Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.12.2019-03.01.2020

0
W końcu nadszedł Nowy Rok, a wraz z nim nowe premiery oraz zapowiedzi. Nie zabraknie również kolejnych imprez, na których zagracie w gry bez prądu oraz poznacie nowych graczy. Zaczynamy kolejny rok pod znakiem planszówek!
PREMIERY

Wydawnictwo Galakta wciąż rozpieszcza graczy nowymi Hero Packami do gry Sword & Sorcery. Tym razem możemy zaopatrzyć się w dzielną i wojowniczą Morrigan, która do dyspozycji ma dwa rodzaje broni: magiczny bicz oraz kuszę. Na jaką broń się zdecydujecie?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.12.2019-03.01.2020

Do niedawna na stronie wydawnictwa Naszej Księgarni w zakładce dotyczącej zapowiedzi na temat gier planszowych, widniała informacja o premierze Zamku, który został już wydany w październiku 2019 roku. Związane to było z wyłącznością Empiku na sprzedaż wspomnianej gry. Od niedawna można ją nabyć także na stronie wydawnictwa, a także u innych dystrybutorów. Rozgrywka ta polega na tworzeniu lasów, łąk, domów i chlewów za pomocą dostępnych kafelków, w obrębie wyznaczonym przez mury. Celem graczy jest przejęcie nad nimi całkowitej kontroli. To idealna propozycja gry strategicznej dla dwóch osób.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.12.2019-03.01.2020

Już od przyszłego tygodnia na sklepowe półki wskoczą mali mieszkańcy Everdell od Rebela. Tytuł to typowy worker placement z wykorzystaniem hand management. Dzięki pomocy swoich leśnych pracowników gracze zbudują miasta. Niech was nie zwiodą piękne ilustracje, ponieważ gra jest wymagająca oraz przeznaczona dla starszych graczy.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.12.2019-03.01.2020

PLANY WYDAWNICZE

Z końcem minionego roku wydawnictwo Czacha Games ujawniło swoją kolejną zapowiedź. Wkrótce zadebiutuje gra Skytear. Tytuł ten inspirowany jest grami MOBA, takimi jak na przykład League of Legends, w którym gracze będą tworzyć swoich bohaterów i rozwijać ich unikalne umiejętności. Wszystko po to, aby stanąć do walki przeciwko sobie. Ten kto zniszczy Ogniwo przeciwnika lub spełni inny warunek zwycięstwa, wygrywa grę. Skytear opiera się głównie na mechanice deck buildingu, dlatego ważne okaże się zarządzenie kartami na ręce, ponieważ to właśnie nimi wykonywać będziemy akcje i ataki. Gra została przygotowana dla od dwóch do czterech graczy, natomiast długość jednej rozgrywki powinna zająć około sześćdziesięciu minut. Warto także wspomnieć, że wraz z podstawką, Czacha Games wyda cztery dodatki do gry: Kurumo, Liothan, Nupten, Taulot. Wydawnictwo nie podjęło jeszcze decyzji w jakiej formie wypuszczą Skytear, czy postawią na kampanie crowdfundingową, czy gra wyląduje od razu na półki sklepowe. Niezależnie od tego, tytuł ten powinien pojawić się w pierwszej połowie 2020 roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.12.2019-03.01.2020

Wydawnictwo Zielona Sowa na pierwszy kwartał 2020 roku zapowiada wydanie czterech gier. Gracze doczekają się takich tytułów jak: Urodziny Tappiego, Zjedz mnie!, Dziki futbol i Totalne zasmoczenie. Tappi to bohater serii książkowej autorstwa Marcina Mortki. Na rynku pojawiła się już jedna gra planszowa z jego udziałem. Nadchodzi czas na kolejną. Ciekawe, czym nas ona zaskoczy? Totalne zasmoczenie z pewnością także będzie oparte na książce tego autora z cyklu Smocze opowieści. Natomiast Zjedz mnie! to wznowienie, które swoją premierę będzie miało 26 lutego. Jest to karcianka przybliżająca dzieciom zasady konsumpcji panujące w świecie przyrody, polegająca na tworzeniu łańcuchów pokarmowych. Świetna zabawa w połączeniu z nauką gwarantowana.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.12.2019-03.01.2020

IMPREZY I WYDARZENIA

Macie w domu trudną grę i nie możecie znaleźć chętnych do przeprowadzenia  takiej rozgrywki? A może po prostu chcecie rozegrać turniej w dogodnych ku temu warunkach? Jeśli na jedno z tych pytań odpowiecie tak, a do tego blisko wam do Warszawy na ulicę Poprzeczną 3, to koniecznie weźcie udział w ósmej edycji wydarzenia Zgrany Wawer Trudne gry. Impreza odbędzie się w sobotę 11 stycznia. Rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa aż do 21:00. Trzeba zatem zaopatrzyć się w planszówki oraz w ciastka i wspólnie lub w grupie przybyć w wyznaczone przez organizatorów miejsce. Tego samego dnia Centrum Kultury MUZA z Lubina, zaprasza wszystkich na wydarzenie pod nazwą Kości zostały rzucone… czyli dzień z planszówkami. To już ósma edycja tego eventu, który startuje o godzinie 12:00. Na uczestników czeka prawie 160 najnowszych gier planszowych o różnym poziomie trudności oraz konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk, Natalia Jóźwiak, Sylwia Smolińska

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.