Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.04.2022 – 06.05.2022

Co powiecie na nowe Nemesis? Wraz z końcem majówki wydawnictwo Rebel zapowiedziało Nemesis: Lockdown kolejną odsłonę klimatycznej i wyjątkowo popularnej gry z gatunku survival horror. W obiegłym tygodniu nie zabrakło także nowych przedsprzedaży od Portal Games, a wśród nich Fort oraz wyczekiwana przez wielu graczy Ark Nova. Jak co tydzień premiery, zapowiedzi i przedsprzedaże gier planszowych. Zapraszamy!
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.04.2022 - 06.05.2022Fabula Rasa. To jest kryminał i Fabula Rasa. Morskie opowieści, Egmont

Po koniec kwietnia odbyła się premiera dwóch nowych gier z nowej serii Fabula Rasa od wydawnictwa Egmont, skierowanych do dorosłych i do dzieci od ósmego roku życia. Fabula Rasa. To jest kryminał składa się z pięćdziesięciu pięciu kart, jednej kostki i jednej klepsydry. Gracze, by zwyciężyć, będą potrzebowali bujnej wyobraźni, świetnej pamięci i łutu szczęścia. Najbardziej zadowolą się nią osoby lubiące zagadki kryminalne, podbarwione humorem. Rozgrywka bowiem wprawia w dobry nastrój. Natomiast Morskie opowieści do gustu przypadną wszystkim, których interesuje klimat pirackich przygód. Warto dodać, że części gier z serii Fabula Rasa można ze sobą łączyć.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.04.2022 - 06.05.2022Śpiochy, Granna

30 kwietnia premierę miała gra dla dzieci od trzeciego roku życia, zatytułowana Śpiochy. Wydawnictwo Granna obiecuje, że pomoże ona utulić do snu najmłodszych graczy, wyciszyć ich i sprawić, że zasypianie będzie jeszcze bardziej przyjemniejsze. W zestawie znajdziemy urocze łóżeczko oraz karty z pięknymi ilustracjami zwierzątek. Gra ma kilka wariantów. Minimalna liczba graczy biorących udział w zabawie to dwie osoby, zaś maksymalna pięć. 

Zapowiedzi
Tiny Epic, Galakta

Tiny Epic Galaxies oraz Tiny Epic Quest, które planowo jeszcze w tym roku trafią na sklepowe półki – pierwszy z nich w III kwartale a drugi w IV kwartale. 

W Tiny Epic Galaxies ciężar wszechświata spoczywa na twoich barkach – barkach najwyższego przywódcy galaktyki… W galaktycznej wojnie! Rywalizując z innymi galaktycznymi liderami w kolonizacji najbardziej pożądanych planet, sprytnie zarządzaj zasobami i poszerzaj strefę wpływów. Prowadź mądrze armadę kosmicznych okrętów i zbuduj najpotężniejsze imperium, a wszechświat będzie twój!

Tiny Epic Quest to klasyczna gra opowiadająca o baśniowej krainie najechanej przez siły zła. Jak bywa takich opowieściach, by zaradzić nieszczęściu potrzebni są odważni i szlachetni bohaterowie… w których wcielicie się właśnie Wy! Tiny Epic Quest to rywalizacyjna gra, w której każdy z graczy przejmuje kontrolę nad drużyna złożoną z 3 bohaterów, którzy podróżując po świecie będą walczyć z goblinami, uczyć się zaklęć, wykonywać zadania i gromadzić potężne, magiczne przedmioty!

Wsiąść do Pociągu: San Francisco, Rebel

W okolicach sierpnia na sklepowych półkach pojawi się najnowsza gra z serii Wsiąść do Pociągu. Tym razem wskoczymy do tramwajów liniowych z torbą wypchaną pamiątkami i zwiedzimy wiele kultowych punktów turystycznych. Przygotujcie się na Wsiąść do Pociągu: San Francisco!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.04.2022 - 06.05.2022

Nemesis: Lockdown, Rebel

Nemesis: Lockdown to kolejna odsłona klimatycznej gry z gatunku survival horror. Tym razem wcielicie się w role pracowników bazy na Marsie opanowanej przez wrogie organizmy z kosmosu. Aby wygrać, musicie zrealizować jeden z dwóch celów, a po drodze czeka na was wiele przeszkód, takich jak spotkanie z nową rasą intruzów nazywanych nocnymi łowcami. Nemesis: Lockdown to samodzielny tytuł więc nie trzeba znać pierwotnej wersji. W zawartości dodatkowej znajdziecie nową rasę chytrydów. Premiera gry została przewidziana na trzeci kwartał 2022 roku!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.04.2022 - 06.05.2022

Przedsprzedaże
Wojna o pierścień: Los Ereboru, Galakta

Los Ereboru pozwala rozegrać Wojnę o Pierścień przy założeniu, że Wolne Ludy poniosły porażkę w Bitwie Pięciu Armii, orkowie zajęli Samotną Górę, zaś krasnoludy – zmuszone do pozostania w Żelaznych Wzgórzach – nigdy nie otrzymały by szansy na rozkwit swego królestwa. Miasto na Jeziorze przestało istnieć, a Dale nadal pozostaje w ruinie…

W dodatku – oprócz wspomnianych kafelków – znajdziecie również 8 alternatywnych kart, które dostosują talie do nowej sytuacji na planszy. Jedna z kart – Gimliego – pozwoli dodatkowo rozegrać tę alternatywną historię w opcjonalnym wariancie Rady Rivendell z dodatku Panowie Śródziemia. Nowe możliwości i zmienne dostarczą Wam dodatkową porcję regrywalności, pozwolą na wypróbowanie nowych strategii oraz umożliwią przeżycie na nowo znanej historii, ale z zupełnie innej perspektywy. Możecie nawet rozegrać partyjkę w Bitwe Pięciu Armii -a w przypadku zwycięstwa gracza Cienia – kontynuować opowieść właśnie z wykorzystanie Losu Ereboru. Kto wie, może historia Śródziemia potoczy się tym razem zupełnie inaczej…

Agricola: Torfowisko, Lacerta

Torfowisko w nowej edycji, pasujące do edycji dla graczy, w końcu pojawi się na Waszych stołach!

Życie z torfowiskiem w gospodarstwie nie jest proste. Każdy gracz rozpoczyna grę z pięcioma lasami oraz trzema torfowiskami. Na szczęście każdy ma do dyspozycji akcje specjalne, które umożliwiają przemianę tych obszarów w pola lub nieużytki. W wyniku Karczowania gracz otrzymuje drewno, a Wypalanie lasu pozwala na przekształcenie obszaru w zaorane pole. Za pomocą akcji specjalnej Kopanie torfu gracz pozyskuje opał będący nowym surowcem.

Rozszerzenie wprowadza również nowe zadanie, którym jest gromadzenie opału podczas żniw (poza koniecznością wyżywienia rodziny). Opał potrzebny jest do ogrzania chaty/domu, a jego wymagana ilość maleje z każdą modernizacją chaty. Wcześniejsza renowacja oznacza więc zmniejszenie kosztów ogrzewania.

Baśniowa Gospoda, FoxGames

Na początku minionego tygodnia ruszyła przedsprzedaż gry planszowej, która na pewno ucieszy miłośników dwuosobowych rozgrywek. Baśniowa Gospoda to propozycja zarówno dla młodszych, jak i starszych graczy. Wcielicie się w gospodarzy targu, na który przybywają postaci ze znanych bajek. Należy ugościć je w jak najlepszy sposób, by chętnie podzielili się z wami swoimi fantastycznymi zdolnościami. Musicie też zarobić jak najwięcej złotych monet i tym samym stać się najbogatszym z gospodarzy. Rozgrywka przebiega z wykorzystaniem żetonów. Po aktywacji zdolności, można zbierać monety i dążyć do zwycięstwa.

Fort, Portal Games

Wśród rozpoczętych przedsprzedaży wydawnictwa Portal Games pojawił się Fort. Karcianka z mechaniką budowania talii, w której wcielicie się w dzieciaki jedzące pizzę, pozyskujące przyjaciół i budujące swoją bazę. Bonus w przedsprzedaży u wydawcy: tryb solo i zestaw koszulek na karty. Premiera została przewidziana na 26 maja.

Ark Nova, Portal Games 

Ark Nova to złożona gra euro o budowanie własnego zoo. Wykorzystuje mechaniki draftu kart, zarządzania ręką i dokładania heksów na indywidualnych planszach. Jeśli zamówicie grę w oficjalnym sklepie wydawcy otrzymacie bonus w postaci 72 drewnianych znaczników zwierząt. Warto się spieszyć, ponieważ jak samo Portal Games podaje gra wyprzedaje się szybko. Premiera: III kwartał (prawdopodobnie wakacje).

Aeon’s End: Pogrzebane Sekrety, Portal Games
Ruszyła także przedsprzedaż dodatku do gry Aeon’s End. Rozszerzenie Pogrzebane Sekrety zawiera nowe Nemezis i ponad 150 nowych kart. Bonus w przedsprzedaży u wydawcy: zestaw kart promo “Wyrzutnia Kryształów”. Premiera w lipcu.
MikroMakro: Miejski Poker, Lucky Duck Games

MikroMakro to gry kooperacyjna na dedukcję i spostrzegawczość. Gracze będą wspólnie rozwiązywać sprawy kryminalne, dociekać motywów, szukać dowodów i skazywać winowajców. Bystre oko przyda się nie mniej niż przenikliwy umysł, by odnaleźć rozwiązania zagadek na olbrzymiej planszy 75 x 110 cm. Dołączone szkło powiększające pomoże dostrzec każdy detal.

Jeden gracz zostaje głównym śledczym i odpowiada za czytanie na głos opisów spraw (oczywiście w dalszym ciągu pomaga je rozwiązywać). Gracze decydują, którą sprawę chcą rozwiązać i główny śledczy czyta pierwszą kartę śledztwa. Gracze wspólnie eksplorują mapę miasta i odpowiadają na kolejne pytania dotyczące sprawy. Gra się kończy, gdy ostatnia karta zostanie dobrze rozwiązana. Nowe sprawy są trudniejsze, bardziej wyrafinowane i momentami jeszcze bardziej kryminalne.

W sklepie Lucky Duck Games ruszyła przedsprzedaż gry MikroMakro: Miejski poker, kontynuacji serii gier detektywistycznych MikroMakro. W Miejski pokermożna grać niezależnie od pierwszej części, ale niektóre spośród zebranych tu szesnastu śledztw nawiązują do wcześniejszych historii. Pierwsza część serii stała się międzynarodowym bestsellerem – sprzedano ponad 500 000 kopii w 31 językach.

Premiera gry MikroMakro: Miejski Poker planowana jest na 25.05.2022.

Może być komiksem przedstawiającym tekst
Wspierajki
Wombat Kombat, NeoTroy Games
Harakiri: Blades of Honor, Synergic Games
Harakiri: Blades of Honor po głośnym sukcesie na Kickstarterze, rusza z kampanią na hiszpańskiej platformie Kick2Go.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu