Ubisoft prezentuje Operatorów z 5. Roku Rainbow Six Siege

0
Ostatni dzień Six Invitational 2020 to nie tylko finał mistrzostw świata w Tom Clancy’s Rainbow Six Siege. To także okazja, by ujawnić szczegóły dotyczące najbliższej przyszłości gry .

Ubisoft rozpoczyna piąty rok wsparcia dla Tom Clancy’s Rainbow Six Siege. Nadchodzący sezon będzie nosił nazwę Operation Void Edge. Głównymi atrakcjami są dwójka nowych Operatorów (Iana i Oryx) oraz odświeżona mapa Oregon.

Wśród najważniejszych zmian są: rozszerzony obszar piwnicy, strychu i wieży biurowej. Na mapie pojawiają się też inne zmiany, które mają wpłynąć korzystnie na warstwę meta rozgrywki.

Na dodatkowe zmiany w grze składają się:

  • Regulacja replikacji odłamków
  • Zmiany w położeniu odradzania się dronów atakujących
  • Przebudowane centrum gracza
  • Zmiany u Lesiona i Twitch
  • Dodatkowy elitarny zestaw Caveiry

    Iana to holenderski operator atakujący, który niczym obrońca Alibi może ustawić hologram w celu zmylenia przeciwnika. Różnica polega na tym, że klon Iany może się odnawiać i  poruszać, choć nie może zadać obrażeń przeciwnikom. Hologram jest odporny na pułapki Frost, ładunki C4, miny gazowe Smoke’a oraz ogień z tarczy Goyo. Rolę kontry stanowią gadżety bazujące na elektryczności jak np. zakłócacz Mute’a czy działko Maestra, natomiast on sam jest przeciwwagą dla niewidzialności Vigila. Dodatkowo, kiedy Iana steruje hologramem to nie może się poruszać.

Iana — operatorka CTU z Tom Clancy’s Rainbow Six Siege: Operation Void Edge

Oryx to obrońca z Jordanii, który  jest nieoficjalnym zastępcą i zaufanym doradcą dowódcy fortecy, Kaida i zajmuje się nią podczas jego nieobecności. Jako jedyny operator nie używa gadżetu, lecz posiada umiejętność szybszego biegu, który ma więcej niż jedno zastosowanie. Dzięki kombinacji siły i szybkości może niszczyć barykady, nieumocnione ściany, a nawet powalić ciężkich opancerzonych operatorów. Haczyk polega na tym, że każde zniszczenie uderzenie w gołą ścianę zabiera mu 10% zdrowia, a uderzenie w drewniany panel może doprowadzić do krytycznego stanu. Oryx nie jest odporny na pułapki Nomad i Gridlock. Ponadto może wspinać się na włazy, co daje mu znaczną taktyczną przewagę nad przeciwnikami. 

Oryx — operator CTU z Tom Clancy’s Rainbow Six Siege: Operation Void Edge

Fani gry będą mogli sprawdzić premierową zawartość najpierw na serwerach testowych od 17 lutego, a po kilku tygodniach trafi ona do wszystkich graczy. Należy pamiętać, że jako środowisko testowe nie gwarantuje on bezproblemowej rozgrywki, a użytkownicy, którzy napotkają tam jakiekolwiek problemy, mogą zgłaszać je za pośrednictwem platformy R6 Fix pod tym adresem. Serwer testowy dostępny jest wyłącznie na platformie Windows PC.

Warto przypomnieć, że zawartość w grze jest zarezerwowana dla wszystkich, jednak posiadacze przepustki sezonowej mają ekskluzywny, 7-dniowy dostęp do Operatorów.

 

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.