Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.08.2021 – 03.09.2021

Po dwutygodniowej przerwie, przyszedł czas na podsumowanie minionych dni. Wraz z końcem lata i wakacji wydawcy szykują się na wrześniowy drop premier i jesiennych zapowiedzi. Przedstawiamy listę nowości, jak i rozpoczętych przedsprzedaży, które umilą wam niejeden chłodny wieczór.
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.08.2021 - 03.09.2021Holi. Festiwal kolorów, Muduko

W środę 1. września premierę miała gra logiczna z mechaniką areal control od wydawnictwa Muduko, czyli Holi. Festiwal kolorów. Gracze zagrywają karty i rozrzucają żetony kolorów po trzech poziomach planszy. Największe atuty gry to: trójwymiarowa plansza, malowane drewniane pionki, karty modyfikacji gry sprawiające, że każda runda jest inna oraz dużo strategii, a mało losowości. Jak poinformowało samo wydawnictwo to jego największa premiera roku, która zachwyca swoim wykonaniem i możliwościami dla graczy. Dzięki niej mogą oni wziąć udział w niepowtarzalnym wydarzeniu inspirowanym kulturą Japonii. To też dobra okazja, by nieco więcej dowiedzieć się na temat tego kraju. Poczujcie więc magię kolorów i rzucając żetonami rozsypcie kolorowy proszek gulaal, by dosięgnął jak najwięcej uczestników festiwalu. Zabawo trwaj!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.08.2021 - 03.09.2021Dżungla – PuzzloGra, Nasza Księgarnia

Pierwszego dnia września premierę miała także Dżungla – PuzzloGra od wydawnictwa Nasza Księgarnia. To tytuł idealny dla dzieci już od piątego roku życia oraz oczywiście dla dorosłych także. Kupując ją, w swoje ręce dostaniemy: planszę, ilustrującą budzącą się do życia dżunglę, cztery pionki oraz czterdzieści osiem płytek, w tym czterdzieści płytek zwierząt, pięć specjalnych i trzy puste. Zadaniem graczy jest układanie ich na planszy w taki sposób, by odkryć jak najwięcej znajdujących się na niej zwierząt. Oczywiście trzeba przy tym być ostrożnym i uważać na czyhające w dżungli niebezpieczeństwa. To wyjątkowe i niepowtarzalne połączenie puzzli i gry planszowej. Udział w rozgrywce może wziąć minimalnie dwie, a maksymalnie cztery osoby.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.08.2021 - 03.09.2021DRAGOMINO, FoxGames

Miniona środa (1 września)  to także dzień premiery gry opartej na Kingdomino, a więc Dragomino. Gracze będą mogli odkrywać nowe krainy, przy okazji poszukiwania smoczątek. Śliczne ilustracje oraz proste zasady sprawią, że to przede wszystkim młodsze dzieci chętnie rozpoczną ową przygodę. Wybierając jedną kartę, mogą eksplorować nowe obszary. Łącząc tereny należące do tej samej grupy, mają możliwość odnalezienia smoczątka lub tylko pustej skorupki. Ta gra jest przeznaczona tylko dla dwóch osób. Skierowana jest zaś do dzieci od piątego roku życia i oczywiście dorosłych także. To nieskomplikowana planszówka polecana zwłaszcza najmłodszym miłośników gier bez prądu, ale dająca mnóstwo radości i frajdy. Na pewno nie będą nią zawiedzeni.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.08.2021 - 03.09.2021Escape Room: Skarb Czarnobrodego, FoxGames

Escape Room: Skarb Czarnobrodego jest pierwszą grą z serii, w której mogą uczestniczyć dwie drużyny lub dwie osoby, walcząc przeciwko sobie. Scenariusz opiera się na legendzie, która głosi, że Czarnobrody ukrył w pewnym miejscu swój skarb. Pierwsza wskazówka jest podana niemal, jak na tacy. Celem graczy jest zaś zdobycie mapy i oczywiście znalezienie ukrytego skarbu. Utrudnieniem podczas rozgrywki będzie obecność innych poszukiwaczy, którzy również mają chrapkę na sławę i bogactwo. Rozwiązywanie zagadek i unikanie podstępów przygotowanych przez rywali sprawi, że ta przygoda pochłonie was bez końca. Tytuł również mia premierę 1. września. Trzeba zatem przyznać, że pod względem premier gier planszowych, tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego było niezwykle ciekawe.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.08.2021 - 03.09.2021Pandemic: Gorąca Strefa – Europa, Rebel

Europa stoi w obliczu potrójnego zagrożenia. Tylko Wasz zespół może powstrzymać pandemię nowych, niebezpiecznych chorób! Tym razem jednak zadanie będzie niezwykle trudne, gdyż wskutek mutacji zwalczane patogeny są silniejsze i bardziej odporne. Zagrajcie wspólnie przeciwko grze, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób, wynaleźć lekarstwa i razem zwyciężyć albo razem ponieść porażkę.

W grze Pandemic: Gorąca Strefa – Europa wcielacie się w członków zespołu badawczego wyspecjalizowanego w zwalczaniu pandemii. Wykorzystując swoje indywidualne umiejętności musicie wspólnymi siłami powstrzymać rozprzestrzenianie się w Europie nowych, groźnych chorób i jak najszybciej opracować skuteczne lekarstwa.

Najeźdźcy ze Scytii, Portal Games

26 sierpnia premierę miała najnowsza gra wydawnictwa Portal Games. To strategiczna gra planszowa Shema Philipsa, autora trylogii Zachodnich Królestw (Paladyni, Architekci, Wicehrabiowie) i trylogii Północy (Najeźdźcy, Explorers, Shipwrights). Gra w wyjątkowy sposób wykorzystuje mechanikę zarządzania robotnikami.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.08.2021 - 03.09.2021

Dodatki do Viticulture, Phalanx

Z początkiem roku szkolnego miała miejsce premiera dodatków do gry Viticulture – tytułu gdzie gracz zarządza urokliwą toskańską winnicą: Goście z Doliny Renu zaoferują Wam karty bardziej zorientowane na winiarstwo, natomiast Goście z Wrzosowisk skupią się na kartach letnich i zimowych odwiedzających, które będzie można połączyć z innymi elementami serii. Projektant Zieleni, Flisak, Agrotechnik, Kreślarz – których z gości ugościcie jako pierwszych?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.08.2021 - 03.09.2021

Zapowiedzi
Mity Wojny, Black Monk Games

W przyszłym roku wydawnictwo Black Monk Games planuje premierę polskiego podręcznika Mity wojny, opisującego realia wojennej okupacji z mitami Cthulhu w tle. Ponadto wydana będzie linia World War Cthulhu, którą niedawno pod swoje skrzydła przejęło Chaosium. Badacze będą mogli zatem zmierzyć się z nowymi wyzwaniami związanymi nie tylko z mitami Cthulhu, lecz także z okropieństwami światowego konfliktu.

By umilić oczekiwanie, już teraz na stronie wydawnictwa możecie znaleźć (za darmo!) nową przygodę autorstwa Adama Wieczorka pt. Noc zagłady.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.08.2021 - 03.09.2021Ghost Adventure: Zakręcona Przygoda, Muduko

Ghost Adventure: Zakręcona Przygoda to rodzinna gra zręcznościowa od wydawnictwa Muduko, w której bohaterką jest magiczna myszka wyruszająca w świat, by uratować go przed pewnym potworem i jego sługami. W tę misję wybierze się na… swoim zaczarowanym bączku. Zadanie graczy polega na przeprowadzeniu kręcącego się bączka przez kolejne wyzwania na różnych planszach. Będą dostawać się na wyższe poziomy, przeskakując przeszkody, manewrując pomiędzy planszami i zwracając szczególną uwagę na czyhające na nich pułapki. W grze zawarto pięćdziesiąt sześć różnych misji. Poza tym, będzie możliwość rozegrania wariantu solowego oraz umilenia sobie czasu dołączonym do zestawu komiksem fabularnym. Zapowiada się zatem naprawdę interesujący tytuł z dziedziny gier zręcznościowych. Jego premiera planowana jest na 16 września.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.08.2021 - 03.09.2021

Przedsprzedaże
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.08.2021 - 03.09.2021Food Chain Magnate, Portal Games

Komu hamburgera? W Food Chain przeniesiesz się do lat 60 ubiegłego wieku: jako prezes jednej z wielu na rynku restauracji zawalczysz o klientelę nie tylko jakością sprzedawanych potraw. Równie ważny będzie tu marketing i zarządzanie pracownikami – tytuł ten stawia na ekonomiczne podejście i nie wybaczy zbyt wielu błędów początkującym graczom. Bezsprzecznym plusem jest za to szata graficzna, nawiązująca stylem do tamtej epoki.

 

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.08.2021 - 03.09.2021Red Cathedral, Portal Games

Gra typu euro zawierająca w sobie worker placement, area control oraz mechanikę rondla: musicie przyznać, brzmi intrygująco.Gdy w XVI wiecznej Moskwie car Iwan Groźny żąda budowy monumentalnej katedry, nikt nie może mu odmówić. Gracze wcielają się więc w rzemieślników prowadzących specjalistyczne warsztaty, mając na celu ukończyć poszczególne fragmenty świątyni przed przeciwnikami. Na szczęście nie zabrakło tu także trybu solo.

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.08.2021 - 03.09.2021Dreadful Circus, Portal Games

Tytuł tylko dla osób, które nie boją się klaunów – Dreadful Circus zabierze Was na wycieczkę do cyrku rodem z najgorszych, zapomnianych przez świat koszmarów. Podejmijcie grę jako dyrektor jednej z trup i swoimi decyzjami przyciągnijcie jak największą liczbę widzów (i oczywiście zaróbcie najwięcej pieniędzy). Mimo szybkiego tempa gry, zapowiada się strategia z dużą ilością interakcji pomiędzy graczami dzięki mechanice negocjacji kontraktów. Trwa przedsprzedaż, a w niej możecie otrzymać dodatkowo cztery specjalne kafelki.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.08.2021 - 03.09.2021Bloodborne: gra planszowa, Portal Games

Jeśli ktoś nie grał w wersję wideo tej gry: z pewnością powinien spróbować. Ale może też zacząć od wersji planszówkowej, która postawiła na kooperację. W Bloodborne przeniesiecie się do mrocznego świata Yharnam, gdzie nieprzeniknione zło przemienia kolejnych mieszkańców w potwory. Jako Tropiciele, staniemy przed wyzwaniem pokonania tajemniczej plagi i odkrycia sekretów złowrogiego miasta. Bloodborne składa się z Kampanii, a te z Rozdziałów: w trakcie należy rozbudowywać swą talię by być coraz potężniejszym. W przedsprzedaży czeka na Was bonusowa figurka!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.08.2021 - 03.09.2021Oficerowie z pazurem, Portal Games

Co prawda Międzynarodowy Dzień Psa już za nami, ale lepiej późno, niż wcale: Oficerowie z pazurem (dodatek do Detektywa: Kryminalnej gry planszowej) wprowadza do do gry zwierzaki! Wesprą one graczy swoimi unikatowymi umiejętnościami i zdolnością niwelowania Stresu, wprowadzono także nowy rodzaj akcji Zdecyduj teraz!, znacznie przyśpieszający rozgrywkę. Nową talię 35 kart Tropów z powodzeniem dołączycie do wszystkich podstawowych komponentów. Gotowi na nowe śledztwo?


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu