Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.06.-03.07.2020

0
Witajcie drodzy Planszówkowicze! W tym tygodniu sklepowe półki oblepił tajemniczy śluz od Galakty, swoją premierę miał także koci tytuł od FoxGames. W zapowiedziach dodatek do kooperacyjnej gry przygodowej od Albi Polska oraz edukacyjna propozycja Zu&Berry. W przedsprzedaży iście artystyczna gra wydawnictwa Hobbity, kosmiczne rozszerzenie od Portal Games. We wspierajkach znajdziecie wyścigowy tytuł od Czacha Games i muzyczny projekt What the Frog, który objęliśmy patronatem. Zaczynamy!
PREMIERY

W ubiegłą środę premierę miała długo wyczekiwana Najlepsza gra o kotach od wydawnictwa FoxGames. Jak wskazuje sam tytuł jest to najlepsza propozycja dla miłośników kotów. Zadanie graczy polega na zdobywaniu dla swoich pupili trzech kart. Ten z nich, któremu uda się skompletować najatrakcyjniejszy zestaw, zostanie zwycięzcą. W rozgrywce mogą wziąć udział już ośmioletnie dzieci a maksymalna liczba jej uczestników to cztery osoby. Grę z pewnością można zaliczyć do najfajniejszych tytułów z kategorii planszówek rodzinnych tego roku. Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani do jej nabycia, zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu z instrukcją tej właśnie gry.

Badacze nie mają ani chwili wytchnienia! W tym tygodniu swoją premierę miał samodzielny scenariusz do Horroru w Arkham: Gra karciana od Galakty. Śluz, który pożarł wszystko to pojedyncza przygoda, która zabierze badaczy do miasteczka Blackwater. Gracze będą musieli poradzić sobie z rozprzestrzeniającym się śluzem wypływającym z meteorytu, który uderzył w miasto. W porównaniu do poprzednich wersji, badacze nie będą walczyć tylko przeciwko jednemu wrogowi, ponieważ śluz znajduje się dosłownie wszędzie i jego rozprzestrzenianie się po Blackwater odczujemy na każdym etapie rozgrywki odkrywając karty podstępu, wrogów, jak również same lokalizacje. W scenariuszu znajdziemy także tabelę z listą rzeczy, które śluz może pochłonąć. W ten sposób utracimy punkty siły, nie użyjemy zagranych kart, a zamiast rozmowy z innymi graczami będziemy bełkotać i nie omówimy strategii w danej rundzie. Brzmi jak wyzwanie! Zatem pora zapolować na Obiekt 8L-08.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.06.-03.07.2020

Książkowa pozycja od Portal Games, czyli The Best of Magazyn Portal już na sklepowych półkach! Poniżej notka prasowa:

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.06.-03.07.2020

Premiera The Best of Magazyn Portal

Od 1999 roku drukowaliśmy Magazyn Portal, który dziś uchodzi już za kultowy wśród graczy RPG. Wtedy wpisywał się świetnie w nową zajawkę, jaką były dla niektórych z nas gry fabularne. To były czasy, kiedy snuliśmy się po lochach grając w D&D, walczyliśmy z Przedwiecznymi i Molochem, a dziś – na całe szczęście – nie zapomnieliśmy o tym i niektórzy z nas czasami robią to samo.

Magazyn Portal miał w sobie wszystko dla tych, którzy bez RPG nie mogli sobie wyobrazić weekendu. Były tam artykuły dla Mistrzów Gry i porady dla graczy, były opisy systemów i podpowiedzi fabularne. Wydawaliśmy tę kopalnię wiedzy o RPG siłami trzech zapaleńców: Trzewika, Główki i Oracza. Teraz powraca ona w wielkim stylu.

Przez kilka lat wydaliśmy kilkanaście numerów Magazynu Portal, z których doświadczeni twórcy wybrali dla was najlepsze. Przed tobą pierwszy tom antologii The Best of Magazyn Portal, dzięki której wracamy do korzeni po 20 latach.

Wszystkie artykuły zostały wybrane przez doświadczonych erpegowców, Wojciecha Rzadka i Zbigniewa 'Zeda’ Zycha z grupy Lans Macabre, którzy opatrzyli je dodatkowo komentarzami. Zauważają, co przez ostatnie lata zmieniło się w RPG, a co nigdy się nie zestarzało. Prezentowane porady, pomysły, motywy i tricki przydadzą się nowym pokoleniom graczy i Mistrzów Gry.

Twórcy zebrali największe smaczki dla wszystkich tych, dla któryś przed laty Magazyn Portal był biblią RPG. Teraz ta biblia powraca skondensowana w pierwszym tomie wydania zbiorowego z nowymi treściami. Każdy, kto sięgał kiedyś po Magazyn Portal, będzie chciał mieć antologię w swojej kolekcji.
A drugi egzemplarz kupi dla swoich dzieci, by przeżyły tę samą przygodę, co on kiedyś. Będzie to sentymentalna podróż w odległe czasy, w których muzyka płynęła z magnetofonów, a internet nie istniał.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.06.-03.07.2020

PLANY WYDAWNICZE

Niewątpliwą wiadomością tego tygodnia jest zapowiedź wydawnictwa Albi Polska polskiej wersji gry Jaws of the Lion. Będzie to samodzielna gra, której fabuła toczy się przed wydarzeniami znanymi z bestsellerowej planszówki GloomhavenJaws of the Lion wyróżniać się ma mniejszym i nieco uproszczonym zestawem reguł, który ułatwi nowym graczom rozpoczęcie swojej przygody z Gloomhaven. Dodatkowo pojawią się nowe postaci oraz potwory, jak i nowe, pełne wyzwań scenariusze. Co ciekawe bohaterów z nowej gry, będzie można wykorzystać w klasycznej wersji planszówki. Premiera polskiej edycji Jaws of the Lion zaplanowana została na przyszły rok.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.06.-03.07.2020

Otrzymaliśmy oficjalną datę premiery gry Baśniowy Bór. Planszówka lada dzień dotrze na magazyn wydawcy, więc w przyszłym tygodniu osoby, które zamówiły grę w przedsprzedaży będą mogły spodziewać się swoich egzemplarzy wcześniej. Dodatkowo w tym samym czasie, tytuł ten pojawi się przedpremierowo w wybranych sklepach z grami. Ostateczna data premiery to 20 lipca 2020. Czekamy!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.06.-03.07.2020

Już za niecały tydzień, a dokładnie 10 lipca premierę będzie miała gra dla dzieci Kolorowe buty od wydawnictwa Zu&Berry. Bohaterami tego tytułu są zwierzaki cudaki, które uwielbiają nosić kolorowe buty a na dodatek umieją mówić w języku angielskim. Zadaniem graczy jest wesprzeć ich w przystrojeniu się w różnokolorowe barwy. Opakowanie gry zawiera pięć kolorowych plansz ze zwierzątkami, czterdzieści żetonów w dziewięciu kolorach oraz torebkę na nie, a także instrukcję przeprowadzenia rozgrywki. Głównym atutem tej planszówki jest pomoc dzieciom w nauce rozróżnienia kolorów oraz w nauce czytania w języku polskim i angielskim. Skorzystać z niej mogą już nawet trzylatki. W miniony piątek ruszyła przedsprzedaż Kolorowych butów. Na pewno wszystkie maluchy z przyjemnością spędzą przy niej wakacyjny czas, łącząc w pożyteczny sposób naukę z zabawą.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.06.-03.07.2020

Kolejny tytuł od Czech Games Edition doczeka się polskiej wersji od wydawnictwa Rebel. Lost Ruins of Arnak przeniesie nas w głąb dżungli, gdzie gracze wyruszą na poszukiwania artefaktów. Do eksploracji terenu wykorzystamy naszych pracowników, przydzielając ich w odpowiednie miejsca oraz budując własną talię. Aby wygrać będziemy potrzebowali nie tylko drogocennych artefaktów, ale również zgromadzonych zasobów. Prawdziwa gratka dla fanów podejmowania taktycznych decyzji nad planszą!

PRZEDSPRZEDAŻE

Ruszyła przedsprzedaż polskiej edycji gry Montmartre od wydawnictwa Hobbity. Gracze wcielą się w paryskich artystów poszukujących inspiracji i marzących o zdobyciu sławy. Będą starali się zainteresować swoimi dziełami najwybredniejszych kolekcjonerów i koneserów sztuki, dlatego ważne okaże się odpowiednie wyczucie rynku i czasu, aby trafić w gusta wybrednej publiki. Grę Montmartre można zamówić na stronie wydawcy w promocyjnej cenie, premiera karcianki już 17 lipca.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.06.-03.07.2020

Ruszyła przedsprzedaż rozszerzenia do kultowego tytułu od Portal Games – Zombicide: Najeźdźca – Tajne Operacje. Poniżej notka prasowa:

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.06.-03.07.2020

Rusza przedsprzedaż najnowszego rozszerzenia do gry Zombicide: Najeźdźca. Zamawiając teraz zyskujesz dodatek: Gang Sierot. Tajne Operacje są kompatybilne z każdą grą Zombicide w świecie sci-fi i umożliwiają rozgrywkę dla aż 12 graczy.

Zombicide: Najeźdźca – Tajne Operacje zawiera komponenty dla nowych graczy (6 figurek i kart Ocalałych, 48 wskaźników i 6 podstawek pod figurki i 6 plansz Ocalałych), a także 2 nowe Maszyny i Xenosa: figurkę Niszczycielskiej Abominacji. W pudełku znajdują się także 3 dwustronne kafelki gry z nowym typem pola, 33 mini karty (6 kart Niszczycielskiej Abominacji i 27 kart Ekwipunku) a także dodatkowe znaczniki uzupełniające te z gry podstawowej.

Nowa Niszczycielska Abominacja może zostać unicestwiona jedynie Ogień piekielny, Podmuch sejsmiczny lub Działko strażnicze Meteor, które jest jedną z 2 nowych maszyn. Meteor jest potężny: eliminuje jeden cel w każdej ze Stref w linii prostej. Drugą maszyną jest Robot XN35 „Pełzacz”.

Przedsprzedaż

W przedsprzedaży otrzymasz dodatek Gang Sierot, czyli kolejne figurki Ocalałych wraz z pozostałymi komponentami Ocalałych. Reprezentują one grupkę dzieci, które przeżyły pożar sierocińca i obecnie włóczą się po galaktyce. Uwaga: dostępnych jest jedynie 75 pudełek z Gangiem Sierot, które dodajemy w przedsprzedaży do Zombicide: Najeźdźcy – Tajne Operacje. Gang Sierot to kickstarterowy exclusive, który wynegocjowaliśmy dla was z twórcami gry.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.06.-03.07.2020

WSPIERAJKI

Cały czas trwa kampania przedsprzedażowa gry Rallyman GT w polskiej wersji językowej wraz z dodatkami. Kampania odbywa się na oficjalnej stronie wydawcy, którym jest Czacha Games. Gra bardzo szybko osiągnęła założony cel, więc możemy mieć pewność, że pojawi się wkrótce na naszych stołach. Proces produkcji gry zostanie przeprowadzony w tej samej fabryce, co anglojęzyczna wersja, aby zachować spójność z oryginałem. Druk zaplanowano na koniec września 2020 i jak zapowiada wydawca, gotowe egzemplarze powinny pojawić się w Polsce w okolicach listopada. Cały projekt zakłada wydanie podstawowej wersji Rallyman GT wraz z pięcioma dodatkami.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.06.-03.07.2020

30 czerwca wystartowała kampania crowdfundingowa mająca na celu ufundowanie albumu muzycznego „Echo Światów” wydawanego wraz z książką. Kampania jest poprowadzona na platformie wydawcy, na stronie studia What The Frog.

Echo Światów to początkowo ścieżka dźwiękowa do gry karcianej Elekt, która przerodziła się w samodzielny, ambitny projekt mający na celu dostarczenie wszystkim, a w szczególności graczom, nastrojowej muzyki.

W albumie znajdą się klimatyczne ambienty i mroczne melodie do słuchania podczas grania w planszówki, gry RPG, larpy oraz świetnie pasujące do czytania książek i wieczornego relaksu czy jako tło dźwiękowe do eventów.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.06.-03.07.2020

Ważnym elementem albumu będzie artbook z pięknymi ilustracjami, przedstawiającymi postacie i miejsca, które były inspiracją do powstania poszczególnych utworów na płycie. W artbooku znajdą się także opisy i opowiadania oraz artykuły – m. in. o używaniu muzyki na sesji rpg.

Na zbiórce dostępne będą także dwa zupełnie nowe dodatki do Elekta. w tym „Minstrel” dostępny wraz z płytą. Każdy wspierający album otrzyma również pliki mp3.

Ponieważ projekt jest bardzo nietypowy, studio na jego potrzeby stworzyło własną platformę crowdfundingową na swojej stronie internetowej, aby mieć pełną swobodę w zaprojektowaniu i czuwaniu nad przebiegiem zbiórki.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.06.-03.07.2020

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, iż Popbookownik objął projekt swoimi popkulturowymi skrzydłami jako patronat!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.06.-03.07.2020


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk, Natalia Jóźwiak, Sylwia Smolińska

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.