Viggo Mortensen przyjeżdża do Polski!

Viggo Mortensen, trzykrotnie nominowany do Oscara aktor znany z takich hitów jak Green Book czy Władca pierścieni, odwiedzi Polskę z okazji premiery swojego reżyserskiego debiutu Jeszcze jest czas.

Viggo Mortensen pojawi się w Polsce na zaproszenie M2 Films, dystrybutora filmów Jeszcze jest czas i Green Book. W trakcie swojej wizyty odwiedzi Toruń, gdzie jego reżyserski debiut Jeszcze jest czas już 14 listopada otworzy 28. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE, a następnie uświetni swoją obecnością specjalny pokaz filmu w warszawskiej Kinotece.

Viggo Mortensen to amerykański aktor duńskiego pochodzenia, który ma na swoim koncie trzy nominacje do Oscara. Na dużym ekranie zadebiutował w filmie Petera Weira Świadek, w ciągu swojej blisko czterdziestoletniej kariery zagrał u największych reżyserów, m.in. u Jane Campion, Briana De Palmy, Ridleya Scotta, Petera Jacksona czy Davida Cronenberga. W 2018 roku wystąpił w filmie Green Book, który przyniósł mu trzecią nominację do Oscara. Mortensen oprócz aktorstwa zajmuje się także fotografią, malarstwem i poezją, a także prowadzi swoje własne wydawnictwo. Aktor mówi też płynnie w ośmiu językach, m.in. angielskim, duńskim, francuskim, hiszpańskim czy włoskim.

Jeszcze jest czas to reżyserski debiut aktora. Mortensen napisał również scenariusz do filmu oraz wystąpił przed kamerą. U jego boku zagrał Lance Henriksen w znakomitej roli, która od światowej premiery wymieniana jest w kontekście przyszłorocznych Nagród Akademii Filmowej. Autorem zdjęć do filmu jest Marcel Zyskind.

Jeszcze jest czas to poruszająca i szczera opowieść o rodzinie i wszystkich odcieniach miłości, również tych najtrudniejszych. John (Viggo Mortensen) wiedzie szczęśliwe życie w Los Angeles, gdzie mieszka razem ze swoją rodziną. Kalifornia to przyjazny i otwarty dla wszystkich świat, zupełnie inny niż dom rodzinny Johna, w którym wciąż mieszka jego ojciec – farmer przywiązany do ziemi i konserwatywnych wartości. Kiedy Willis (Lance Henriksen) zaczyna podupadać na zdrowiu, przenosi się do Los Angeles, by zamieszkać z Johnem. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice?

Film Viggo Mortensena trafi do polskich kin 20 listopada. Dystrybutorem filmu Jeszcze jest czas jest M2 Films.

Źródłonota prasowa
GrafikaM2 Films
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu