Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 27.02.-05.03.2021

Witajcie drodzy Planszówkowicze! Za nami pierwszy tydzień marca, a wraz z nim ciekawe premiery wydawnictwa Fishbone Games, zapowiedzi debiutów oraz kilka gorących przedsprzedaży, na które warto zwrócić uwagę. Zaczynamy!
Premiery
Wenecja i Ragusa, Fishbone Games

Po kilku problemach technicznych wydawnictwo Fishbone Games nareszcie może świętować dwie planszówkowe premiery. Do portfolio wydawcy właśnie wpisały się Ragusa i Wenecja. W Wenecji gracze wcielą się w kupców, pływających gondolami kanałami włoskiego miasta. Będą wykorzystywać swoje wpływy, wypełniać umowy, a to wszystko aby zdobyć władzę polityczną. Jednak muszą działać rozważnie i nie wzbudzać podejrzeń weneckiej inkwizycji. Ragusa to gra euro łącząca ze sobą kilka ciekawych mechanik, w tym handel, zarządzanie zasobami i wykonywanie ukrytych zadań. Więcej na jej temat przeczytacie w naszej recenzji.

>>>Miasto winem i oliwą płynące. „Ragusa” – recenzja gry planszowej<<<

Na straganie, Galakta

Gra familijna, która mimo swej kolorowej, wręcz infantylnej otoczki, skrywa w sobie wiele okazji do główkowania. Ba, uczy nawet podstaw ekonomii! Od 3. marca możecie już rozłożyć (się) Na straganie – szczegółów szukajcie na stronie wydawnictwa Galakta.clear_800x800_fb_na_straganie

Zapowiedzi
Przewrotne żabki, Granna

Wydawnictwo Granna zapowiedziało, że już 12 marca zadebiutuje ich najnowszy tytuł Przerwrotne Żabki. Jest to logiczna gra rodzinna, w której gracze poprzez sprytne dokładanie kolorowych żabek postarają się uzbierać ich jak najwięcej.

Może być komiksem przedstawiającym 1 osoba i tekst „PREANIERA JUŻ 12 AARCA! OKABE TAKUYA GRAC4 MINUT 6+ ŻABKI PRZEWROTNE GRANNA PRZEWROTNE ZABK! GRANNA GRANNA”

Cooper Island, Portal Games

Poznaliśmy dokładna premierę Cooper Island. Planszówka zadebiutuje w sklepach 11 marca. Przy okazji przypominamy, że kupując grę w przedsprzedaży w sklepie Portal Games otrzymasz gratis dodatkowe żetony łódek oraz dodatkowe karty do gry Podwodne Miasta. Cooper Island to gra strategiczna z typu euro, grace zarządzając swoimi robotnikami będą starali się zasiedlić tytułową wyspę. Stawiając budowle, łodzie i wykonując królewskie zlecenia spróbują znaleźć swoją idealną drogę do zwycięstwa.

Przedsprzedaże
Red Rising, Phalanx

Wreszcie znamy datę! A konkretniej będzie to 8. marca – wtedy to wystartuje przedsprzedaż zapowiedzianego niedawno Red Rising, gry opartej na serii książek Pierce’a Browna. Swoją drogą, szczerze przeze mnie polecanej – samej planszówki też nie mogę się doczekać. Może kupię dziewczynie na Dzień Kobiet…? Na fanpage;u wydawnictwa możecie dowiedzieć też nieco więcej o kastach występujących w grze. Ah, i bym był zapomniał: Phalanx ogłosiło także wysyłki dodruku Brass: Birmingham oraz udostępniło darmowy scenariusz solo do Tortuga 2199. Dobrych wiadomości nigdy za wiele!

Konspiracja: Uniwersum Abyss, Rebel

W królestwie Głębi życie toczy się w rytmie zbrodni i intryg. W Oceanicznym Senacie, który stanowi centrum walki o władzę, woda jest wzburzona od bezustannych knowań politycznych rywali snujących mrzonki o swojej dominacji. Zdobądź względy najbardziej wpływowych lordów, zanim Twoi przeciwnicy zbuntują ich przeciwko Tobie, i mądrze zarządzaj swoją izbą. Czy uda Ci się zdobyć kontrolę nad całym senatem?

Konspiracja: Uniwersum Abyss to samodzielna gra rozgrywająca się w królestwie Głębi znanym z Abyss, która pojawi się na polskim rynku dzięki wydawnictwu Rebel. Podczas rozgrywki będziemy starali się zdobyć przychylność lordów i ich koalicji, przejąć kontrolę nad kluczowymi miejscami oraz gromadzić cenną, podwodną walutę w postaci pereł.

Gra zostanie wydana dwóch wydaniach. Odróżniać je będzie jedynie szata graficzna pudełka. Do wybory mamy niebieską lub fioletową edycję.

Konspiracja: Uniwersum Abyss (edycja niebieska)Konspiracja: Uniwersum Abyss (edycja fioletowa)

Tekhenu, Portal Games

W tym tygodniu wydawnictwo Portal Games ruszyło z przedsprzedażą dwóch zapowiedzianych podczas Portalconu tytułów. Jednym z nich jest dla od jednego do czterech osób gra strategiczna Tekhenu. Gracze wcielą się w egipskich arystokratów, którzy wezmą udział w rozbudowie świątyni ku czci Amun-Ra.

Escape Tales: Dzieci Żmijowego lasu, Portal Games

Escape Tales: Dzieci Żmijowego lasu to kolejna odsłona z serii gier kooperacyjnych z typu Escape Room. Tym razem gracze przeniosą się do tajemniczego świata dark fantasy. Ich wybory będą miały kluczowe znaczenie i wpływ na przebieg fabuły. W planszówce przewidzianych zostało aż sześćdziesiąt różnych zakończeń, wszystko zależeć będzie, którą drogę obierzecie.

Kryminalne Zagadki, FoxGames 

image-1W minionym tygodniu ruszyła przedsprzedaż nowej gry z serii Kryminalne Zagadki od FoxGames. Upiór w muzeum, bo taki jest jej tytuł, premię będzie miał 24 marca. To karcianka, którą możecie rozegrać samodzielnie lub w grupie nawet sześciu osób. Razem wcielicie się w zespół detektywistyczny i będziecie musieli rozwiązać niecodzienną sprawę. Otóż, dowiadujecie się, że w pewnym muzeum pojawia się upiór straszący przebywających tam ludzi. Wspólnymi siłami na pewno uda wam się rozwikłać jego tajemnicę. To gra z niepowtarzalnym klimatem, przeznaczona dla dorosłych i dzieci od dwunastego roku życia. 

 

Escape Room, FoxGames

image-1W przedsprzedaży możecie także zamówić kolejną grę wydawnictwa FoxGames z serii Escape Room. Premiera Ucieczki z Alcatraz również odbędzie się 24 marca. To gra logiczna, która wyróżnia się intrygującą fabułą, wciągającą graczy na długi czas. Będziecie musieli wydostać się z najbardziej strzeżonego na świecie więzienia. Podczas wykonywania tego zadania dopadną was pewne trudności, ale wykazując się sprytem, szybko je pokonacie. Czas rozwiązywania zagadek też jest istotny. Trzeba je rozwikłać jak najszybciej. Gra zapewnia niesamowity klimat. Mogą w nią zagrać dzieci od dwunastego roku życia i oczywiście wszyscy dorośli lubiący niecodzienne emocje. 

Wspierajki
Dice Throne, Lucky Duck Games

Już 10 marca wystartuje pierwsza kampania Lucky Duck Games Polska. Dice Throne to szybka gra karciano-kościana od 2 do 6 graczy, która sprawi że twoje serce zabije mocniej. Wybierz bohatera i wykorzystaj jego umiejętności, by zmiażdżyć przeciwnika. W tej bezkompromisowej bitwie zwycięzca może być tylko jeden. Każdy bohater ma swój unikalny zestaw kart i kości, co pozwala na zróżnicowane strategie rozgrywki. Wolisz grać wykorzystującym czystą siłę Barbarzyńcą, czy może bardziej subtelnym Mrocznym Złodziejem? Każdy z czterech zestawów jest całkowicie niezależny i pozwala stoczyć pojedynek między dwoma herosami. W kampanii dostępna będzie Battle Chest – wielka skrzynia do przechowywania wszystkich bohaterów pierwszego sezonu Dice Throne. Na wspierających będą czekać też promocyjne karty, koszulki i maty do gry. 

Link do kampanii: https://wspieram.to/DiceThrone 

GroTwórca na Kickstarterze

Po udanej kampanii na platformie Wspieram.to GroTwórca postanowił przedstawić swoje autorskie gry szerszemu gronu odbiorców. 14 marca rusza w projektem na Kickstarterze, gdzie ponownie będzie można nabyć nieco zmodyfikowane tytuły z pierwszej kampanii oraz kilka zupełnie nowych propozycji.


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak.

Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu