Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 29.02-06.03.2020

0
Witajcie Planszówkowicze! Specjalnie dla was przygotowaliśmy gorące zapowiedzi, dowiecie się, jakie tytuły wylądowały już na sklepowych półkach oraz na co odkładać swoje oszczędności w najbliższym czasie. Zaczynamy!
PREMIERY

Wydawnictwo G3 zapowiada kolejne łamigłówki dla jednego gracza. Tym razem przeniesiemy się… na basen. Uratuj Stefana to pięćdziesiąt zagadek do samodzielnego rozwiązania. Jednak to nie wszystko! Dla miłośników rozgrywek solo czeka jeszcze tytuł Blokada. Sugerowana cena detaliczna, tak jak w przypadku poprzednich gier, wynosi siedemdziesiąt dziewięć złotych. A kiedy premiera? Tutaj mamy dla was bardzo dobrą wiadomość, ponieważ łamigłówek możecie już szukać w swoich ulubionych sklepach z grami oraz na stronie wydawnictwa!

Już możecie nabyć kolejny zestaw mitów do Horroru w Arkham LCG. Podczas przygody Gdzie mieszkają bogowie Badacze z Arkham przygotują się na starcie z Przedwiecznym Nyarlathotepem! Tym razem Badacze mają nie lada wyzwanie, jednak do starcia z Nyarlathotepem przyda się zdolność Mistyka. Jako jedyny jest w stanie przywołać Ogara z Tindalos. Ale nie ma nic za darmo! Przywołując go, gracz musi się liczyć z tym, że stworzenie może obrócić się przeciwko niemu. Jesteście gotowi podjąć takie ryzyko?

5 marca wydawnictwo Nasza Księgarnia poinformowało o wprowadzeniu dodatku do gry Spacer po Burano. W pakiecie znajdują się trzej nowi mieszkańcy: malarka, kominiarz i rybak. Mini dodatek nie będzie jednak dostępny w sprzedaży, a zdobyć go można na eventach, a także wygrać w konkursach i w różnych turniejach.

5 marca na półki sklepowe trafiło Sanctum, kolejny tytuł wydany pod skrzydłami wydawnictwa Rebel. W grze wcielicie się w dzielnych śmiałków, którzy staną do walki przeciwko Lordowi Demonów. Zanim jednak do niego dotrzecie będziecie musieli stawić czoła hordzie potworów, a wszystko po to, aby podnieść swoje umiejętności w ostatecznym starciu. Walka z przeciwnikami polega głównie na przerzutach kośćmi, musimy wyrzucić określoną liczbę oczek na karcie potwora, żeby z nim wygrać. Warto zaznaczyć, że mimo takiego rozwiązania, gracze wciąż mogą wpłynąć na ostateczny wynik, a tym samym na losowość, wykorzystując w tym celu żetony wytrwałości i skupienia. Już wkrótce ukaże się recenzja!

5 marca swoją premierę miała również gra polskich autorów Marka Raczyńskiego oraz Adama Kwapińskiego od wydawnictwa Lucrum Games. W Hard City jeden z graczy wciela się w postać nikczemnego Doktora Zero, natomiast pozostali są dzielnymi funkcjonariuszami policji. Ponadto, jeśli ogracie wariant gracz vs. gracze zawsze możecie rozegrać pełną kooperację lub nawet wariant solo. Donuty w dłoń i ruszamy ratować miasto!

PLANY WYDAWNICZE

Na marzec wydawnictwo FoxGames zapowiada kilka fantastycznych gier planszowych. 11 marca premierę będą miały Kryminalne zagadki: Krwawe róże. To kolejny tytuł z serii escape roomów. Gracze będą mogli przenieść się do posiadłości Tudorów, w czasach, gdy Edward, książę Yorku odkryje zwłoki hrabiego Fernynanda. Jakie były okoliczności jego śmierci? Jeśli lubicie kooperacyjne gry śledcze, ten tytuł na pewno was zainteresuje. Rozwiązywanie zagadki kryminalnej dostarczy uczestnikom rozgrywki wielu emocji. Natomiast 23 marca pojawi się kolejna interesująca gra: Escape Room: Zagadka Sfinksa. Dzięki niej możecie wybrać się do Egiptu i podziwiać piramidy. Jednak ciągle czując na sobie czyjś wzrok, pozostajecie w niepokoju i niepewności co do tego, kto czyha za waszymi plecami… To nie koniec zapowiedzi od FoxGames. 25 marca wydawnictwo wprowadzi do sprzedaży małą gierkę kooperacyjną zatytułowaną Yokai. Celem graczy będzie odkrycie ukrywających się wśród kart duchów i połączenie ich w odpowiednie grupy. W rozgrywce mogą uczestniczyć także dzieci od ósmego roku życia.

Dzięki wydawnictwu Galakta gracze w Polsce rozwiążą Dylematy Króla. Stając na czele jednego z wielkich i zasłużonych rodów szlacheckich gracze jako Rada będą podejmować decyzje, które wpłyną na bieg historii Królestwa Ankist. Tytuł przeznaczony jest od trzech do pięciu graczy, mechanika oparta o system legacy wprowadzi was w krąg dworskich zawirowań, gdzie każda podjęta decyzja będzie miała swoje konsekwencje. Jak podaje polski wydawca, w grze zastosowano innowacyjny System Kart Dylematów, stanowiące centrum rozgrywki i źródło decyzji, z którymi zmierzą się szlacheckie rody. Premierę zaplanowano na drugą połowę 2020 roku.

Gra planszowa This War of Mine od Galakty doczeka się kolejnego rozszerzenia. Wprowadzi on dodatkowe moduły do rozgrywki oraz Kampanię pod tytułem Utracona nadzieja składającą się z trzech aktów oraz wprowadzającą nowe zasady. Moduły można łączyć z innymi, według uznania, lub rozegrać je samodzielnie. W tytuł zagramy już w maju tego roku.

25 marca będzie także dniem premier gier od wydawnictwa Nasza Księgarnia: Boardingu, Dziobaków i UFO. Boarding to gra skierowana dla wszystkich od dziesiątego roku życia. Gracze mają za zadanie rozmieścić pasażerów w samolocie, zgodnie z określonymi przez nich wymaganiami. Jeśli je spełnią, dostaną punkty dodatnie, ale wypraszając ludzi z samolotu, ich konto zostanie obciążone punktami ujemnymi. Natomiast w Dziobaki mogą zagrać także młodsze dzieci. Gra będzie odpowiednia nawet dla pięciolatków. Dzięki niej poznają one cztery gatunki australijskich zwierząt, a ich zadanie będzie polegać na układaniu na swoich planszach łąk z tymi stworzeniami. Im więcej zwierząt danego gatunku na łące, tym lepiej! UFO zaś to gra dedykowana sześciolatkom i starszym dzieciom, a nawet dorosłym. Podczas inwazji ufoludków na Ziemię, trzeba będzie zdobywać cenne łupy. Jednak nie tylko kosmici porywają rolników i zwierzęta hodowlane, należy także uważać na inne małe potworki czyhające na zdobyte przez uczestników rozgrywki skarby. Poza tym wydawnictwo zleciło dodruk gry El Dorado oraz rozpoczęło prace nad dodatkiem do niej.

PRZEDSPRZEDAŻE

Wystartowała przedsprzedaż zestawu startowego do Zewu Cthulhu od Black Monka. Znajdziecie w nim wszystko, co jest potrzebne do rozpoczęcia przygody w uniwersum wykreowanym przez H.P. Lovecrafta. Pierwsza księga przeznaczona jest dla rozgrywki jednoosobowej i jej zadaniem jest zapoznanie badacza z podstawowymi mechanikami gry, druga stanowi kompendium wszystkich zasada, natomiast trzecia zabierze was w podróż rodem z horroru. Ponadto zestaw wzbogacono o gotowe i puste karty badaczy, kości oraz materiały pomocnicze.

Wydawnictwo Portal Games wyszło naprzeciw oczekiwaniom miłośników gry Osadnicy: Narodziny Imperium. Właśnie ruszyła przedsprzedaż Storage Boxa, w którym znajdziecie kompletną instrukcję zawierającą zasady podstawki oraz wszystkich dodatków, specjalnie zaprojektowane wypraski mieszczące karty i pozostałe komponenty, dziewięć promocyjnych kart oraz plansze graczy z rozszerzeń Aztekowie, Amazonki i Atlantydzi.

Dobra wiadomość dla fanów tytułu Toma Lehmanna. Rebel zapowiedział pierwszy dodatek do Res Arcany – Lux et Tenebrae. Oprócz dodatkowych enklaw mocy, kart magów, artefaktów i monumentów rozszerzenie wprowadza nową mechanikę, którą zapewne wykorzystają magowie: zwoje oraz demony. Ponadto w pojedynku weźmie udział dodatkowy, piąty, gracz. Zasady zostały nieco zmienione, tak, aby gra skalowała się lepiej. Nie możemy się już doczekać pojedynków!


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk i Sylwia Smolińska

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.