Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.01-31.01.2020

0
Dzień dobry planszówkowicze! Dziś przeczytacie o licznych przedsprzedażach waszych wyczekiwanych tytułów. Nie zabraknie także wiadomości o planach wydawniczych oraz aktualizacji dotyczących kampanii na Kickstarterze. Zaczynamy!
PREMIERY

29 stycznia premierę miał Dziennik: Zagadkowa Podróż od wydawnictwa FoxGames. To gra dedykowana dzieciom od ósmego roku życia. Biorąc udział w zabawie będą mogli oni wyruszyć, wraz z jej bohaterami: Karoliną, Kazikiem i wydrą Hiacyntą na poszukiwanie zaginionego przyjaciela. Dziennik składa się z siedmiu rozdziałów, a na podróżników czeka do rozwiązania ponad 40 zagadek! Żeby je rozwikłać nie trzeba sięgać po smartfona, ani też korzystać z komputera, co jest oczywiście bardzo dobrym rozwiązaniem.

PLANY WYDAWNICZE

Galakta zapowiedziała nadejście czwartego Zestawu Mitów do kampanii Pożeraczy snów pod tytułem Nie ma odwrotu. Tym razem lokalizacje nie będą posiadały strony nieodkrytej, dlatego zawsze będą wprowadzane od razu przygotowane z odpowiednią liczbą wskazówek. Druga strona karty skrywa opis fabularny – mroczną tajemnicę, której poznanie oznacza poniesienie przez badaczy pewnych kosztów… a może nawet poznanie najgorszych koszmarów?

Talisman: Legendarne opowieści doczekają się polskiej wersji dzięki Galakcie. Tytuł przeznaczony dla od jednego do sześciu graczy, w uniwersum Talismana, został dedykowany tym razem najmłodszym. Wspólnymi siłami przeżyjecie przygody pełne magii i tajemnic, dzięki dołączonym scenariuszom. Waszym zadaniem będzie zdobycie pięciu Talizmanów, które umożliwią wam zdobycie Korony Władzy. Gotowi na nową podróż?

Wydawnictwo Nasza Księgarnia pamięta o wspieraniu rozwoju najmłodszych graczy. Już 5 lutego zostanie wydana gra edukacyjna Sylaby. Nauka Czytania. Składają się na nią  dwie talie kart i propozycje zabawy o różnym stopniu trudności. Pierwszy zestaw kart zawiera sylaby, zaś drugi spółgłoski. Układanie z nich wyrazów to niezawodny trening czytania dla początkujących. Kolejne tytuły od tego wydawnictwa, dedykowane maluchom to: Pucio. Gdzie to położyć? i Pucio. Domino. Słynny bohater książek Marty Galewskiej-Kustry powraca w kolejnych dwóch odsłonach. Pierwsza z wymienionych gier to zestaw sześciu plansz przedstawiających pomieszczenia z mieszkania Pucia oraz trzydzieści sześć żetonów obrazujących charakterystyczne dla nich przedmioty. Zadaniem dziecka jest ich właściwe przyporządkowanie do danego miejsca. Dodatkową atrakcją są figurki postaci występujących w serii książek o Puciu. Natomiast gra Pucio. Domino zawiera dwadzieścia osiem kartoników do gry w dwa rodzaje domino: prostszego-obrazkowego wspierającego naukę czytania i klasycznego trenującego naukę liczenia. Obie gry z Puciem w roli głównej także będą miały premierę 5 lutego.

PRZEDSPRZEDAŻE

Tajemnice Pętli (Tales from the Loop) to nowa gra fabularna zapowiedziana przez wydawnictwo Black Monk Games, odpowiedzialne za polskie edycje gier Zew Cthulhu RPG i Equestria: Puść Wodze Fantazji.

Podręcznik przenosi nas do alternatywnych lat 80. XX wieku, gdzie na każdym kroku można spotkać latające statki i niesamowite roboty, a tajne rządowe eksperymenty oraz zagadkowe zjawiska burzą spokój codzienności.

Jak dotąd wiemy o trzech Pętlach – ośrodkach badawczych zbudowanych wokół akceleratorów cząstek: na wyspach szwedzkiego jeziora Melar, w amerykańskim Boulder City w stanie Nevada oraz w Polsce, gdzie podzielono ją na pięć części. Prowadzone w nich eksperymenty i ich skutki stanowią rdzeń przeżywanych historii i rozwiązywanych przez postacie graczy zagadek.

Zdumiewający świat Pętli został stworzony przez znanego artystę Simona Stålenhaga. Jego obrazy przedstawiające szwedzkie przedmieścia w latach 80. XX wieku, pełne fantastycznych maszyn i dziwnych bestii, zdobyły uznanie na całym świecie. Grę nagrodzono w 2017 roku prestiżowymi złotymi ENnie Awards aż w pięciu kategoriach (najlepsza gra, najlepszy świat, najlepsza oprawa graficzna, najlepszy tekst i produkt roku).

Na potrzeby polskiego wydania w Black Monk Games powstał nowy zespół redakcyjny. Za tłumaczenie odpowiada Janek Sielicki (autor popularnych dodatków do wielu gier fabularnych, a od niedawna również tłumacz polskiej edycji D&D), a redakcją podręcznika zajmuje się Jerzy Łanuszewski – od ponad 20 lat fan gier RPG, a zawodowo autor, wydawca i redaktor wielu komiksów.

Polska edycja będzie wzbogacona o dodatkowy rozdział opisujący polską Pętlę, którego autorem jest Kuba Polkowski – dyrektor kreatywny w wydawnictwie planszówkowym Board&Dice, autor projektu 30sechorror.pl, tłumacz książek dla młodzieży i dzieci. Ilustracje do tej części podręcznika przygotowuje Jarek Kubicki – laureat wielu prestiżowych nagród w dziedzinach designu i reklamy za projekty takie jak Beksinski.pl, Rumours About Angels i inne.

Premiera Tajemnic Pętli planowana jest na tegoroczną edycję Festiwalu Fantastyki Pyrkon, a przedsprzedaż już trwa! Podręcznik w standardowej lub limitowanej oprawie, Ekran Mistrza Gry oraz kości możesz zamówić na https://blackmonk.pl/petla

Kupując w przedsprzedaży otrzymasz gratis dodatkową przygodę, napisaną specjalnie dla polskiej edycji!

Fani Catanu już mogą przygotować swoje portfele, ponieważ wystartowała przedsprzedaż Gwiezdnych Osadników nowej propozycji w uniwersum Catanu. O grze pisaliśmy już ostatnim razem, dlatego zachęcamy do lektury, aby dowiedzieć się więcej o grze!

Ostatnio pisaliśmy o planach wydawniczych Portal Games. Pierwszym tytułem, który trafi na sklepowe półki jest Ishtar znanego i cenionego twórcy gier Bruno Cathali. Gracze wcielą się w ogrodników, którzy, na zawołanie bogini Ishtar, będą musieli zagospodarować tereny okalające źródła na pustyni. Budowa ogrodów polega głównie na zarządzaniu surowcami, królewscy ogrodnicy będą musieli wykazać się nie lada sprytem! Tylko w przedsprzedaży zdobędziecie dodatkowo dwie karty z unikalnym nadrukiem UV.

Pozostając przy wydawnictwie Portal Games warto wspomnieć o ich RPG-owym klasyku, czyli grze De Profundis. Mechanika polega na wymianie listów między graczami, a w trzeciej edycji będziecie mogli skorzystać również z poczty elektronicznej. Tytuł zdecydowanie spodoba się fanom literatury H.P. Lovecrafta i tym, którzy uwielbiają zgłębiać wiedzę o tym co mroczne i niewyjaśnione. Grę możecie już nabyć na stronie wydawcy w cenie trzydziestu pięciu złotych.

Ruszyła przedsprzedaż kolejnej odsłony talii do KeyForge’a. Masowa Mutacja wprowadza do rozgrywki mroczny Amber, który sporo namiesza w bitwie Archontów. Czwarta edycja to ponad dwieście pięćdziesiąt nowych kart, które urozmaicą grę i sprawią, że rywalizacja stanie się jeszcze ciekawsza i bardziej zaciekła. W swoich taliach spotkacie dobrze wam znane postacie z poprzednich wersji KeyForge’a jednak w zupełnie innym, mroczniejszym, wydaniu. Biada tym, którzy na swej drodze będą musieli stawić czoła Deusillusowi!

WSPIERAJKI

Ruszyła kampania Rocketmen autorstwa Martina Wallace’a od Phalanx. Gra osiągnęła sukces i została ufundowana. Tytuł łączy w sobie deck building oraz push your luck. W trakcie rozgrywki gracze będą przygotowywać się na kosmiczne wyprawy, a jeśli im się poszczęści dotrą nawet na Marsa! Wszystkich miłośników tematyki kosmosu i fanów mechaniki budowania talii zachęcamy do wzięcia udziału w kampanii, ponieważ pozostały jeszcze tylko 3 dni.

Update do kampanii Władców Nocy od Galakty. Na stronie wydawnictwa ukazała się wersja testowa instrukcji do gry. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do lektury! Natomiast ci, którzy już wsparli projekt mogą liczyć na tańsze koszty przesyłki tytułu, ponieważ cena spadła do ośmiu dolarów.


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk i Sylwia Smolińska

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.