Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 24.07.2021 – 30.07.2021

W tym tygodniu za wiele premier nie było, ale za to dowiedzieliśmy się czegoś więcej na temat nadchodzących tytułów wydawnictwa Nasza Księgarnia. FoxGames uruchomiło ciekawe przedsprzedaże, w tym preorder na wakacyjny tytuł Santa Monica. Zobaczcie sami, co polscy wydawcy przygotowali dla was na najbliższe miesiące.
Premiery
Gra w zielone, Rebel

Gra w zielone to kooperacyjna zabawa w skojarzenia dla 3-6 osób. Gra polega na znajdowaniu połączeń pomiędzy hasłami na kartach, tak żeby uzyskać jak najwyższy wynik.

Co jest w niej fajne? Dzięki czterolistnym planszom i możliwości zapisywania wskazówek Gra w zielone jest mega angażująca i łatwa do wyjaśnienia. Dzięki temu sprawdzi się zarówno podczas przełamywania lodów na domówce, jak i w rodzinnym gronie podczas łączenia pokoleń. 

Dodatek Szczekające kotki, Rebel

Szczekające Kotki to rozszerzenie zawierające 20 zmieniających rozgrywkę kart z nowymi mocarnymi efektami oraz koronę mocy zapewniającą ochronę przed kradzieżą kart. Pamiętajcie, że wszystkie dodatki z tej serii możecie ze sobą dowolnie łączyć.

Zapowiedzi
Monster City, Nasza Księgarnia 

13 października premierę będzie miała nowa gra od wydawnictwa Nasza Księgarnia, a mianowicie Monster City. Gracze powinni być gotowi na wizytę potworów w swoim mieście. W czasie gry bowiem wznoszą miasta, ale pojawiają się w nich owe stwory, niszczące ich dokonania. To gra strategiczna, w której zachwycają piękne ilustracje i proste zasady. Udział w rozgrywce mogą wziąć już dzieci od ósmego roku życia, a minimalna liczba jej uczestników wynosi trzy, zaś maksymalna pięć osób. 

Podróż w czasie, Nasza Księgarnia 

Tego samego dnia w sprzedaży pojawi się druga nowość od wydawnictwa Nasza Księgarnia, a więc Podróż w czasie. Jej bohaterem jest pingwin Przemysław, który zabiera graczy do krain pełnych niezwykłych opowieści. Zadaniem uczestników zabawy będzie opowiadanie historii związanych z odwiedzanymi miejscami i zapamiętywanie znajdujących się w nich przedmiotów. Dodatkowo inny wariant gry pozwoli nazywać emocje, jakie towarzyszą przygodom pingwina. Gra skierowana jest do dzieci od czwartego roku życia. Ćwiczy umiejętność opowiadania, zapamiętywania, rozwija wyobraźnię i zwraca uwagę na empatię. Zawiera również komentarz psychologa dziecięcego. 

Przedsprzedaże
Black Monk Games

Wydawnictwo Black Monk Games ogłosiło w tym tygodniu swoje nowe, przedsprzedażowe trio. Po pierwsze: Berlin: Miasto Grzechu to podręcznik do Zew Cthulhu przedstawiający Berlin lat 20. XX wieku. Zawiera wytyczne dotyczące tworzenia Badaczy oraz jak łączy ich w grupy,informacje o znanych osobistościach, kluczowych lokacjach, a przede wszystkim trzy nowe scenariusze. 

Po drugie: Mothership: Funt Ciała, czyli jak zbudować sobie własną stację kosmiczną. Oprócz niej znajdziecie w środku między innymi dziesiątki lokacji, postacie niezależne i narzędzia do prowadzenia przygód na stacji wielkości miasta.

Po trzecie: Choose Cthulhu W Górach Szaleństwa, druga część z serii z Choose Cthulhu-Celaeno Books. Odległe i niebezpieczne rejony Antarktyki to szansa na zdobycie sławy i prestiżu, ale niestety (a dla graczy bardzo “stety”) coś niefortunnego nawiedza ekspedycję.Jakie straszne tajemnice kryją się w tych odległych regionach polarnych? 

Jamajka, Rebel

Jamajka to pięknie zilustrowana gra wyścigowa, w której wcielamy się w kapitanów pirackich statków poruszających się wokół tytułowej wyspy. Podczas zabawy będziemy w tajemnicy planować swoje akcje, by zaskoczyć przeciwników i zgromadzić jak najwięcej dóbr. Aby wygrać, musimy mądrze zarządzać ograniczonym miejscem na statku, a także dostosować trasę i tempo poruszania się do naszej strategii i poczynań pozostałych graczy.

Dobble Marvel Emoji, Rebel

W Dobble Marvel Emoji można grać na wiele sposobów, a 5 z nich jest opisanych w instrukcji jako mini-gry. Aby utrudnić zabawę symbole na kartach bywają odwrócone i miewają różne rozmiary. Same karty są okrągłe i kolorowe, a każda z nich ma unikalny zestaw grafik związanych ze światem superbohaterów Marvela.

 

PARIS: L’Etoile, Czacha Games

W przedsprzedaży pojawił się dodatek do gry PARIS: L’Etoile. Preorder jest limitowany ilościowo – dlatego kto pierwszy, ten będzie go miał w swojej kolekcji. Dostępnych jest tylko 150 sztuk! To rozszerzenie nie będzie sprzedawany w innych sklepach z planszówkami – przedsprzedaż jest odpalona tylko w oficjalnym sklepie wydawnictwa Czacha games. Realizacja przedsprzedażowych zamówień została przewidziana na październik 2021 roku.

 

 

Link do przedsprzedaży: https://czachagames.pl/…/paris-letoile-przedsprzedaz/

Santa Monica, FoxGames 

W minionym tygodniu ruszyła przedsprzedaż gry autora Najlepszej gry o kotach zatytułowanej Santa Monica od wydawnictwa FoxGames. Jej niezaprzeczalnym atutem są piękne ilustracje ukazujące piękno krajobrazu plaż Kalifornii. Skierowana jest ona do bardziej zaawansowanych graczy i charakteryzuje się dużą regrywalnością. Będziemy mogli wykorzystywać w niej specjalne moce i posługiwać się specyficzną walutą. Jej wielowymiarowość sprawia że każda rozegrana runda kończy się w inny sposób. Na pewno żeby zwyciężyć trzeba będzie dobrze kombinować. Zadaniem graczy jest stworzenie najlepszego bulwaru w Północnej Kalifornii. To jaki będzie jego klimat zależy tylko od nich, jednak trzeba pamiętać o tym, by spełniać oczekiwania turystów. Tylko tak można zdobyć najwięcej punktów i wygrać ten pojedynek. 

Holi. Festiwal Kolorów, Muduko 

Kilka dni temu ruszyła przedsprzedaż gry logicznej z mechaniką areal control od wydawnictwa Muduko, czyli gry Holi. Festiwal Kolorów. Gracze zagrywają karty i rozrzucają żetony kolorów po trzech poziomach planszy. Największe atuty gry to: trójwymiarowa plansza, malowane drewniane pionki, karty modyfikacji gry sprawiające, że każda runda jest inna oraz dużo strategii, a mało losowości. Realizacja zakupionej w przedsprzedaży gry nastąpi 23. sierpnia, zaś jej premiera odbędzie się 1. września.


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak

Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu