Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.06. – 02.07.2021

Co powiecie na co tygodniową dawkę planszowych wieści? Nowe tytuły, zapowiedzi i przedsprzedaże minionych siedmiu dni w jednym miejscu. Zapraszamy!
Premiery
Zoo New York, Bard Centrum Gier

W poniedziałek swoją premierę miała najnowsza propozycja od Uwe Rosenberga od wydawnictwa Bard. Zoo New York to połączenie łamigłówki, wyścigu i hodowli zwierząt. Buduj wybiegi, wprowadzaj nowe gatunki i dbaj o ich potomstwo. Rozgrywka jest niezwykle prosta, gdyż w swojej turze masz tylko dwie opcje do wyboru: dołożyć nowy wybieg do swojego parku lub pozyskać nowe zwierzęta, by zasiedliły wybiegi. To wszystko w pięknym wydaniu!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.06. – 02.07.2021

Miasto Mgły – Black Monk Games

Miasto Mgły możecie kupić już od przeszło tygodnia – przekuć mity w prawdziwe historie, wykorzystać nadprzyrodzone moce detektywów w walce z gangsterami, walczyć z potworami i tak dalej. Od lipca dostępny jest także moduł do Astralt VTT –  darmowego narzędzia wykorzystującego najnowszą technologię, aby usprawnić prowadzenie sesji RPG i opowiadanie wspólnych historii. Zawiera on również mapy, system liczący akcje, tokeny… Słowem: całkiem spora pomoc dla mistrzów gry.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.06. – 02.07.2021

Cortex 3, Rebel

Zabierz swój mózg na salę gimnastyczną i podejmij wyzwanie, jakim jest rozgrywka w Cortex! Ta szybka i wesoła gra pozwoli Ci wzmocnić rozmaite funkcje mózgu: spostrzegawczość, pamięć, refleks, logiczne myślenie i wiele, wiele innych, zapewniając jednocześnie doskonałą zabawę!  Cortex 3 to 8 zupełnie nowych rodzajów wyzwań, które możemy dołączyć do tych znanych z wcześniejszych odsłon serii. Dodatkowo w tej wersji specjalne wyzwanie stanowią karty nasączone rozmaitymi zapachami, do rozpoznawania z zamkniętymi oczami.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.06. – 02.07.2021

Tu i tam, Lucky Duck Games

Jak informuje wydawnictwo Lucky Duck Games, mimo iż premiera gry była zaplanowana na połowę lipca, już teraz możecie znaleźć ją na półkach sklepowych. To karciana gra strategiczna, ilustrowana przez samego autora. W polskiej edycji znajdziecie 5 dodatkowych kart zwierząt, które oryginalnie były dostępne na Kickstarterze.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.06. – 02.07.2021

Zapowiedzi
Dodatek do Zaginionej Wyspy Arnak

Wydawnictwo Rebel potwierdziło wydanie dodatku do fenomenalnej Wyspy Arnak. Oto pierwszy rzut oka na rozszerzenie Expedition Leaders. Wasza ekspedycja może teraz otrzymać jednego z sześciu liderów, gotowych na wyzwania dzięki unikatowym zdolnościom specjalnym różnicującym rozgrywkę i pozwalającym wybrać swój własny styl gry. Nadaje to grze nowej warstwy asymetrii w rozgrywce! Rozszerzenie zawiera również nowe tory badań oferujących większe zróżnicowanie i poważniejsze wyzwanie oraz nowe karty przedmiotów i artefaktów.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.06. – 02.07.2021

The King is Dead, Ogry Games
Wydanictwo Ogry Games ogłosiło kontynuację współpracy z Osprey Games. Wynikiem tej kooperacji będzie polskie wydanie małej wielkiej gry The King is Dead. W grze będziecie rywalizować o wpływy trzech frakcji w średniowiecznej Brytanii. Wzywając stronników z Anglii, Walii i Szkocji umacniacie swoją pozycję w wyścigu po królewską koronę. Jednak nie tylko najsilniejszy i najbardziej zdecydowany władca może osiągnąć sukces. Na północnym wybrzeżu Francji wojska odwiecznych rywali tylko czekają na ruchy najbardziej podstępnego kandydata, który skłóci ze sobą wszystkie frakcje i doprowadzi do francuskiej inwazji.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.06. – 02.07.2021

Przedsprzedaże 
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.06. – 02.07.2021Opowiadanki: Nowe przygody, Rebel

Już 9 lipca na półkach sklepowych zadebiutuje dodatek do gry Opowiadanki. Nowe przygody zawierają 30 unikatowych postaci oraz 6 zupełnie nowych opowieści, w tym 2 wyjątkowo ekscytujące i zawiłe! Ponadto w pudełku znajdziecie 7 dwustronnych kart, na których możecie zapisać własną bajkę, a następnie dołączyć ją do gry. Opowiadanki: Nowe przygody to rozszerzenie narracyjnej gry stworzonej z myślą o wspólnym spędzaniu czasu. Podczas zabawy rodzice z dziećmi poznają bajki i decydują o tym, jakie zwierzaki zostaną bohaterami opowieści.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.06. – 02.07.2021Obrazki, Rebel

Obrazki to dynamiczna gra rodzinna z niezwykle prostymi zasadami. Każdy z uczestników będzie starał się odwzorować grafikę z sekretnej karty za pomocą jednego z dołączonych zestawów elementów. A gdy wszyscy skończą swoje prace, przyjdzie czas na odgadywanie, o które obrazki chodziło. Kolorowe kostki, sznurki i patyki… Wylosuj zestaw kreatywnych narzędzi, a następnie spróbuj z jego pomocą odzwierciedlić wskazane zdjęcie. Niech inni domyślą się, o którą fotografię chodziło!

Scenariusz za milion, Portal Games

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.06. – 02.07.2021

Scenariusz za milion to imprezowa gra karciana dla 3 do aż 10 osób, która przeniesie nas do Hollywood! Tytuł ten objęliśmy naszym patronatem, mieliśmy okazję przetestować go podczas ubiegłorocznego Portalconu i zapewniamy: warto! To świetny tytuł dla osób lubiących gry z opowiadaniem historii. 

Jeden z graczy wcieli się w filmowego producenta, a pozostali podzielą na dwie grupy scenarzystów, rywalizujących ze sobą o prawo do nakręcenia kasowego blockbustera. Kupując grę w przedsprzedaży Scenariusz za Milion gwarantujecie sobie wysyłkę przed oficjalną premierą gry. Dodatkowo otrzymacie zestaw kart „setting”, które dają grze dodatkową regrywalność.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.06. – 02.07.2021Praga Caput Regni, Portal Games

Podczas piątkowego live’a na kanale Planszowki.tv zdradzono nie tylko rozpoczęcie przedsprzedaży Scenariusza za milion, ale również trzech kolejnych tytułów. Wśród nich pojawiła się Praga Caput Regni. To strategiczna gra weterana tego gatunku, Vladimíra Suchý’ego, przenosząca graczy do XIV wiecznej Pragi. Staniemy się tutaj jej bogatymi mieszkańcami, rywalizującymi ze sobą w rozbudowie najwspanialszego miasta ówczesnej Europy. Zadaniem graczy będzie umiejętne zarządzeni złotem i kamienie. Pozyskując kafle Technologii rozbudujecie wspaniałe budowle.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.06. – 02.07.2021Najeźdźcy ze Scytii, Portal Games

Kolejny tytuł Portalu, który możecie już kupić w przedsprzedaży są Najeźdźcy ze Scytii. Gracze wcielą się wcytyjskiego wojownika i wyruszą na podbój Persji, Grecji, Asyrii oraz Krymu. Planszówka wykorzystuje mechanikę zarządzania robotnikami. Najeźdźcy ze Scytii to strategiczna gra planszowa Shema Phillipsa. Gra stanowi udoskonaloną wersję Najeźdźców z Północy, oferując większe pole rozgrywki, indywidualnego Bohatera dla każdego gracza i możliwość umacniana i rozwijania własnej drużyny poprzez Konie i Orły.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.06. – 02.07.2021Mur Madriana, Portal Games

Ostatnim tytułem jest Mur Madriana, który zadebiutuje na naszych stołach już w sierpniu. Mur Hadriana to strategiczna gra planszowa Bobby’ego Hilla, osadzona w historycznych realiach antycznego Rzymu. W trakcie rozgrywki wcielicie się rzymskich generałów, strzegących swojego odcinka muru przed najazdami barbarzyńskiego plemienia Piktów. Gra została oparta na mechanice paper and pencil. Wykorzystując surowce i robotników, będziecie zakreślać tory postępu na arkuszach dowodzenia, wzmacniając wojska i rozwijając kulturę.


Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu