Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.03.2022 – 01.04.2022

W ubiegłym tygodniu na nasze stoły trafiły wyjątkowe tytuły. Wśród nich Golem wydawnictwa Portal Games, Alone od Galakty oraz znalazło się również coś dla fanów Grzegorz Rejchtman. Czacha Games ogłosiło dwie planszowe bomby: Nightmare-Cathedral – grę w mrocznym klimacie stworzonym przez Zdzisława Beksińskiego oraz Darkest Doom – tytuł który szturmem podbija właśnie Kickstartera!
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.03.2022 - 01.04.2022Alone, Galakta

Samotny bohater staje naprzeciw Agentom zła, potworom i samej ciemności – za nami premiera Alone™, dość nietypowa gra z gatunku „dungeon crawler”. Jeden z graczy wciela się w niej w Bohatera, osamotnionego astronautę badającego nieznaną mapę pełną niebezpieczeństw i próbującego realizować misje, podczas gdy maksymalnie trzech skrywających się wśród ciemności agentów Zła planuje, jak go zabić. Zależnie od wybranej przez gracza strony rozgrywka wygląda zupełnie inaczej. Bohater widzi tylko na tyle daleko, na ile pozwala mu jego latarka – jedynie kilka sektorów mapy na raz.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.03.2022 - 01.04.2022Golem, Portal Games

Jeśli marzyliście kiedykolwiek o zbudowaniu własnego golema, Portal Games daje wam taką możliwość. Golem to ciężka gra euro dla doświadczonych graczy. Jej autorami jest legendarne trio w składzie Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani, twórców tak rozbudowanych tytułów jak Lorenzo II Magnifico, Tzolkin czy Podróże Marco Polo. W grze przeniesiecie się do XVI wiecznej Pragi, w której krążyły wówczas legendy o wielkich, antropomorficznych monstrach ulepionych z gliny. Wcielając się w rabinów, będziecie sterować golemami i wydawać im rozkazy, jednocześnie uważając, by te nie zbuntowały się przeciwko wam.

Miau! Hau! Kwa! Pierwsza gra. Akademia Mądrego Dziecka, Egmont

30 marca premierę miała gra dla najmłodszych dzieci z serii Pierwsza gra. Akademia Mądrego Dziecka od wydawnictwa Egmont. Miau! Hau! Kwa! jest idealną grą już dla każdego dwulatka i wprowadzi maluchy w świat zwierząt, jednocześnie ucząc je odgłosów, które owe stworzenia wydają. Poza tym, umożliwi im ćwiczenie refleksu, spostrzegawczości oraz aparatu mowy. W skład zestawu wchodzi czterdzieści osiem żetonów zwierząt oraz znacznik pingwina.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.03.2022 - 01.04.2022Nowa Gwinea, Egmont

30 marca to także dzień premiery gry planszowej idealnej dla całej rodziny – Nowej Gwinei – również od wydawnictwa Egmont. Kto jest gotowy na przeżycie niesamowitej wyprawy na jedną z najpiękniejszych i największych wysp na świecie oraz odkrywanie i podziwianie jej roślinności, żyjących tam zwierząt i bytujących plemion? Kto chciałby wcielić się w mieszkańca owej wyspy? Ta gra planszowa mu to umożliwi. Zadaniem takiej osoby będzie zbudowanie wioski. Stawiając chatki, trzeba dbać o to, by zakrywały jak najwięcej oczek wodnych i krzewów owocowych. Na wykombinowanie odpowiedniego ułożenia przeznaczona jest tylko jedna minuta. Kolejnym utrudnieniem jest wymóg, który nakazuje, by chatki stykały się rogami, a pozostałe totemy nie były zakrywane, gdyż może to przynieść pecha. Osoba, która zakryje wszystkie źródła wody, wygrywa turę. Zaś zwycięży gracz mający na swoim koncie najwięcej punktów po dziewięciu rundach. Rozgrywka jest emocjonująca i wymagająca kombinowania, ale co najważniejsze – umożliwia dostosować stopień trudności do umiejętności graczy. Jest to najnowsza gra twórcy Papui i UBONGO

Zapowiedzi
Nightmare Cathedral Cover ArtworkNightmare-Cathedral, Czacha Games

W Nightmare-Cathedral zagracie zarówno solo (za ten tryb odpowiedzialni są David Turczi i Nick Shawn), jak również w dwie, trzy i cztery osoby, a sama gra to mroczne połączenie strategii i taktyki, w której znalezienie odpowiedniej drogi do realizacji kolejnych celów poprowadzi Was do zwycięstwa.

Więcej informacji dowiemy się bliżej planowanej kampanii przedsprzedażowej, którą powinna rozpocząć się na przełomie czerwca i lipca.

Darkest Doom Cover ArtworkDarkest Doom, Czacha Games

Wydawnictwo Czacha Games ogłosiło również wydanie polskiej edycji gry Darkest Doom, która szturmem podbija właśnie Kickstartera! Kampania przedsprzedażowa wystartuje w maju. Darkest Doom to gra strategiczna z elementami RPG dla od jednego do czterech graczy. Osadzona w mrocznym świecie fantasy w czasach XVII wiecznej Europy zamieszkałej przez antropomorficzne zwierzęta.

Board Game: Arkham Horror: The Card GameHorror w Arkham, Galakta

Horror w Arkham już niedługo pojawi się w nowej odsłonie! Nadchodzi Szlak do Carcosy w wydaniu dwu-pudełkowym.

W Rozszerzeniu badaczy znajdziecie karty, który pomogą Wam stworzyć najlepszą postać, którą możecie zagrać także w innych cyklach. Rozszerzenie kampanijne natomiast porwie Was w wir zagadek, zaginięć, urojeń i obłędu, który tak bardzo cenicie w karcianym Horrorze w Arkham! Ta edycja nie zawiera żadnych nowych kart, które znacie z modelu delux + 6 scenariuszy.

Data premiery nie jest jeszcze znana.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.03.2022 - 01.04.2022Matik, Granna

4 kwietnia premierę rynkową w sklepach sieci Lidl będzie miała gra logiczna Matik od wydawnictwa Granna. Podczas rozgrywki trzeba wykazać się taktycznym planowaniem oraz odpowiednią odpowiedzią na ruchy rywala. Runda składa się tylko z dziewięciu akcji. Należy przemyśleć swój każdy krok, by nie dać się pokonać czujnemu oku przeciwnika. Grę charakteryzuje szybkość, taktyczność oraz konieczność myślenia strategicznego. 

Przedsprzedaże
Succesors, Phalanx

Weź udział w epickich starciach, przygotuj swe armie do wymarszu, wyostrz taktyczny szósty zmysł i sięgnij po tron największego zdobywcy w dziejach. Na niebie nie zaświecą dwa słońca, a ziemią nie będą panować dwaj władcy. Wyłącznie jeden zostanie dziedzicem Aleksandra Wielkiego! 

Successors to strategia dla 2 do 5 graczy, w której każdy przejmuje kontrolę nad jedną z kilku frakcji niegdyś niepodzielnej, niezwyciężonej armii macedońskiej. W trakcie rozgrywki potęgi ścierają się o hegemonię poprzez legitymizację swego panowania wśród macedońskiej arystokracji i kontrolę cennych prowincji bezkresnego imperium Aleksandra. Jednak zawsze trzeba zachować czujność, albowiem nader wczesne zdobycie przewagi, może stać się przyczyną ataków pozostałych graczy, a pozornie bliskie zwycięstwo obróci się w pył…

Czwarta edycja Successors to nie tylko odświeżona plansza, usprawnione karty oraz gruntownie przebudowana instrukcja, ale również kilka innowacji – w tym rozszerzenie do pięcioosobowej rozgrywki, nowe scenariusze i karty Tyche oraz 23 unikatowe figurki generałów.

Story Cubes: Star Wars, Rebel

Oto prosta w założeniach i jednocześnie genialna gra, która dostarczy Wam wiele radości, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni. Story Cubes: Star Wars to 9 estetycznie wykonanych, sześciennych kostek, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji inspirujących do tworzenia własnych, oryginalnych opowieści!

W tym zestawie znajdziesz kości z grafikami związanymi ze światem Gwiezdnych Wojen.

Niezwykłe ogrody, FoxGames

13 kwietnia odbędzie się premiera gry Niezwykłe ogrody od wydawnictwa FoxGames, przeznaczonej dla jednej do pięciu osób.W miniony czwartek (31.03.2022) ruszyła jej przedsprzedaż. Rozgrywka polega na budowaniu swojego ogrodu i uzbieraniu jak najwięcej punktów zwycięstwa. Zabawa w ogrodników, czyli w sadzenie drzew, układanie kwiatów, budowaniu stawów i zamawianie posągów na pewno zainteresuje wiele osób. Każdy element musi być odpowiednio dopasowany, a nad każdym krokiem gracza wisi presja czasu. Oczywiście istnieje możliwość dokupywania różnorodnych funkcjonalności i ulepszeń dla swojego ogrodu. Zmysł artystyczny na pewno będzie dodatkowym atutem w tej rozgrywce, by efekt końcowy okazał się oszałamiający.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.03.2022 - 01.04.2022Przedsprzedaże Portal Games

1 kwietnia wydawnictwo Portal Games ogłosiło start czterech nowych przedsprzedaży. Wśród nich pojawiły się trzy dodatki do gry Ankh: Faraon, Strażnicy i Panteon. Już wkrótce dostępne będzie również rozszerzenie gry Barrage, umożliwiające rozgrywkę dla pięciu graczy.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu