Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.05. – 28.05.2021

Witajcie drodzy Planszówkowicze! Za nami ostatni tydzień maja, a wraz z nim ciekawe premiery wydawnictwa Portal Games, w tym głośnego tytułu Wiedeński Łącznik, nowa imprezówka od Muduko oraz coś dla fanów gier typu set collection od Galakty. Zapraszamy.
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.05. – 28.05.2021Wiedeński Łącznik, Portal Games

27 maja maja miejsce premiera gry Wiedeńskiego Łącznika, samodzielnej gry kooperacyjnej, opartej na mechanice popularnego już Detektywa. Wiedeński Łącznik to gra szpiegowska i zarazem doświadczenie, które pozwoli ci razem z przyjaciółmi wcielić się w rolę szpiegów prowadzących tajne operacje w historycznych czasach zimnej wojny! Wiedeński łącznik zawiera cztery unikatowe misje, których akcja toczy się w Europie, w tym w Wiedniu, Pradze i Berlinie! Zapraszamy was do zapoznania się z naszą recenzją gry, gdzie dowiecie się więcej na jej temat.

>>> Polecamy: Blaski i cienie szpiegostwa. „Wiedeński łącznik” – recenzja gry <<<
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.05. – 28.05.2021
Wiedeński Łącznik fot. Natalia Jóźwiak
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.05. – 28.05.2021Królestwa Północy: Królowie Egiptu, Portal Games

Drugą premierą wydawnictwa Portal w tym tygodniu byli Królowie Egiptu. Kolejny dodatek do kultowego już tytułu Osadnicy: Królestwa Północy. Kompatybilny także z poprzednimi rozszerzeniami, wprowadza dwie potężne, działające na odmiennych mechanikach frakcje – Hatszepsut oraz Amenhotepa. Autorką rozszerzenia jest Joanna Kijanka. Czekają na was dwie zupełnie różne frakcje, które będziecie mogli połączyć nie tylko z podstawową wersją gry, ale również z poprzednimi dodatkami. Każda z nich posiada swoje mocne strony, które jedynie dzięki waszej pomocy zapewnią im zwycięstwo.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.05. – 28.05.2021Mix Tura, Muduko

Na początku ubiegłego tygodnia, ku uciesze ośmiolatków i starszych graczy, premierę miała imprezowa gra o tytule Mix Tura od wydawnictwa Muduko. Uczestnicy zabawy wcielają się w goblinów i testują przygotowane przez wiedźmy mikstury. Podczas rozgrywki przygotujcie się na możliwość wystąpienia niekontrolowanych wybuchów śmiechu. Aby rozegrać rundę należy zebrać co najmniej czterech graczy. Natomiast maksymalna liczba uczestników zabawy to aż dziesięć osób. Na czym ona polega? Otóż, każdej osobie rozdajemy identyczne zestawy eliksirów oraz trucizny zamieniające graczy w duchy. Następnie wszyscy po kolei dobierają kolejne karty i wykonują zapisane na nich polecenia. Ten, komu jako jedynemu uda się przeżyć tę rozgrywkę, zostanie zwycięzcą. Wszyscy na ratunek będą mieli dostępne także żetony antidotum. Nie ma się więc czego obawiać. Ta wybuchowa gra na pewno wam się spodoba. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.05. – 28.05.2021

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.05. – 28.05.2021Nidavellir, Galakta

Chciałoby się rzec: nareszcie! Na sklepowych półkach (tych internetowych także) pojawił się długo wyczekiwany Nivadelir od Galakty. Najwyższa pora sypnąć złotem i  zwerbować drużynę krasnoludów. Tylko twórzcie swoją ekipę z głową – przedwiecznego, mrocznego smoka Fafnira nie pokonają byle kowale i górnicy! Tylko nie wydajcie wszystkiego od razu: mechanika ulepszenia własnej puli nie tylko kart, ale i monet jest w tym tytule kluczowa. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.05. – 28.05.2021Nemesis – Koszmary, Rebel

Już jest! Wyczekiwany przez wielu graczy dodatek do gry Nemesis właśnie pojawił się na półkach sklepowych. Nemesis – Koszmary wprowadza do rozgrywki nową rasę intruzów i nową mechanikę szaleństwa postaci. W pudełku znajdziecie zestaw fantastycznych figurek koszmarów, żetony, a także nowe karty wydarzeń i karty paniki.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.05. – 28.05.2021

 

Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.05. – 28.05.2021Divinius, Lucky Duck Games

Wydawnictwo Lucky Duck Games zapowiedziało nową, hybrydową grę planszową typu legacy. Divinius będzie łączyć ciekawą mechanikę kościano-kafelkową z angażującą historią i możliwościami aplikacji mobilnej. Autorem gry jest Filip Miłuński, znany między innymi z tegorocznego przeboju Destinies. Gracze wcielą się w nordyckich półbogów, starających się zdobyć uznanie wśród mieszkańców starożytnej Grecji. Trzeba przyznać, że zapowiada się naprawdę interesujący tytuł. Gra będzie miała swoją kampanię crowdfoundingową jeszcze tego lata na platformie Gamesfound.

Galakta – plany wydawnicze

Galakta pochwaliła się swoimi planami wydawniczymi na najbliższy rok, i naprawdę jest na czym oko zawiesić. Pełną listę znajdziecie oczywiście na ich oficjalnej stronie, wspomnę jednakże tu choćby o długo wyczekiwanych dodrukach dużych dodatków do kultowego Talismana. Na uwagę zasługują także Osadnicy z Catanu, tym razem w przepięknej wersji 3D oraz Powrót Przerwanego Kręgu: rozszerzenie do karcianego Horroru w Arkham, wprowadzające nowe zestawy kart ulepszeń do scenariuszy.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.05. – 28.05.2021Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.05. – 28.05.2021Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.05. – 28.05.2021
Przedsprzedaże 
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.05. – 28.05.2021Wilkołaki z Czarnego Lasu, Rebel

Wilkołaki z Czarnego Lasu to narracyjna gra blefu i dedukcji, w której każdemu uczestnikowi przypisywana jest rola: wilkołaka, zwykłego mieszkańca lub specjalnej postaci. Pod wodzą narratora prowadzona jest rozgrywka składająca się z naprzemiennych faz nocy (gdy wilkołaki wybierają, którego z wieśniaków zamordować) oraz dnia (gdy mieszkańcy starają się wyeliminować wilkołaki ze swojego grona). Celem gry jest wyeliminowanie wszystkich postaci spoza swojej grupy. 

Wraz z wersją podstawową do sprzedaży trafią również dwa rozszerzenia: Księżyc w nowiu oraz Postacie.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.05. – 28.05.2021Carcassonne Edycja Jubileuszowa, Bard

Wydawnictwo Bard wystartowało z przedsprzedażą długo zapowiadanej edycji jubileuszowej kultowej gry kafelkowej Carcassonne. Premiera tego tytułu wkrótce bo 11 czerwca, jednak juz teraz możecie składać swoje zamówienia w sklepie internetowym wydawcy w atrakcyjnej cenie. Na jubileuszowych płytach z gry pojawią się postacie, które przez te 20 lat istnienia Carcassonne przewijały się przez dodatki do niego. Zmiany nie ominęły także dodatku Rzeka – w pudełku znajduje się także 17 płytek rzeki, zamiast 12, w tym podwójna płytka źródła. Dodatkowo przygotowane zostało nowe mini rozszerzenie składające się z 15 nowych płytek. Stanowi ono hołd dla trzech pierwszych dużych dodatków. Edycję Jubileuszową wzbogacono także o specjalny, kartonowy insert przeznaczony do przechowywania i uporządkowania płytek wewnątrz pudełka. Carcassonne Edycja Jubileuszowa to zdecydowanie nie lada gatka dla fanów tej kultowej serii.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.05. – 28.05.2021Najlepsza gra o psach, FoxGames 

W miniony piątek ruszyła przedsprzedaż gry karcianej od wydawnictwa FoxGames, a mianowicie Najlepszej gry o psach. Jej premiera odbędzie się 16. czerwca. Oczywiście najbardziej ucieszą się z niej miłośnicy tytułowych czworonogów. Docenią ją także osoby zwracające szczególną uwagę na ilustracje, gdyż te zapowiadają się na rewelacyjne. Na komponenty gry składa się zestaw stu kart. Jesteście gotowi zaprosić słodkie pieski do swoich ogródków i stać się dla nich najlepszymi opiekunami? Zwierzęta te nie mają wygórowanych potrzeb, będą chciały przede wszystkim zakopywać kości w ziemi i popisywać się różnymi sztuczkami. Wytrenujcie je tak, by wykonywały je jak najlepiej, bo dzięki temu możecie zdobyć więcej punktów na koniec rundy. Proste zasady gry sprawią, że pokocha ją cała rodzina. Skierowana jest ona do dorosłych i dzieci od dziewiątego roku życia. Do przeprowadzenia rozgrywki potrzebujemy minimum dwóch osób, zaś maksymalna liczba jej uczestników to pięć graczy.


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu