Joego zatrudnia prywatnego detektywa, Johna Blacksada, by zbadał sprawę i odnalazł zaginionego mężczyznę. Ryzykowne śledztwo zawiedzie bohatera w niebezpieczne i niezgłębione zakamarki Nowego Jorku.

Blacksad: Under The Skin nie wystarczy przesłuchiwać podejrzanych i szukać poszlak. Gracze muszą stworzyć naprawdę solidny plan działania.

Cechy gry
  • ETAPY DOCHODZENIA. Wraz z rozwojem historii gracze będą odkrywać różne miejsca w grze, aby znaleźć poszlaki i przepytać potencjalnych świadków. Badanie terenu może być realizowane w kolejności wybranej przez graczy, a sekwencja zmieni się w zależności od ich podejścia i podjętych wyborów.
  • KOCIE ZMYSŁY. Ponieważ Blacksad jest kotem, posiada wyostrzone zmysły, które pomagają mu w trakcie poszukiwań. Może wykorzystać swój wzrok, powonienie oraz słuch, by dokonać dokładniejszej analizy niektórych sytuacji. Dzięki temu gracze będą mogli poznać dodatkowe, wcześniej niedostępne szczegóły.
  • DEDUKCJA. Blacksad musi dokonać analizy zebranych wskazówek i wyciągać na ich podstawie wnioski. System dedukcji pozwala graczom łączyć zebrane elementy, żeby wysnuć nowe teorie i podjąć świeże tropy. Jeśli wybrane wskazówki pasują do siebie, Blacksad wyciągnie odpowiednie wnioski.
  • SEKWENCJE QUICK TIME EVENT. Quick Time Eventy mogą być związane z różnymi wątkami i muszą być ukończone zgodnie z kolejnością, żeby poczynić postępy w grze.
  • ROZBUDOWANE DIALOGI. Sceny z dialogami dają graczom możliwość skierowania rozmowy na różne tory. Gracze muszą wybrać odpowiedzi, które według nich będą najkorzystniejsze dla śledztwa. Wybory będą miały wpływ zarówno na rozwój postaci Blacksada oraz jego relacji z innymi, jak i na pojawiające się wskazówki w przyszłości.
  • SZEŚĆ RÓŻNYCH ZAKOŃCZEŃ. Na graczy czeka sześć różnych zakończeń, zależnie od wybranych opcji dialogowych, postępów w śledztwie i dokonanych wyborów moralnych gra skończy się inaczej.

Niesamowita atmosfera lat 50., antropomorficzne postaci i wspaniała komiksowa grafika zapewni graczom pełną napięcia i emocji przygodę rodem z najlepszych kryminałów. Gra w oryginalnej wersji językowej na platformy PC, PlayStation 4 oraz Xbox One pojawi się na rynku 14 listopada br. Premiera tytułu na Nintendo Switch odbędzie się 28 listopada br.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.