Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.06. – 25.06.2021

Kolejny fantastyczny tydzień za nami. Pojawiły się nowości, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę! God of War: Gra karciana od Portal Games, Diuna: Imperium wydawnictwa Lucky Duck Games i Botanik Rebela to z pewnością zacne propozycje. Ponadto poznaliśmy plany wydawnicze od Albi i zapewniamy jest na co czekać! Uchyliliśmy także rąbka tajemnicy na temat Koszmaru Alicji w Krainie Czarów – nadchodzącej gry książkowej od Muduko.
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.06. – 25.06.2021God of War: Gra karciana, Portal Games

W czwartek 24 czerwca swoją premierę miała gra oparta na kultowej produkcji God of War. Nowość od wydawnictwa Portal Games to karcianka kooperacyjna, w której gracze wcielą się w Kratosa oraz jego kompanów i wspólnymi siłami postarają się powstrzymać nadchodzący Ragnarök. Do wyboru otrzymają sześciu bohaterów z indywidualnymi kartami startowymi i mechaniką budowania talii.

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.06. – 25.06.2021

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.06. – 25.06.2021Diuna: Imperium, Lucky Duck Games

Diuna: Imperium to gra strategiczna, która łączy w sobie mechaniki budowani talii i rozmieszczania agentów na planszy (worker placement). To od ciebie zależy, jak rozbudujesz swoją potęgę. Poszukasz politycznych sojuszy czy stworzysz militarną przewagę? Siła ekonomii czy subtelne intrygi? Miejsce w radzie… czy ostra klinga? Wybór należy do ciebie. Imperium czeka. Pokonaj przeciwników w bitwie, umiejętnie manipuluj frakcjami politycznymi i zdobądź cenne karty Przyprawa Musi Płynąć, aby poprowadzić swój dom do zwycięstwa!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.06. – 25.06.2021

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.06. – 25.06.2021Botanik. Rebel

W piątek 25 czerwca zadebiutowała nowa, dwuosobowa gra od wydawnictwa Rebel. Botanik to gra logiczna, w której uczestnicy naprzemiennie dobierają elementy ze wspólnego rejestru, aby rozbudowywać swoje maszyny nawadniające. Jednak sprawa nie jest taka prosta! W Botaniku gracz nigdy nie może od razu wziąć kafelka, który sobie upatrzył. Musi to zrobić w 2 krokach: najpierw umieszcza go po swojej stronie rejestru, a później uwalnia dzięki sprytnemu umieszczeniu innego kafelka w rzędzie centralnym… To wymaga finezji! 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.06. – 25.06.2021

 

Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.06. – 25.06.2021Koszmar Alicji w Krainie Czarów, Muduko

Przedstawiamy bardzo ciekawą zapowiedź od wydawnictwa Muduko, która w sprzedaży pojawi się we wrześniu tego roku. Będzie to interaktywna gra książkowa pod tytułem Koszmar Alicji z Krainy Czarów. To propozycja dla dzieci od czternastego roku życia i dorosłych. Klimat rozgrywki nie zapowiada się na cukierkowy, o czym może świadczyć już jej tytuł. Interesująca fabuła inspirowana klasyczną baśnią z łatwością może wciągnąć graczy i dostarczyć im wielu emocji. Zdradzimy, że Alicja wraca do Krainy Czarów, by ustrzec świat kart i mówiących zwierząt przed działaniem coraz bardziej obłąkanej Czerwonej Królowej. Fenomen zabawy polega na tym, że sami podejmujecie decyzję o kolejnym kroku bohaterki, a więc mechanizm jest tu taki, jak w każdej grze paragrafowej. Trzeba też być przygotowanym na mrok czający się na ścieżkach, którymi podąża dziewczyna. Zapowiada się zatem fantastyczna, choć nieco koszmarna i nie pozbawiona mocnych wrażeń przygoda. 

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, co by było, gdyby Alicja nie napiła się z butelki z etykietką „Wypij mnie” albo gdyby nie dołączyła do Kapelusznika, Marcowego Zająca i Susła na herbatce? Teraz możesz się przekonać.

Zapowiedzi Albi

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.06. – 25.06.2021

W sobotę 13 czerwca wydawnictwo Albi zapowiedziało swoje plany na najbliższe miesiące podczas wydarzenia Game Day 2021. Czego możemy się spodziewać? Już w te wakacje zadebiutują dwa nowe tytuły: Ship Ahoy oraz Terra Futura.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.06. – 25.06.2021W październiku swoją polską premierę będzie miała gra Parki wraz dodatkiem. Gracze wyruszą w wędrówkę do amerykańskich parków narodowych, starając się zebrać jak najlepsze wspomnienia ze swojej podróży. Oryginalna wersja gry prezentuje się wyśmienicie, mamy nadzieję że edycja polska od Albi okaże się równie piękna. Już nie możemy się doczekać! 

Albi przygotowało także kilka niespodzianek dla fanów Karaka. Jeszcze w tym miesiącu dostępny będzie minidodatek do tej gry, natomiast w wakacje poznamy jej wersję karcianą – Karak Goblin.

Przedsprzedaże
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.06. – 25.06.2021Fantastyczne światy: Przeklęte skarby, Rebel

Ruszyła przedsprzedaż dodatku do gry Fantastyczne światy jak i dodruku podstawowej wersji gry. Rozszerzenie składa się w 2 rodzajów kart: przeklętych przedmiotów, tworzących dodatkową talię oraz kart z nowych zestawów, reprezentujących nieznane do tej pory budowle i mieszkańców innych światów. Nowe rodzaje kart możecie dołączyć do podstawowej gry razem lub osobno, rozbudowując i ubarwiając rozgrywki wedle Waszego uznania.

 

Brass: Phalanx

Kolejne tytuły przestają być białymi krukami ze względu na ich braki magazynowe: z pewnością ulży to większości portfeli planszówkomaniaków. Tym razem Phalanx ogłosił zbliżający się wielkimi krokami dodruk Brass: Birmingham oraz Brass: Lancashire – możemy się ich spodziewać w sklepach w październiku tego roku, choć aktualnie trwa przedsprzedaż i promocja na oba tytuły. Nie tylko dla fanów strategicznego myślenia! 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.06. – 25.06.2021

Wspierajki
Dziady część V. Dziady, które nie spieprzają, Wydawnictwo Otwarte

W tym tygodniu ruszyła kampania crowdfundingowa na prześmiewczą horror-komediową grę paragrafową pt. Dziady część V. Dziady, które nie spieprzają. To kolejna część bestsellera, który poruszył (lub usypiał) całe pokolenia. Teraz w zupełnie nowej i zwariowanej odsłonie! Dziady część V. Dziady, które nie spieprzają to ilustrowany gamebook, który nadaje kultowemu dziełu Adama Mickiewicza odpowiednią werwę (nareszcie!), obnaża prawdziwe realia epoki romantyzmu, przedstawiając fakty i ciekawostki, o których (nie bez powodu) nie uczy się w szkołach.

Twórcą książki jest Mikołaj Kołyszko, natomiast za oprawę graficzną odpowiada Ilona Myszkowska – autorka komiksu internetowego chatolandia.pl.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.06. – 25.06.2021

Akcja dzieje się w roku 1826 w jednej ze wsi w okolicach Wiłkomierza. Właśnie tam słynny Guślarz został brutalnie zamordowany. Mimo to trzy tygodnie po jego śmierci niektórzy ludzie wciąż mówią, że chodzi on nocami po wsi. To pewnie głupie wiejskie gadanie, ale… może ma jakiś związek z tym, że ludzie w powiecie wiłkomierskim zaczęli cierpieć na dziwną chorobę i padają jak muchy?

Kto zabił Guślarza? Dlaczego to zrobił? Co dręczy ludzi z okolic Wiłkomierza?

Zbiórka na książkę dostępna jest pod linkiem: https://wspieram.to/dziady. Do końca pozostało jeszcze kilkadziesiąt dni, a cel został już osiągnięty w 90 procentach.

Szerzej koncepcja dzieła została wytłumaczona w darmowym fragmencie książki dostępnym pod adresem: https://rcl.ink/OMtM4. W nim też wytłumaczono (w wiarygodny i w niebudzący wątpliwości sposób), jak Adam Mickiewicz mógł partycypować w powstaniu tego utworu niemal 170 lat po swojej śmierci.


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu