Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.03-27.03.2020

0
Witajcie drodzy Planszówkowicze! Mimo obecnej sytuacji, jaka ma miejsce na całym świecie, potrafimy udowodnić szczere intencje i chęć niesienia pomocy innym. Nie inaczej jest w przypadku branży gier planszowych. Dlatego oprócz tradycyjnego zestawienia premier, zapowiedzi oraz przedsprzedaży dowiecie się również, w jaki sposób swoje siły łączą wydawnictwa gier planszowych w walce z koronawirusem. Zaczynamy!
PREMIERY

W sklepach internetowych oraz na stronie Galakty możecie zakupić najnowszą wersję Talismanu: Legendarne Opowieści. Tytuł przeznaczony dla od jednego do sześciu graczy, w uniwersum Talismana, został dedykowany tym razem najmłodszym. Wspólnymi siłami przeżyjecie przygody pełne magii i tajemnic, dzięki dołączonym scenariuszom. Waszym zadaniem będzie zdobycie pięciu Talizmanów, które umożliwią wam zdobycie Korony Władzy. Gotowi na nową podróż?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.03-27.03.2020

Wraz z pierwszym dniem kalendarzowej wiosny premierę mieli Włościanie. W rozgrywce wcielimy się w założycieli średniowiecznego miasta, które zbudujemy za pomocą kart. Oprócz zatrudniania ludzi musimy pamiętać również o ich wyżywieniu. Wygramy tylko wtedy, gdy doprowadzimy naszą osadę do świetności!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.03-27.03.2020

W piątek wydawnictwo Nasza Księgarnia powiadomiło o rozpoczęciu sprzedaży dodruku gry Sen. Za jej przyczyną gracze mogą przenieść się w świat ze snu, tworząc cztery krainy za pomocą dostępnych w zestawie kart. Nikt nie wie, jakie karty mają pozostali uczestnicy zabawy. Należy tworzyć swoje sny w ten sposób, by było w nich jak najmniej kruków. W czasie rozgrywki można wymieniać się kartami i manipulować snami przeciwników. Mając pewność, że w naszym śnie znajduje się najmniej kruków krzyczymy „Pobudka!” i sprawdzamy karty wszystkich graczy. Tytuł zdobył wiele nagród, między innymi nagrodę rodziców w USA.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.03-27.03.2020

26 marca swoją premierę miały dodatki do Teotihuacan od Portal Games. Pierwszy z nich, Późny okres preklasyczny, wprowadza do rozgrywki aż pięć modułów, które można dowolnie ze sobą łączyć w zależności od tego, jak bardzo rozbudowaną partię chcemy stworzyć. W cieniu Xitle jest nieco mniejszym dodatkiem, ale za to dedykowanym bardziej zaawansowanym graczom. Dzięki niemu przygotujecie nowy układ startowy oraz nowe technologie. Z przyjemnością informujemy, że już wkrótce przeczytacie na naszym portalu recenzje zarówno podstawki, jak i rozszerzeń. Nie możemy się doczekać waszych reakcji!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.03-27.03.2020

PLANY WYDAWNICZE

30 marca, a więc już w najbliższy poniedziałek odbędzie się premiera gry Fits Travel. To podróżnicza wersja bestsellerowej gry Fits od wydawnictwa Egmont. Wyróżnia ją kompaktowe wydanie i szybkość rozgrywki. Można zatem zagrać w nią wszędzie i o każdej porze. Uczestnicy rozgrywki muszą uzupełnić swoje plansze odpowiednimi klockami. W zestawie znajdziemy 52 klocki, 4 dwustronne plansze, 4 karty startowe, 4 rampy i 13 kart podstawowych. Gra dedykowana jest dzieciom od ósmego roku życia oraz oczywiście wszystkim dorosłym. Turniej można przeprowadzić samemu lub z udziałem maksymalnie czterech osób.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.03-27.03.2020

Na 15 kwietna wydawnictwo FoxGames zapowiada premierę gier z serii Similio: Baśnie, Historię i Mity. Są to kooperacyjne gry dedukcyjne. Wszystkie zestawy składają się z trzydziestu kart przedstawiających znane postaci z konkretnej dziedziny. Zadaniem uczestników rozgrywki jest odnalezienie właściwej postaci spośród dwunastu kart rozłożonych na stole. Jeden gracz oczywiście przekaże innym wskazówkę a reszta będzie elimionowała kolejne karty. Jeśli ostatnia okaże się tą z wizerunkiem szukanej postaci, jesteście zwycięzcami.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.03-27.03.2020

Galakta zapowiedziała ostatni Zestaw Mitów do cyklu Pożeraczy snów, pod tytułem Tkaczka Kosmosu. Na graczy czeka decydujące starcie z Atlach-Nachą, międzywymiarową tkaczką, która raz na zawsze chce zniszczyć świat i wprowadzić do niego nowy porządek. Jeśli badacze poniosą porażkę, nie będą mieli gdzie wrócić, a ich koszmarny sen potrwa wiecznie. W talii Tkaczki Kosmosu przydatnym Zaklęciem okaże się Oko Prawdy, karta umiejętności zapewniająca cztery symbole jokera do testów przeciwko Podstępom oraz karta Obrzyna, która zadaje „jedno obrażenie za każdy punkt, o który test podczas walki zakończył się sukcesem.” Pora uratować świat!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.03-27.03.2020

PRZEDSPRZEDAŻ

Ruszyła przedsprzedaż Fantastycznych Mieszkańców Equestrii od Black Monka. Podręcznik stanowi kompendium wszystkich stworzeń wraz z ich statystykami, które spotkamy w magicznym świecie Equestrii. Ponadto wewnątrz książki znajdziemy spis mieszkańców Ponyville oraz najważniejszych Kucyków, a także nowe grywalne rasy. Tylko w przedsprzedaży dołączono plakat z mapą Equestrii. Przypominamy, że do pełnej rozgrywki gracze potrzebują głównego podręcznika Equestria: Puść Wodze Fantazji.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.03-27.03.2020

WYDARZENIA

27 marca urodziny obchodził Uwe Rosenberg, projektant takich tytułów jak: Agricola, Kawerna, Patchwork, czy Uczta dla Odyna. Jeśli chcielibyście poznać więcej gier jego autorstwa, to polecamy zajrzeć do portfolio wydawnictwa Lacerta. Każdy znajdzie coś dla siebie, począwszy od miłośników lżejszych gier po prawdziwe geekowe wyzwania. Redakcja Popbookownika również dołącza do życzeń: Alles Gute zum Geburtstag!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.03-27.03.2020

Zostań w domu i graj za darmo z… Portal Games! W związku z koronawirusem wydawnictwo rozpoczęło akcję, podczas której udostępnia scenariusze do swoich tytułów. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zagrać w szóstą sprawę do Detektywa, teraz jest ku temu najlepsza okazja. Ponadto pod tym linkiem znajdziecie również scenariusze do Królestw Północy, Osadnicy: Wykreślane Imperium oraz Pret-a-Porter. Zachęcamy do grania!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.03-27.03.2020

W tym roku gra Neuroshima Hex świętuje swoje piętnaste urodziny. Z tej okazji Portal Games ogłosił rok 2020 Rokiem Molocha. Co to oznacza dla fanów tytułu? Wydawnictwo przygotowało liczne promocje na gry w uniwersum Neuroshimy w okresie od kwietnia do sierpnia. W tym czasie Portal Games będzie „Szkolić rekrutów Posterunku” przekazując do klubów planszówkowych aż dwieście pięćdziesiąt egzemplarzy gier Neuroshima Hex. Całość akcji zwieńczy całodzienna impreza w kopalni Ludwig w Zabrzu, gdzie odbędzie się, w niespotykanej dotąd formie, turniej Neuroshimy oraz liczne prelekcje, pokazy i konkursy dla uczestników imprezy. Wszelkie informacje możecie śledzić na bieżąco na stronie Roku Molocha, a na poniższym filmiku posłuchać Ignacego Trzewiczka, który zdradzi wam więcej szczegółów.

Ruszyła akcja #OgramyWirusa!, której pomysłodawcą jest zagramw.to. Na specjalnie dedykowanej stronie utworzono sklep z grami planszowymi. Dokonując zakupów wspieramy polskie wydawnictwa oraz pomagamy w walce z koronawirusem, ponieważ 10% od każdej zakupionej gry zostanie przekazane na zbiórkę na walkę z tą chorobą w Polsce. Poniżej filmik, w którym Łukasz Woźniak dokładnie przybliża cel akcji.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.03-27.03.2020

INFORMACJE PRASOWE

Black Monk

31.03 kończy się przedsprzedaż gry fabularnej Tajemnice Pętli. Z tej okazji wydawnictwo ogłosiło konkurs.

W pięciu polskich miastach naukowcy z krajów Układu Warszawskiego stworzyli wyjątkową wersję Pętli, składającą się z pięciu autonomicznych, ale połączonych ze sobą w niewytłumaczalny sposób akceleratorów. Znane są lokacje czterech z nich: w podwarszawskim Rembertowie, położonej niedaleko Poznania Wrześni, na południu w Legnicy i w umiejscowionej przy samej granicy z ZSRR Czeremsze. Ostatnia, piąta lokalizacja owiana jest absolutną tajemnicą – jedyne, co o niej wiadomo, to fakt, że mieści się nad jakąś rzeką lub jeziorem.

Zadaniem uczestników konkursu będzie odpowiedź na pytanie Gdzie Twoim zdaniem powinien znajdować się piąty element polskiej Pętli? Na pytanie wraz z uzasadnieniem odpowiadacie tutaj. Konkurs potrwa do wtorku (31.03.2020) włącznie.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.03-27.03.2020

Fabryka Kart i Wydawnictwo Muduko wspierają polskie marki i pomagają szpitalom!

W obecnej, trudnej dla nas wszystkich sytuacji i sprawiającej nam wiele kłopotów… przewrotnie wielu z nas odzyskało wiarę w ludzi…

Mając na uwadze wszystko to, co dzieje się dookoła i jak bardzo służbie zdrowia potrzebne są środki ochrony indywidualnej, które niestety w obecnym czasie należą do towarów deficytowych, a jednocześnie rozumiejąc trudną sytuację naszych rodzimych firm, Fabryka Kart i Wydawnictwo Muduko postanowiły dołożyć swoją cegiełkę wspierającą służbę zdrowia.

Wspieramy polskie marki i pomagamy szpitalom! Firma odzieżowa VZOOR szyje maseczki, a Fabryka Kart i Wydawnictwo Muduko zdecydowały się sfinansować ich ciężką i bezinteresowną pracę, aby pomóc naszym cichym bohaterom – medykom – którzy narażają swoje życie, ratując nas wszystkich.

Jeżeli chcielibyśmy znaleźć pozytywy w czasach pandemii koronawirusa, to okazuje się, że wystarczy wejść na Facebooka, czy też inne media społecznościowe, gdzie z każdej strony napływają do nas pozytywne informacje.

Nasze myśli łączą się z właścicielami restauracji, którzy pomimo trudnej sytuacji finansowej wynikającej z zamknięcia ich lokali, przygotowują ciepłe posiłki dla pracowników służby zdrowia.

Jesteśmy dumni z wolontariuszy, którzy bez mrugnięcia okiem wspierają starsze i potrzebujące osoby. Nie możesz wyjść z domu, ponieważ akurat odbywasz kwarantannę lub po prostu jesteś w grupie ryzyka, nie ma kto zrobić dla Ciebie zakupów, wyjść z psem? To żaden problem wystarczy napisać lub zadzwonić do osób, które w każdy możliwy sposób ogłaszają swoją pomoc.

Jesteśmy wzruszeni działaniem polskich firm odzieżowych, które bez zastanowienia zaprzestały produkcji swoich ubrań i postanowiły odpowiedzieć na rozpaczliwy apel lekarzy i lekarek, którym zaczęło brakować maseczek ochronnych i kombinezonów.

Kiedy 13 marca została na nas nałożona kwarantanna, a rząd ogłosił stan zagrożenia epidemicznego, poczuliśmy się jak aktorzy grający w filmie science-fiction. Obecna sytuacja powoduje obawy związane z przyszłością naszą, naszych bliskich, a także z niepewną sytuacją gospodarczą kraju. Jest jednak także druga strona medalu. Niewiele jest sytuacji takich jak ta, w których widzimy społeczeństwo mówiące jednym głosem, społeczeństwo, które jest w stanie się wspierać i współdziałać. Społeczeństwo, którego jesteśmy częścią i z pełnym przekonaniem chcemy powiedzieć, że jesteśmy z tego bardzo dumni!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.03-27.03.2020

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.03-27.03.2020

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 21.03-27.03.2020


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk i Sylwia Smolińska

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.