Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.11.2021 – 26.11.2021

Zapraszamy na nasze cotygodniowe planszowe wieści. Miesiąc przed Świętami zadebiutowało wiele ciekawych tytułów. Może któryś z nich znajdzie się w tym roku pod waszą choinką?
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.11.2021 - 26.11.2021
Patchwork Polski Folklor, Lacerta

W tym tygodniu premierę miał długo wyczekiwany Patchwork – Polski Folklor, jedna z niewielu regionalnych edycji na świecie. Różni się przede wszystkim szatą graficzną –  zawiera ona 33 różne rodzaje haftu, inspirowane haftem ludowym z różnych stron Polski. Poza tym, liczba i rodzaj elementów oraz zasady gry są takie same, jak w zwykłym Patchworku. Ponadto mogą was zainteresować między innymi Folklor Skandynawski lub Andów: niestety nie są one dostępne w polskiej wersji językowej.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.11.2021 - 26.11.2021Wyprawa do El Dorado: Demony dżungli, Nasza Księgarnia

W środę 24. listopada odbyła się premiera dodatku do bestsellerowej gry Wyprawa do El Dorado od wydawnictwa Nasza Księgarnia. Demony Dżungli stawiają na drodze graczy jeszcze więcej niebezpieczeństw. Do uczestnictwa w wyprawie warto zatrudnić nieustraszonych bohaterów, aby pomogli wędrowcom w starciu z potężnymi demonami, czyhającymi na nich w gąszczu dżungli. Zestaw od Naszej Księgarni wzbogacony jest pakietem kart, niedostępnym nigdzie indziej.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.11.2021 - 26.11.2021Niepożądani Goście, Nasza Księgarnia

24 listopada to także dzień premiery gry detektywistycznej Niepożądani goście, również od wydawnictwa Nasza Księgarnia. To wyjątkowy tytuł, który stawia przed graczami ponad tysiąc zagadek na siedmiu różnych poziomach trudności. Będą mogli oni wcielić się w detektywów i zostać wezwanymi do rezydencji Woodruffa Waltona. Okaże się, że ktoś zamordował go w jego własnym gabinecie. Przesłuchując służbę i gości, szukając wskazówek na miejscu zbrodni i analizując raporty policyjne, należy postarać się rozwiązać zagadkę śmierci Waltona. Zasady rozgrywki przewidują możliwość wymiany zdobytej wiedzy z rywalami. Wygra ten detektyw, który jako pierwszy odpowie na pytania: kto, czym i dlaczego zabił Waltona oraz czy zabójca miał wspólnika. Tytuł ten był wielokrotnie nagradzany za granicą. W Polsce z pewnością przyjmie się równie dobrze.

Dark Souls: Gra karciana, Portal Games

W czwartek 25. listopada premierę miała karcianka Dark Souls od wydawnictwa Portal Games. Jest to kooperacyjna gra karciana Davida Carla (seria Warmachine) oparta na kultowym tytule wideo. Przeniesiemy się tutaj do świata Lordran, wcielając w cztery klasy nieumarłych, walczących z postępującym mrokiem.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.11.2021 - 26.11.2021Amazonia, Lucky Duck Games

Amazonia to lekka dwuosobowa gra karciana w dobieranie kart i tworzenie z nich punktujących zestawów. Jest w niej miejsce na blefowanie, ryzykowanie oraz podejmowanie strategicznych decyzji – które karty zdobyć i kiedy użyć ich specjalnych zdolności. Gra jest przepięknie zilustrowana przez znanego w świecie gier planszowych artystę, Vincenta Dutrait.

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.11.2021 - 26.11.2021Marvel United + dodatki, Portal Games

Marvel United to kooperacyjna gra karciana Andrea Chiarvesio i Erica Langa (Cthulhu: Death May Die). W grze wcielimy się w superbohaterów znanych z komiksowego uniwersum Marvela, takich jak Iron Man, Hulk czy Ant-Man, walcząc z siejącymi zniszczenie Łotrami. W Marvel United każdy z graczy oraz Łotrów dysponuje własną talią. Zagrywane karty będą tworzyć Oś Fabularną, a gracze będą mogli korzystać nawzajem ze swoich kart, odnosząc zwycięstwo dzięki przemyślanej strategii oraz dobrej współpracy.

Logiquest: Wsiąść do Pociągu – Zmiana toru, Rebel

Logiquest: Wsiąść do Pociągu – Zmiana toru to jednoosobowa gra logiczna, w której wcielasz się w bardzo ważną rolę: dyżurnego manewrowego. Twoim zadaniem jest ustawianie załadowanych wagonów na odpowiednich torach i wyprawianie lokomotyw tak, aby pociągi wjechały na stację o czasie. Musisz wykazać się nie lada bystrością, ponieważ wagony rzadko stoją tam, gdzie powinny.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.11.2021 - 26.11.2021Eksplodujące Minionki, Rebel

Jeszcze więcej wybuchów i kombinowania w całkowicie nowej, minionkowej odsłonie Eksplodujących Kotków! Eksplodujące Minionki to nieprzewidywalna zabawa, w której staramy się uniknąć wybuchnięcia, odwracając straszliwy los – najlepiej kierując go prosto w stronę naszych przeciwników!

O co tu chodzi? Gracze dobierają karty, dopóki któryś nie odkryje eksplodującego minionka. Osoba, która na niego trafi, wybucha i natychmiast przegrywa grę. No, chyba że uda jej się rozbroić minionka czymś takim jak bananołóżko albo niekończące się lody… Reszta kart służy do tego, by przerzucić albo uniknąć eksplodującego minionka. Najważniejsza zasada? Nie wybuchnij! Reszta jakoś się ułoży, a zwycięzcą zostanie ostatnia osoba na nogach!

Cynowy szlak, Phalanx

Gotowi pokonać przeciwników i osiągnąć największe zyski? A może zostaniecie bez grosza przy duszy? W XIX w. Kornwalii gracze zarządzają przedsiębiorstwami górniczymi wydobywającymi miedź i cynę będziecie uczestniczyć w licytacjach działek górniczych o badać ich zasobność w rudy, starając się jak najefektywniej wykorzystać swoje zasoby finansowe i „punkty czasu”. Budowa kopalni oznacza początek wydobycia rudy i osiągania zysków(!), ale im głębsza staje się kopalnia, tym kosztowniejsze jest wydobycie.

 

Przedsprzedaże
Zestaw Osadnika Catan, rozszerzenie Tuareg, Galakta

Ci, którzy chcą zacząć swą przygodę z serią Catan, zainteresują się nowym Zestawem Osadnika. Zawiera on podstawową wersję gry Catan, rozszerzenie Żeglarze, oraz dodatkowe scenariusze dostępne tylko w tym zestawie: „Półwysep Iberyjski” i „Hawaje”, które wprowadzą do gry wakacyjny nastrój i jeszcze więcej emocji. Ponadto w przedsprzedaży u wydawnictwa Galakta znajdziecie także  rozszerzenie do gry Tuareg – dzięki niemu Wasze decyzje przy stole będą jeszcze większym wyzwaniem! Dodatek wprowadza nowe mechaniki, nowe żetony zasobu – wody, która zdecydowanie odświeża rozgrywkę, a także specjalne pole ruchomej wydmy.

Najnowsze recenzje na Popbookownik.pl

Cuda Świata dla każdego. „7 Cudów Świata: Architekci” – recenzja gry planszowej

Co w puszczy piszczy. „Spór o Bór” – recenzja gry karcianej


Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak, Paulina Adamczuk.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu