Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.01.2022 – 28.01.2022

Miniony tydzień został zdominowany przez zapowiedzi wydawnicze FoxGames oraz Portal Games. Poznaliśmy nadchodzące tytuły polskich wydawców na najbliższe miesiące. Rebel powraca z serią Unlock i ujawnia nieco więcej szczegółów na temat dodatku do Łąki.
Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.01.2022 - 28.01.2022Dodatek do gry Łąka, Rebel

Wydawnictwo Rebel ujawniło kilka szczegółów na temat nadchodzącego dodatku do gry Łąka. Dodatek Downstream wprowadza ponad 80 nowych kart, oraz nowe mechaniki. Planowana premiera to IV kwartał 2022 roku. A tymczasem zobaczcie jak pięknie prezentuje się sama okładka.

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.01.2022 - 28.01.2022Wielkie Nordobicie, Muduko

Stodoły i lasy opustoszały, gościniec został wydeptany, a wszystkie szlaki przetarte? Na horyzoncie nie widać już żadnej bestii, bo ubito je na setki sposobów? Gnuśniejecie powoli, wpatrując się w sakwę pełną miedziaków? Już niebawem obudzi Was mroźny powiew z północy! Wyciągnijcie z szafy swoje przebrania, naostrzcie widły i.… uważajcie na strzały w kolanie! Wielkie Nordobicie, czyli dodatek do Stworów z Obory nadchodzi wielkimi krokami! Premiera dodatku przewidziana została na drugą połowę lutego.

Wielkie Nordobicie to 54 karty pełne nawiązań do Nordyckiej Mitologii. Fani gier wideo dostrzegą tu także kilka zabawnych easter eggów np. Wrzaski Mocy, czy strzał w kolano. Całość utrzymana jest ponownie w charakterystycznej kresce Tomasza Bolika. Dodatek przynosi kilka nowości mechanicznych m.in. grę w sześcioosobowym składzie, tworzenie broni i przedmiotów z kart receptur oraz walkę z potężnymi Gigantami, których pokonanie będzie wiązało się z tymczasowym zawiązaniem sojuszy. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.01.2022 - 28.01.2022Gra w kolory, Nasza Księgarnia 

9 luty to zapowiadany dzień premiery Gry w kolory od wydawnictwa Nasza Księgarnia. Jest to kolejny tytuł z bestsellerowej serii od tego wydawcy. Wcześniej ukazały się w niej: Gra na emocjach, Gra w kolory, Gra liczbowa, Gra pozorów i Gra słów. Tym razem w rozgrywce może wziąć udział minimalnie dwóch, a maksymalnie siedmiu graczy. Na czym ona polega? Otóż jeden z uczestników zabawy rzuca dwiema kostkami, zaś pozostali jak najszybciej wykładają swoje karty. Oczywiście wykładane karty muszą spełniać wytyczne podyktowane przez kostki. Zwycięży osoba, która jak najszybciej pozbędzie się swoich kart. Na pewno podczas rywalizacji nie zabraknie pozytywnych emocji. To doskonały trening spostrzegawczości dla dzieci od szóstego roku życie i dorosłych. 

Zapowiedzi wydawnicze FoxGames

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.01.2022 - 28.01.2022Wydawnictwo FoxGames sukcesywnie ujawnia, jakie tytuły gier, pojawią się w tym roku w sprzedaży. Wśród nich znajduje się nowa część z serii Dzienników. Księga rytuałów swoją premierę będzie miała 9. marca. To oczywiście interaktywna książka z zagadkami. Zadanie graczy polega na odtworzeniu końcowego rytuału, wcielą się oni zatem w alchemików i otrzymają okazję do spędzenia trzydziestu godzin na rozwiązywanie zagadek, które spójnie tworzą jedną historię, z kilkoma wariantami jej przebiegu. Nie zabraknie im szczegółowej instrukcji przeprowadzenia zabawy. Dopiero po zapoznaniu się z żywiołami oraz zasadami operowania alchemicznymi składnikami mogą przystąpić do przeprowadzenia rytuału. Do rozgrywki należy posiadać smartfon z właściwą aplikacją. I już niebawem dostaniecie możliwość przystąpienia do tej fantastycznej przygody. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.01.2022 - 28.01.2022Natomiast 13. kwietnia możemy spodziewać się gry Village green, przeznaczonej dla jednej do pięciu osób. Rozgrywka polega na budowaniu swojego ogrodu i uzbieraniu jak najwięcej punktów zwycięstwa. Zabawa w ogrodników, czyli w sadzenie drzew, układanie kwiatów, budowaniu stawów i zamawianie posągów na pewno zainteresuje wiele osób. Każdy element musi być odpowiednio dopasowany, a nad każdym krokiem gracza wisi presja czasu. Oczywiście istnieje możliwość dokupywania różnorodnych funkcjonalności i ulepszeń dla swojego ogrodu. Zmysł artystyczny na pewno będzie dodatkowym atutem w tej rozgrywce, by efekt końcowy okazał się oszałamiający. 

Tego samego dnia na rynku gier planszowych pojawi się także tytuł, który ma pewno ucieszy miłośników dwuosobowych rozgrywek. Baśniowa Gospoda to propozycja zarówno dla młodszych, jak i starszych graczy. Wcielicie się w gospodarzy targu, na który przybywają postaci ze znanych bajek. Należy ugościć je w jak najlepszy sposób, by chętnie podzielili się z wami swoimi fantastycznymi zdolnościami. Musicie też zarobić jak najwięcej złotych monet i tym samym stać się najbogatszym z gospodarzy. Rozgrywka przebiega z wykorzystniem żetonów. Po aktywacji zdolności, można zbierać monety i dążyć do zwycięstwa. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.01.2022 - 28.01.202227 kwietnia zaś, w sprzedaży pojawi się polska wersja gry The Game. To kooperacyjna gra karciana charakteryzująca się prostymi zasadami i zapewniająca jej uczestnikom wiele emocji. Do zwycięstwa potrzebna jest tutaj  współpraca. Gracze wykładają na stół swoje karty, jednak mają oni utrudnione możliwości komunikacji, dlatego rozgrywka jest nieprzewidywalna i pełna zaskakujących zwrotów akcji. Tytuł został nominowany do nagrody Spiel des Jahres w 2015 roku. Tego samego dnia premierę będzie miała również gra The Game Quick & Easy. Ta rozgrywka polega na zagrywaniu i dobieraniu kart. Jednak wasze zwycięstwo będzie zależało od tego, w jakim stopniu umiecie porozumieć się… bez słów. 

Wiemy również, że 18. mają ukaże się gra własna wydawnictwa, stworzona we współpracy z polskim autorem. Na razie wiemy o niej tylko tyle i z niecierpliwością czekamy na więcej informacji na ten temat. W tym samym dniu odbędzie się również premiera gry rodzinnej zatytułowanej Wystrzałowe katapulty. Jej fabuła jest iście ciekawa. Otóż dwa rywalizujące ze sobą, od dawnych czasów rody, stoczą walkę o podłogę. Ten z nich, który pokona rycerzy przeciwnika, zwycięży w tym boju. Oczywiście, najpierw jednak, obie drużyny muszą zbudować swoje zamki. Dopiero potem w ruch pójdą katapulty i rozpocznie się walka o przetrwanie. 

W Dzień Dziecka, czyli 1. czerwca w sprzedaży pojawi się gra familijna King of the valley. Również ten tytuł odznacza się ciekawą fabułą. Dawno, dawno temu była sobie kraina pełna różnych znakomitych osobistości. Nie miała jednak ona żadnego porządnego władcy. Ten przywilej otrzyma gracz, który uzyska jak największe premie, bonusy oraz wpływu i będzie cieszył się najlepszą reputacją w dolinie. 

15 czerwca to data, którą muszą zapamiętać wielbiciele serii Kryminalne zagadki. Lustrzane odbicia to kolejny tytuł detektywistycznej gry dla jednej lub kilku osób, lubiących nieco makabryczne zagadki. Porwana zostaje Daniel Dove. Jednak kobieta pozostawia graczom pewne wskazówki. Trzeba je uwzględnić, by pomóc kobiecie i uratować ją z rąk porywacza. Zbierajcie dowody, analizujcie je i dyskutujcie o swoich teoriach, by poznać prawdę zanim będzie za późno. Ten sam dzień okaże się dobrym dla miłośników gier z cyklu Escape Room. Zamek Draculi przeniesie was do później jesieni, czasu tuż przed świętem Halloween. Wejdziecie na strych, by znaleźć dla siebie idealne przebranie. Jednak tam znajdujesz coś innego. Tajemniczą księgę. W tym samym czasie przychodzi listonosz i wręcza ci list od Hrabiego Vlada D. Okaże się, że znalezisko jest jego własnością a ty będziesz musiał oddać mu je osobiście. Przygoda w Transylwanii czeka na każdego ze śmiałków. 

Zapowiedzi Portal Games

Podczas tegorocznego Portalconu wydawnictwo Portal Games zaprezentowało swoje zapowiedzi wydawnicze. Wśród nich pojawiło się mnóstwo ciekawych tytułów. Więcej na ich temat dowiecie się z naszej relacji, która już wkrótce pojawi się na naszej stronie. Tymczasem wyczekujcie premiery gry Bór, jej premiera będzie miałam miejsce juz 4 lutego!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 22.01.2022 - 28.01.2022

Przedsprzedaże
Podręczniki do Miasta Mgły, Black Monk Games

Miasto Mgły (będące połączeniem serialu detektywistycznego, Amerykańskich Bogów Neila Gaimana i seriali Marvela) rozrasta się. W poniedziałek 31 stycznia rusza przedsprzedaż Przewodnika gracza, w którym znajdziecie instrukcję kreacji swojej postaci, oraz przykładowe moce i zasady mechaniki. Ponadto to nabyć będziecie mogli Przybornik Mistrzyni Ceremonii, zawierający mini kurs tworzenia scenariuszy oraz prowadzenia gry Miasto Mgły. Oba podręczniki są niezbędne, by w pełni obudzić potencjał tego tytułu.

Wydawnictwo Lacerta

W sklepach trwają przedsprzedaże na nadchodzące nowości od wydawnictwa Lacerta.

Boonlake – czyli kolejny ekonomiczny tytuł Alexandra Pfistera, w sklepach pojawi się już w połowie lutego.

Great Western Trail – po dłuższej nieobecności powróci w nowym, drugim wydaniu najprawdopodobniej już w marcu.

Także w tym miesiącu planowana jest kolejna (czwarta już) wersja Azula: Ogród Królowej.

Nieustraszeni: Afryka Północna, Ogry Games

U Ogry Games trwa przedsprzedaż Nieustraszeni: Afryka Północna. Należy o niej przypomnieć nie tylko dlatego, że to świetny tytuł: wydawnictwo przygotowało dla graczy niespodziankę. Każdy, kto zakupi grę bezpośrednio u Ogrów otrzyma w bonusie dodatkowy scenariusz 'ZDOBYCZ’ napisany przez autorów gry Davida Thompsona i Trevora Benjamina.

Nieustraszeni: Afryka Północna to asymetryczna gra wojenna z modułową planszą, wykorzystująca mechaniki deckbuildingu i area control. W skład kampanii wchodzi 11 zróżnicowanych scenariuszy.

system RPG Genesys, Rebel

Odkryj dynamiczną i niezwykle wciągającą grę fabularną, w której z każdym rzutem kostkami rozwijasz opowiadaną historię! Cieszący się uznaniem krytyków Kostkowy System Narracyjny Genesys umożliwia tworzenie przygód w dowolnym uniwersum – od magicznych światów fantasy, przez współczesne konflikty o wysokiej stawce, aż po odległe w czasie i przestrzeni konfrontacje w obcych światach!  

Genesys to uniwersalna gra fabularna. Oznacza to, że jej zasady umożliwiają rozgrywanie sesji w dowolnie wybranym lub wymyślonym uniwersum. Możecie oprzeć się na swojej kreatywności albo skorzystać z podręczników z opisami światów. W lutym 2022 r. do sprzedaży trafi poręczny starter z przygodą Twilight Imperium – Zgliszcza Potęgi, a w kolejnych miesiącach również podręcznik podstawowy, ekran mistrza gry oraz zestaw kości, stanowiących serce całego systemu. 

Unlock!, Rebel

Wydawnictwo Rebel zapowiedziało trzy nowe tytuły z serii Unlock! Ucieknij z więzienia, by znaleźć piracki skarb, rozwiąż zagadkę paranormalnych zdarzeń w nawiedzonym domu lub zejdź w głębiny, gdzie czekają niebezpieczne, morskie potwory. Unlock! To seria gier inspirowanych zabawami typu escape room, które zapewnią Tobie i Twoim przyjaciołom wyjątkowe przygody oparte na współpracy. Wspólnie będziecie odkrywać kolejne karty z talii, szukając wskazówek, łącząc przedmioty i rozwiązując zagadki. A to wszystko pod presją czasu!

Do sprzedaży trafią trzy niezależne przygody z serii Wielka tajemnica: Skarb z wyspy Tonipal, Pułapki Nautilusa oraz Dom na wzgórzu.

Wspierajki
Gamefund: Puple Haze, Phalanx

Wydawnictwo Phalanx wystartowało z nową kampanią na platformie Gamefound.

Wybierz swoją ścieżkę i staw czoła konsekwencjom rozdzierających krew w żyłach decyzji podczas spotkań z zawsze podejrzliwymi miejscowymi, walcz z nieugiętym wrogiem i przetrwaj w niszczycielskiej dżungli. Purple Haze to immersyjna gra fabularna dla 1-4 graczy, która rzuci Cię prosto w jądro ciemności – Wietnam, 1967 roku. Do wydania polskiej wersji językowej gry Purple Haze potrzeba jedynie 150 wspierających!


Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak, Paulina Adamczuk

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu