Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.10.2021 – 05.11.2021

Zapraszamy na nasze cotygodniowe planszowe wieści. Zobaczcie sami co ciekawego pojawiło się na sklepowych półkach.
Premiery
Szkoła Alchemii, Trucizna, G3

Nareszcie tytuły, których nauczyciele (w tym przypadku chemii) mogą używać jako pomocy dydaktycznej na swych lekcjach. I to aż dwa!

W Szkole Alchemii gracze wcielają się w role początkujących alchemików, którzy próbują zgłębić naukę warzenia eliksirów. Zaczynają od najprostszych receptur, by na koniec stworzyć Najwyższy Eliksir i Najwyższy Talizman Magii. Natomiast Trucizna przeniesie was do tajnej pracowni, gdzie pod czujnym okiem wiedźmy powstają magiczne eliksiry. Adepci zrobią wszystko by wypaść jak najlepiej w oczach nauczycielki. Nie cofną się nawet przed dodaniem trucizny do kociołka przeciwników… Od którego tytułu zaczniecie swoją przygodę z chemią?

Postaw na klocka, Muduko

W grze Postaw na klocka zasady są banalne. Jeden z Was odkrywa z wierzchu talii kartę. Widzicie na niej budowlę, którą musicie jak najszybciej wybudować. Twist polega na tym, że… nie zawsze będziecie stawiać ją indywidualnie. Postaw na klocka to pierwsza tego typu gra, która co rundę dobierze Was w inne drużyny i przetestuje Waszą współpracę, nie zapominając jednocześnie o emocjonującej rywalizacji. Zwykłe wyzwania szybko zamienią się w bardziej wymagające za sprawą kart trudności, które wymuszają na Was stosowanie określonych technik chwytów. Wybudujecie Robokloca bez zginania łokcia? Postawicie Klocomost posługując się wyłącznie jedną ręką? Przygotuj klockowe party i sprawdź, kto z Twoich znajomych jest najlepszy w te klocki! 

Via Magica, Rebel

Via Magica to nowatorska gra, doskonale łącząca elementy strategiczne z koniecznością umiejętnego wykorzystania nadarzających się okazji. Przypomina bingo, jednak zamiast wykreślać liczby, zbieramy kryształy, pozwalające otwierać magiczne portale.

Zapowiedzi
Wampir: Maskarada – Dziedzictwo, Galakta

Rasa nieumarłych wreszcie na nowo zapanuje nad światem! Premiera Wampir: Maskarada – Dziedzictwo już 17 listopada: to rywalizacyjna gra typu legacy, w której (podobno) zaimplementowano całkiem ciekawy system powtarzalności rozrywek. Choć mimo wszystko naklejki pozostały, decyzje będzie można podejmować wielokrotnie. Każdy rozdział rozgrywany jest osobno i ma swojego zwycięzcę, ale jednocześnie stanowi część większej całości, zwanej kronikami.

Tapestry – Sztuka i Architektura, Phalanx

Nadchodzi nowy dodatek do gry Tapestry – Sztuka i Architektura! Technicznie rzecz biorąc to drugie rozszerzenie, ale pierwsze na polskim rynku: nie powinno to jednak sprawić problemu, bo oba są niezależne. Ponadto Phalanx już zapowiedziało chęć wydania „pierworodnego” dodatku – pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość.

Póki co, w drugim rozszerzeniu do gry Tapestry czekać na was będą rozmaite nowe maty stolic, nowy tor rozwoju wraz z unikalnymi kaflami i kartami, karty wielkich budowli, a także jeszcze więcej cywilizacji, kart arrasów oraz kart technologii. Przedsprzedaż rusza 1 grudnia! 

Przedsprzedaże
Zew Chtulhu: Malleus Montrorum, Black Monk Games

Starożytne sekrety, tajemna wiedza i dziesiątki faktów dotyczących obcych i nieziemskich okropności z mitów Cthulhu. Wspominałem o natłoku potworów i boskich, obcych inteligencji, wykraczających poza ludzkie pojmowanie. W skrócie: ponad 250 wpisów, które zainspirują niezliczoną ilość przygód czeka na graczy w dwuczęściowej kolekcji Zew Chtulhu: Malleus Montrorum. Przedsprzedaż trwa, koniecznie sprawdźcie także edycję kolekcjonerką!

Księga cudów

Oniria. Kraina starożytnej cywilizacji smoków. Legendy przedstawiają ją jako raj bogaty w smocze arcydzieła i obfitujący w bujną roślinność. Być może kiedyś tak było. Niestety na przestrzeni lat Oniria zmieniła się nie do poznania: znajduje się na skraju kryzysu i potrzebuje bohaterów, którzy ruszą jej na pomoc. Można się do niej dostać wyłącznie przez portal w Księdze Cudów – pradawnym tomiszczu ukrytym w opuszczonej wieży. Otulona grubą warstwą kurzu księga czeka, aż obudzicie ją ze snu.

Księga Cudów to oparta na współpracy gra przygodowa, rozgrywająca się na przestrzennej planszy w formie książki pełnej niezwykłości. W jej wnętrzu czekają na Was przygody pełne istotnych decyzji, a wybory, które podejmiecie, prowadzeni narracją na kartach, będą miały ogromne znaczenie dla tego, co spotka Was w kolejnych rozdziałach. Jakie zakończenie wybierzecie dla siebie i Onirii? Dajcie się porwać opowieści i sprawdźcie, co się wydarzy!

Bonfire: Leśne Stworzenia i Pradawne Drzewa, Portal Games
Pierwszy dodatek do świetnie przyjętego, najnowszego euro Stefana Felda. Rozszerzenie wprowadza wariant dla 5 graczy oraz 3 moduły: Pradawne Drzewa i ich specjalne zdolności, Wydarzenia czyniące grę bardziej nieprzewidywalną i Leśne Stworzenia, zapewniające dodatkowe umiejętności na czas rozgrywki.
Paladyni Zachodniego Królestwa: Wiek Królów, Portal Games
Paladyni Zachodniego Królestwa: Wiek Królów to dodatek do kultowej gry Shema Phillipsa, wprowadzający do gry Dyplomację, 4 nowe akcje, zmiany w fazie przygotowania i jeszcze więcej! Premiera rozszerzenia została zaplanowana na pierwszy kwartał 2022 roku.
Anno 1800, Galakta
Ruszyła przedsprzedaż znanej ze swojej cyfrowej wersji gry planszowej Anno 1800. Premiera planszówki odbędzie się 10 listopada. W grze Anno 1800 wraz z kilkoma innymi mieszkańcami wybudowaliście pierwsze fabryki w waszym mieście, a pionierskie statki już czekają na podniesienie kotwicy. Wydaje się, że nie ma przeszkód, aby wasza wyspa stała się centrum industrializacji łączącym szlakami handlowymi Stary i Nowy Świat. Jednak wejście w nową epokę wymaga przygotowania: surowce i dostępne technologie są ograniczone, a rywale nie śpią. Zwiększająca się populacja otwiera przed wami szereg możliwości na wyspie macierzystej, a rozrastająca się flota umożliwia organizowanie ekspedycji i odkrywanie nieznanych lądów. Trudno jednak zachować równowagę pomiędzy niezbędnym rozwojem a zadowoleniem społeczeństwa.
Najnowsze recenzje na Popbookownik.pl

TOP gier planszowych, w których spotkasz ducha


Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak

Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu