Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.03.-03.04.2020

0
Witajcie drodzy Planszówkowicze! W ubiegłym tygodniu wśród premier królowały tytuły z mackami w tle, dowiedzieliśmy się o losach Frosthaven w Polsce, a na sam koniec proponujemy liczne propozycje scenariuszy do gier planszowych, przygotowane przez wydawnictwa, aby umilić wam czas spędzony w rodzinnym gronie. Zaczynamy!
PREMIERY

W ostatni piątek, 3 kwietnia, premierę miała gra od wydawnictwa Muduko, zatytułowana Na okrągło. Cechują ją proste i przejrzyste zasady oraz nieograniczona regrywalność. W tej rozgrywce ważny jest refleks i niezawodna spostrzegawczość. W grze udział może wziąć maksymalnie sześć osób. Wszystkie siedemdziesiąt siedem okrągłych kart układamy w jeden stos. Każda z nich na jednej stronie zawiera zestaw różnych obrazków a na drugiej literę. Któryś z graczy podnosi pierwszą z nich odwracając ją obrazkami do góry. Teraz należy zwrócić uwagę, jaką literę wskazuje kolejna karta ze stosu i jak najszybciej odnaleźć obrazek (widniejący na podniesionej karcie), którego nazwa się od niej rozpoczyna. Gra polecana jest zwłaszcza dzieciom od siódmego roku życia i ich dorosłym towarzyszom.

Badacze z Arkham już możecie wyruszyć w ostatnią przygodę z cyklu Pożeraczy Snów. Zestaw Mitów Tkaczka Kosmosu to prawdziwe wyzwanie, ponieważ na graczy czeka decydujące starcie z Atlach-Nachą, międzywymiarową tkaczką, która raz na zawsze chce zniszczyć świat i wprowadzić do niego nowy porządek. Jeśli badacze poniosą porażkę, nie będą mieli gdzie wrócić, a ich koszmarny sen potrwa wiecznie. W talii Tkaczki Kosmosu przydatnym Zaklęciem okaże się Oko Prawdy, karta umiejętności zapewniająca cztery symbole jokera do testów przeciwko Podstępom oraz karta Obrzyna, która zadaje „jedno obrażenie za każdy punkt, o który test podczas walki zakończył się sukcesem.” Pora uratować świat!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.03.-03.04.2020

W niebawem swoją premierę będzie miał dodruk Stwora od Galakty. Jest to gra ukrytych tożsamości, w której jeden z graczy rozpoczyna rozgrywkę jako potwór, natomiast pozostali tworzą grupę ludzi. Celem stwora jest „przeciągniecie” ludzi na swoją stronę poprzez zarażenie ich i taką też kartę musi on wręczyć swojemu sąsiadowi z lewej lub z prawej strony. Ludzie muszą się zjednoczyć, wspólnie odszukać stwora i go upiec – dosłownie! Gra wyróżnia się dosyć ciekawą mechaniką, ponieważ karty można zagrywać tylko w obrębie własnych sąsiadów z lewej lub z prawej strony, dlatego polecenia znajdujące się na kartach będą zmuszały was do fizycznej zamiany miejsca z innymi graczami. Blefujcie i oszukujcie do woli, a im więcej osób, tym fajniejsza zabawa!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.03.-03.04.2020

PLANY WYDAWNICZE

Wydawnictwo Albi oficjalnie zapowiedziało wydanie polskiej wersji gry Frosthaven, czyli kontynuacji światowego hitu Gloomhaven. Na Kickstarterze rusza kamapnia wspierająca ten tytuł i na szczęście o wydanie w rodzimym języku nie musimy się martwić. Nie znamy póki co dokładnej daty premiery.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.03.-03.04.2020

Czacha Games zapowiada kolejny tytuł, autorstwa Carla Chudyka, twórcy takich hitów jak Na chwałę Rzymu czy Innowacje. Wydawnictwo poinformowało o planach rozpoczęcia kampanii na Kickstarterze karcianki Crush. Będzie to zabawna imprezówka dla od dwóch do sześciu graczy o rozwalaniu różnych pojazdów. Czacha Games zapowiedziało wydanie kilku wersji językowych gry, w tym oczywiście polskiej. Oprawę graficzną przygotował Radek Jaszczuk. Więcej szczegółów poznamy w najbliższych tygodniach.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.03.-03.04.2020

Początek maja w wydawnictwie FoxGames zapowiada się fenomenalnie. Piątego dnia tego miesiąca pojawi się gra Nowy wspaniały świat. Za jej przyczyną wszyscy chętni mogą zostać władcami międzynarodowego imperium i odegrać role wszechstronnie myślących przywódców. Waszym zadaniem będzie produkcja surowców, wznoszenie oryginalnych konstrukcji i rozwój nowoczesnych technologii. Tytuł ten wyróżnia się dystopijnym klimatem i innowacyjną mechaniką. Jest to topowa gra Kickstartera z 2019 roku z dziedziny gier ekonomicznych, na którą z pewnością niecierpliwie czeka już wiele osób.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.03.-03.04.2020

Natomiast 8 maja premierę będzie miało rozszerzenie do wspomnianej wcześniej gry. Nowy wspaniały świat. Wojna albo pokój umożliwi spojrzenie na poprzednią rozgrywkę z innej perspektywy. Będziecie musieli poprowadzić swoje imperium (nie tylko jedno) na wojnę lub w stronę pokoju. Gra zostanie oparta na trybie kampanii i zawrze sześć oryginalnych scenariuszy.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.03.-03.04.2020

Prawdziwy must have dla fanów uniwersum Cthulhu oraz karcianej wersji Horroru w Arkham. Galakta zapowiedziała talie początkowe badaczy do tejże gry. Co to oznacza? Nie będziecie już więcej potrzebowali dwóch podstawek do rozgrywki czteroosobowej! Każda z pięciu talii jest dedykowana jednemu badaczowi, który posiada przypisaną klasę: Strażnika, Poszukiwacza, Łotra, Mistyka lub Ocalałego. W zestawie znajdziecie trzydzieści cztery karty podstawowe pozwalające od razu rozpocząć rozgrywkę oraz dwadzieścia sześć dodatkowych. Te wykorzystacie w późniejszej fazie kampanii jako ulepszenia postaci. Talie początkowe to świetna sprawa, aby wciągnąć nowych graczy do świata Horroru w Arkham: Gry karcianej. Natomiast zaawansowanych badaczy zainteresuje fakt, że talie oferują zupełnie nowe karty, niewystępujące dotąd w żadnej z dotychczasowych kampanii. Zatem, jest to idealna okazja, aby poszerzyć swoją kolekcję kart oraz zdobyć trzy zupełnie nowe postacie w uniwersum Horroru w Arkham. Nie możemy się doczekać!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.03.-03.04.2020

PRZEDSPRZEDAŻE

Wydawnictwo Black Monk postanowiło wydłużyć przedsprzedaż Tajemnic Pętli do końca kwietnia w związku z licznymi prośbami fanów. Podręcznik można nabyć w wersji standardowej lub limitowanej w płótnowanej oprawie, a także zasobnik Mistrza Gry i kości. Tylko w przedsprzedaży do zakupu dołączono dodatkową przygodę, stworzoną specjalnie dla polskiej edycji. Poniżej przypominamy, o czym jest uniwersum Tajemnic Pętli:

Podręcznik przenosi nas do alternatywnych lat 80. XX wieku, gdzie na każdym kroku można spotkać latające statki i niesamowite roboty, a tajne rządowe eksperymenty oraz zagadkowe zjawiska burzą spokój codzienności.

Jak dotąd wiemy o trzech Pętlach – ośrodkach badawczych zbudowanych wokół akceleratorów cząstek: na wyspach szwedzkiego jeziora Melar, w amerykańskim Boulder City w stanie Nevada oraz w Polsce, gdzie podzielono ją na pięć części. Prowadzone w nich eksperymenty i ich skutki stanowią rdzeń przeżywanych historii i rozwiązywanych przez postacie graczy zagadek.

Zdumiewający świat Pętli został stworzony przez znanego artystę Simona Stålenhaga. Jego obrazy przedstawiające szwedzkie przedmieścia w latach 80. XX wieku, pełne fantastycznych maszyn i dziwnych bestii, zdobyły uznanie na całym świecie. Grę nagrodzono w 2017 roku prestiżowymi złotymi ENnie Awards aż w pięciu kategoriach (najlepsza gra, najlepszy świat, najlepsza oprawa graficzna, najlepszy tekst i produkt roku).

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.03.-03.04.2020

W tym tygodniu ruszyła przedsprzedaż Die Macher od Portal Games. Tytuł, dedykowany graczom wagi ciężkiej, przeniesie graczy do Bundestagu, gdzie jako liderzy partii politycznych przeprowadzicie kampanie wyborcze. Rozgrywka potrwa około sto pięćdziesiąt minut, w jej trakcie będziecie tworzyć program partii, uczęszczać w wiecach, korzystać z pomocy mediów, wszystko po to, aby skutecznie wpływać na opinię publiczną. Die Macher spodoba się szczególnie fanom mechaniki area control, w zależności od własnych preferencji możecie wybrać wariant podstawowy lub rozszerzony. Warto podkreślić, że tytuł po raz pierwszy ukazał się w 1986 roku oraz jako pierwszy znalazł się na popularnym serwisie Board Game Geek. Obecna wersja została zaktualizowana i otrzymała nowe grafiki. Do wyborów przystąpicie już w maju tego roku. Decydując się na zakup w przedsprzedaży otrzymacie pięć specjalnych planszy dla graczy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z treścią instrukcji.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.03.-03.04.2020

Wciąż trwa przedsprzedaż dodatku Twilight Struggle: Godzina Zero od Phalanx. Tytuł wprowadza nową mechanikę zakończenia II wojny światowej zmieniając tym samym sytuację polityczną i zmuszając graczy do przyjęcia nowych strategii w trakcie rozgrywki. Ponadto w pudełku znajdziemy nowe komponenty, które sprawią, że Twilight Struggle stanie się jeszcze większym wyzwaniem. Dostępna jest już instrukcja dodatku pod tym linkiem. Oficjalna premiera będzie 24 kwietnia.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.03.-03.04.2020

#ZOSTANWDOMU #GRAJWPLANSZOWKI

Akcja #OgramyWirusa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Czas na małe podsumowanie minionego tygodnia. Projekt Ogramy Wirusa wsparło już prawie sto osób. Wraz ze zbiórką z licytacji zebrano prawie 10 000 złotych! Przypominamy, że ta kwota trafi do fundacji Siepomaga w celu walki z obecnie panującą epidemią koronawirusa w Polsce. W tym momencie projekt wspierają aż dwadzieścia trzy wydawnictwa z kraju. Polecamy śledzić stronę na bieżąco, ponieważ wciąż pojawiają się tam nowe tytuły, już teraz możecie wybierać spośród stu sześćdziesięciu! A to jeszcze nie wszystkie! Trzymamy kciuki i zachęcamy do przyłączenia się do akcji!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.03.-03.04.2020

Wydawnictwo Bard ruszyło z bardzo ciekawą akcją wpierającą graczy w trudnym okresie jakim jest światowa pandemia. Bard jako pierwsze wydawnictwo w Polsce ruszyło z darmową wypożyczalnią swoich gier. Wypożyczyć gry można na dwa sposoby:

  • podając adres wysyłki wybranego z listy tytułu, natomiast jedyny koszt jaki trzeba będzie ponieść to koszt wysyłki w obie strony
  • odwiedzając osobiście magazyn wydawnictwa przy ulicy Gromadzkiej 46B, ponosząc jedynie kaucję zwrotną

Lista gier dostępnych do wypożyczenia oraz Regulamin dostępne są na stronie wydawnictwa.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.03.-03.04.2020

Wydawnictwo Egmont przygotowało materiały inspirujące rodziców do zabawy z dziećmi. Wśród dostępnych pomysłów, znajdzie się także gra memory, której elementy można wydrukować, wyciąć i świetnie się nimi bawić. Jeśli więc nie macie pod ręką podobnej gry, warto skorzystać z tej darmowej oferty. Gra memory ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój dzieci, przy czym sprawia wszystkim mnóstwo radości. Wszystkie materiały dostępne są do pobrania tutaj.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.03.-03.04.2020

Na nudę nie ma naprawdę co narzekać, gdyż we wtorek, 31 marca, dzięki wydawnictwu Blue Orange, na stronie foxgames.pl dostępna jest do pobrania wersja print&play gry Kingdomino: Dwór. Można zupełnie za darmo pobrać jej elementy, a po ich wydrukowaniu rozpocząć fascynującą rozgrywkę. Więcej szczegółów znajdziecie klikając w ten link.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.03.-03.04.2020

W ramach kwarantanny Lacerta zabiera swoich fanów w podróż do świata gier planszowych, a dokładniej przybliży nam miejsca znajdujące się w ich tytułach. Jako pierwszy przystanek wydawnictwo zaproponowało Wyspę Skye. Na stronie znajdziecie ciekawostki, które przybliżą wam te malownicze miejsca. Zachęcamy do wzięcia udziału w podróży! #PodrozujPoPlanszy

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.03.-03.04.2020

Wydawnictwo G3 udostępniło fanowski wariant do gry Rzuć na tacę. Rzucaj z Rolfem wprowadza przede wszystkim nowe zasady. Sprawdźcie, przetestujcie i koniecznie pochwalcie się swoimi wynikami!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.03.-03.04.2020

Wciąż możecie pobierać scenariusze do waszych ulubionych gier od Portal Games w ramach akcji #zostanwdomu #grajzadarmo. Wydawnictwo na bieżąco wrzuca nowe materiały. Tym razem wyruszycie na Marsa, gdzie wykorzystacie nowe karty ulepszeń budynków, przetestujecie wszystkie arkusze przygotowane na najważniejsze konwenty planszówkowe na świecie do Osadników: Wykreślanego Imperium oraz przeczytacie fragment książki Graj z Głową. Może warto bliżej poznać gry fabularne? Polecamy!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 28.03.-03.04.2020


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk, Natalia Jóźwiak, Sylwia Smolińska

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.