Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.02.-26.02.2021

Witajcie drodzy Planszówkowicze! Wiadomość z ostatniej chwili, Wielcy Przedwieczni znowu dadzą o sobie znać. W tym roku czeka nas najazd kosmitów, a gdy opadnie kurz po walce z obcymi wybierzemy się ponownie na Przeklętą Wyspę… Gotowi? Zaczynamy!
PREMIERY

24. lutego do sprzedaży trafiły dwie gry od wydawnictwa Nasza Księgarnia, wspierające naukę dzieci z zakresu liczenia i czytania. Plus minus. Nauka liczenia wspomoże je w utrwaleniu umiejętności dodawania i odejmowania w zakresie do dziesięciu. Jednak to nie wszystko. Gra ma trzy warianty, a co za tym idzie także trzy  poziomy trudności, więc dzieci potrenują znajomość pojęć takich jak: parzysta, nieparzysta, mniejsza, większa. Wersja dla zaawansowanych wymaga także strategicznych przemyśleń. W skład zestawu wchodzi dziewięćdziesiąt karta akcji i dwadzieścia kart celów. Nauka matematyki w takiej formie z pewnością okażę się przyjemna. Pomoc ta skierowana jest do siedmiolatków i starszych dzieci. Natomiast druga z gier, a więc Feluś i Gucio grają w sylaby wspomoże najmłodszych w nauce czytania. Razem z tytułowymi bohaterami będą układali sylaby oraz brali udział w edukacyjnych rozgrywkach różniących się między sobą stopniem trudności. W opakowaniu znajdziemy cztery plansze, sześćdziesiąt płytek z ilustracjami i czterdzieści osiem dwustronnych płytek z rożnymi sylabami oraz separator umożliwiający oddzielenie poszczególnych elementów gry. Adresatami tytułu są dzieci od piątego roku życia.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.02.-26.02.2021Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.02.-26.02.2021

16 lutego miała miejsce premiera trzech nowych dodatków do Elekta – taktycznej gry karcianej.

Dodatki są dostępne do kupienia na stronie wydawnictwa What The Frog, a także niedługo pojawią się w innych sklepach. Nowe dodatki to Artefakty, Intrygi oraz Minstrel – ten ostatni dostępny wyłącznie z albumem Echo Światów. Artefakty i Intrygi to większe dodatki od dotychczasowych. Zawierają odpowiednio 30 oraz 24 karty. Każde z rozszerzeń wprowadza zupełnie nową mechanikę. Artefakty to nowy typ kart potężnych przedmiotów, zaś Intrygi to nowe scenariusze rozgrywki i mechanika poświęcania. Minstrel oferuje przywoływanie wzmacniających gracza Melodii oraz możliwość ułożenia Pieśni Zwycięstwa. Za ilustracje odpowiadają Katarzyna Malinowska oraz Paweł Góral. Nakłady poprzednich dodatków są już na wyczerpaniu i niedługo się skończą, dlatego radzimy się pospieszyć z ich zakupem jeśli chcecie mieć komplet. What The Frog nie chce poprzestawać na 6 dodatkach i zapowiada, iż jest możliwe, że pojawia się kolejne.

 Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.02.-26.02.2021Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.02.-26.02.2021 Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.02.-26.02.2021

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.02.-26.02.2021Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.02.-26.02.2021Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.02.-26.02.2021

PLANY WYDAWNICZE

Horror w Arkham na pewno nie jest grą zapomnianą przez twórca. Galakta zapowiedziała właśnie kolejne duże rozszerzenie do tegoż tytułu o nazwie Tajemnicze Zakonu. Szczegółów brak, wiadomo jednak, iż trafi na sklepowe półki w drugiej połowie roku, a sam dodatek zaoferuje między innymi trzy nowe scenariusze, czterech badaczy i oczywiście pokaźne grono nowych antagonistów. Musicie być gotowi nie tylko na inwazję ghuli, ale też na kolejne portale do innych światów!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.02.-26.02.2021

Mamy świetną wiadomość dla fanów gry Na końcu języka od Naszej Księgarni. 24. marca odbędzie się premiera wersji tej gry dla dzieci, a więc Na końcu języka. Junior. Jeśli lubicie grać w planszówki ze swoimi dziećmi na pewno spodoba wam się ta rozgrywka. Przypomnijmy, że na rynku dostępne są dwie części gry Na końcu języka dla dorosłych. Rozgrywka w obu wariantach charakteryzuje się prostymi zasadami. Musimy wykładać karty ze stosu, a kiedy dwaj gracze zobaczą taki sam obrazek, jak najszybciej wykrzykują słowo pasujące do kategorii widniejącej na karcie rywala.  W drugiej części słowo dopasowujemy nie do kategorii, ale do liter z karty przeciwnika. Ciekawe, czym nas zaskoczy dziecięca wersja tej imprezowej gry? Wkrótce się o tym przekonamy.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.02.-26.02.2021

Wydawnictwo Egmont planuje premierę gry dla najmłodszych z serii Pierwsza gra. Akademia Mądrego Dziecka zatytułowaną Przyjaciele na 21. kwietnia. Zadaniem graczy będzie rzucanie kostką ze strzałkami, z których jedna wskaże żeton ze zwierzątkiem do zabrania. Uczestnik zabawy zostawia go sobie lub przekazuje innym graczom, jeśli mają już oni żeton tego stworzonka. Kiedy już skończą się żetony do dobierania zliczane są punkty za uzbierane trójek zwierząt. Gra ma dwie wersje trudności i dedykowana jest dzieciom od drugiego roku życia.
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.02.-26.02.2021
PRZEDSPRZEDAŻE

Uratuj świat przed najazdem kosmitów!

Na Ziemię przybyli kosmici, których celem jest podporządkowanie sobie naszej planety. Na niebie bardzo szybko zaroiło się od statków obcych. Przerażeni ludzie pochowali się w podziemnych bunkrach, mając nadzieję na rychłe skonstruowanie broni, która pozwoli odeprzeć atak. Zapewnij sobie więcej czasu, zestrzeliwując nadlatujące statki. Rozbudowuj bazę, drążąc tunele, aby poszerzyć swoje możliwości. Zrób wszystko, by uratować Ziemię i jej mieszkańców!

Pod wrogim niebem to gra dla jednej osoby oparta na zarządzaniu kośćmi i podejmowaniu trudnych decyzji. Aby zwyciężyć, gracz musi obronić miasto i ukończyć badania, zanim obcy statek matka zniszczy bazę. Oprócz wciągającej gry podstawowej, w pudełku znajdziemy również w pełni regrywalną kampanię złożoną z 4 rozdziałów, która zapewni nam jeszcze więcej wyzwań!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.02.-26.02.2021

WSPIERAJKI

Portal Games oraz Awaken Realms z dumą ogłaszają współpracę nad projektem Robinson Crusoe: Edycja Kolekcjonerska – nową, ulepszoną wersją bestsellerowej gry Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie. Nowa edycja, a także dodatek, Księga Przygód, pojawią się na Gamefound już 23 marca.

Robinson Crusoe: Edycja Kolekcjonerska wzbogaci rozgrywkę o zupełnie nowe, niesamowite doświadczenia. Większe pudełko zawierać będzie podstawową wersję gry oraz nowe elementy:

  • wysokiej jakości figurki wszystkich postaci przygotowane we współpracy z Awaken Realms;

  • aplikacja mobilna z dostępem do ponad trzystu zupełnie nowych kart przygód i kart wydarzeń, a także dodatkową ścieżką audio zwiększającą efekt immersji w grze;

  • kampania samouczka Open & Play zawierająca cztery scenariusze, które stopniowo wprowadzą graczy w zasady gry;

  • okładka pudełka z nową, niesamowitą grafiką stworzoną przez Dominica Mayera.

Księga Przygód

W kampanii Gamefound znajdzie się również długo wyczekiwany dodatek: Księga Przygód. Zawiera on dwadzieścia nowych scenariuszy, a także nowe warianty już istniejących. Wszystkie zostaną oznaczone według ich tematyki, długości rozgrywki i poziomu trudności, aby pomóc graczom w wyborze idealnego dla nich scenariusza. Dzięki tej nowej funkcji Księgi Przygód, Robinson Crusoe stanie się grą dla każdego, niezależnie od wieku czy doświadczenia. Zawsze z łatwością znajdziemy scenariusz dobrze dobrany do rozgrywki z dziećmi, znajomymi czy w grupie zaawansowanych graczy.

Kampania Gamefound zawierać będzie również specjalne opcje zakupu dla graczy, którzy posiadają już grę Robinson Crusoe, a chcieliby uzupełnić ją o nowe elementy dostępne w kampanii.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.02.-26.02.2021

Kingdom Rush: Elemental Uprising – ostatnie dni kampanii

Kingdom Rush: Elemental Uprising do Lucky Duck Games to nowa, niezależna gra w uniwersum Kingdom Rush, jednej z najpopularniejszych gier video typu tower defense. Do mechaniki znanej z Kingdom Rush: Rift in Time dodano nowe, zaskakujące możliwości, dzięki którym walka z powstaniem żywiołów będzie jeszcze bardziej emocjonująca! Kampania na portalu Gamefound zebrała już ponad pół miliona dolarów. To już ostatnia szansa na wzięcie w niej udziału – kampania kończy się w czwartek 4 marca! Link do kampanii znajdziecie tutaj.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 20.02.-26.02.2021


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu