Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.03.2022 – 25.03.2022

Zapraszamy na przegląd najciekawszych premier gier planszowych, zapowiedzi i wydarzeń.  W minionym tygodniu na półkach sklepowych pojawiły się nowości od wydawnictwa Galakta, wśród nich szalona a zarazem taktyczna gra oparta o zakłady oraz odrobinę szczęścia – Rozbrykane Jednorożne. Poznaliśmy także kolejną zapowiedź od Portal Games. Jeszcze przed wakacjami zagramy w Fort. Natomiast FoxGames uruchomiło przedsprzedaż Wystrzałowych Katapult.
Premiery

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.03.2022 - 25.03.2022

Brooklyn 2002, Londyn 1892, Moskwa 1989, Helsinki 2012, Tactic Games

Crime Scene to jedna z niewielu serii gier detektywistycznych, gdzie ważną rolę odgrywa klimat wizualny i kontent. Gracz/gracze (gry są dla jednego i więcej graczy) są rzuceni w sam środek przerażającej sceny zbrodni. Opowiadania, napisane przez fińskiego pisarza kryminałów Arttu Tuominena, przybliżają im rzeczywistość w jakiej się znaleźli. Każda zbrodnia rozgrywa się w innym czasie i miejscu. Pierwsze części to Brooklyn 2002, Londyn 1892, Moskwa 1989, Helsinki 2012. W październiku pojawią się Lazio 1356, ISS Excalibur 2049.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.03.2022 - 25.03.2022Horror w Arkham, Galakta

Uciekniecie przed potwornymi ogarami i innymi pomiotami z Tindalos by odnaleźć zaginionych Noblistów?  A może chcecie na nowo odwiedzić Dunwich w nowym formacie znanego Wam już cyklu? Lub sięgnąć po rozszerzenie kampanijne lub rozszerzenia badaczy? Do sklepów trafiły 23-go marca.

Laureaci Nagrody Nobla całkowicie zniknęli wraz z ich rewolucyjnym odkryciem. To rozdarcie w rzeczywistości jest ogromną stratą dla ludzkości, dlatego trzeba je naprawić. W Machinacjach w czasie, wyjątkowym scenariuszu do gry karcianej Horror w Arkham LCG, badacze podróżują po przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, aby przywrócić liniom czasu właściwy bieg, nieustannie ścigani przez potworne Ogary i inne pomioty z Tindalos.

W rozszerzeniu kampanijnym Dziedzictwo Dunwich 1 do 4 badaczy wyruszy na poszukiwanie zaginionych profesorów. W trakcie kampanii składającej się z 8 scenariuszy zgłębią zakamarki Uniwersytetu Miskatonic, okrytego złą sławą Clover Club i wielu innych miejsc, by finalnie dotrzeć do tajemniczego miasteczka Dunwich. To rozszerzenie zawiera wszystkie scenariusze składające się na cykl Dziedzictwo Dunwich.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.03.2022 - 25.03.2022Rozbrykane jednorożce, Terra Incognita, Galakta

Na sklepowe półki już 23 marca trafiły również Rozbrykane jednorożce, oraz dodatek do Civilization: Nowy początek – Terra Incognita.

Rozbrykane jednorożce™ to taktyczna gra oparta o zakłady oraz odrobinę szczęścia. Wcielicie się w rolę bogatych hazardzistów z magicznego świata, starających się obstawić udane zakłady z myślą o zdobyciu Złota i Chwały. Mając nadzieję na osiągnięcie zamierzonego celu, podpiszecie kontrakty z szemranymi mieszkańcami krainy baśni, tym samym wynajmując ich, by zwiększyli szanse na wasze zwycięstwo.

Rozszerzenie Terra Incognita do gry Sid Meier’s Civilization: Nowy początek pozwala graczom stworzyć imperium, które przetrwa próbę czasu! Zupełnie nowy świat tylko czeka na odkrycie, a na arenę wkracza piąty gracz i dziesięć nowych cywilizacji – w tym Anglia, Chiny, Indonezja, Turcy osmańscy i Inkowie. Dodatkowo nowe możliwości pozwalają kształtować ustrój polityczny swojego imperium, rozwijać jego dzielnice oraz eksplorować nieznane tereny.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.03.2022 - 25.03.2022Archimedes. Gry do plecaka, Egmont 

23 marca w sprzedaży pojawił się Archimedes, tytuł z popularnej serii wydawnictwa Egmont zatytułowanej Gry do plecaka. To idealna propozycja dla osób przepadających za matematycznymi równaniami. Cechą charakterystyczną rozgrywki jest szybkość, poza tym wyróżnia się ona walorami edukacyjnymi oraz wesołym klimatem. Gracze układają równania, starając się pozbyć jak najwięcej liczby kart z rąk. Zwycięzcą zostanie ten z nich, który po pięciu rundach będzie mógł poszczycić się najmniejszym wynikiem punktów karnych. Dzięki tej karciance mamy możliwość poznania najwybitniejszych matematycznych mistrzów oraz trenowania umiejętności dodawania, odejmowania, dzielenia i mnożenia.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.03.2022 - 25.03.2022Ekosystem, Nasza Księgarnia 

W środę 23. marca premierę miała gra karciana z genialnymi ilustracjami m, czyli Ekosystem od wydawnictwa Nasza Księgarnia. Na czym polega ta rozgrywka? Tworzycie krainy pełne zwierząt, owadów, łąk i potoków. Kto z was stworzy najlepiej działający ekosystem? Niedźwiedź je pstrągi, a pstrągi jedzą ważki – im lepiej wykorzystacie takie zależności między kartami, tym więcej punktów zdobędziecie!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.03.2022 - 25.03.2022Park smoków, Nasza Księgarnia 

23 marca premierę miał również Park smoków od wydawnictwa Nasza Księgarnia. W tej grze tworzycie parki rozrywki, w których główną atrakcją są smoki. Wygra gracz, którego park będzie miał najwięcej zwiedzających. Musicie więc dbać o swoje smoki – co rundę należy je karmić, bo głodny smok odstraszy zwiedzających! Pilnujcie też, aby dorosłe smoki składały jajka – wykluwający się smok przyciągnie do parku nowych zwiedzających!

Podczas rozgrywki wykorzystujecie 60 przezroczystych kart. Dzięki nim rozwijacie swoje parki.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.03.2022 - 25.03.2022Kapadocja, Granna

25 marca na rynku wydawniczym gier planszowych pojawiła się nowość od wydawnictwa Granna, czyli Kapadocja. Tytuł ten jest ściśle związany z balonami latającymi na gorące powietrze. Poznajcie miejsce, z którego codziennie rano wiele balonów wznosi się ku niebu, tworząc niezapomniane widoki. Wspomniana gra przeznaczona jest dla dwóch osób, które będą rywalizować ze sobą, wykazując się odpowiednią taktyką, by wzajemnie się przechytrzyć oraz pomóc balonom w lądowaniu. Rozgrywka polega na dobieraniu kart z ręki, decydowaniu o tym, gdzie je umieścić, by stworzyć zestaw balonów o takich samych kolorach. W zabawie mogą wziąć udział dzieci od dziesiątego roku życia i oczywiście dorośli także.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.03.2022 - 25.03.2022Arkana Magii, Portal Games

Arkana Magii to szybka, dynamiczna gra karciana ze sprytnym wykorzystaniem mechaniki otwartego draftu, symultanicznym przebiegiem tur i intuicyjnym trybem solo. Staniemy się tutaj czarodziejami, zbierającymi potężne artefakty i rzucającymi zaklęcia, w czym kluczowe okaże się odpowiednie wyczucie i planowanie. Gra dzieli się na 3 rundy, a w każdej rundzie gracze jednocześnie rozgrywają 6 tur, zawsze mając do wyboru dwie opcje: zagrać kartę Zaklęcia albo ją odrzucić, aktywując już wcześniej przygotowane karty. Dokładając do swojej planszy kolejne Zaklęcia, będziemy budować nasz magiczny silniczek, czyniąc swoją postać coraz potężniejszą. Arkana Magii cechują się obłędną, niezwykle klimatyczną szatę graficzną, której autorem jest niepowtarzalny Yaroslav Radetskyi (Reavers of Midgard).

Zapowiedzi
Jedyny Pierścień RPG, Black Monk Games

Jedyny Pierścień, to oficjalna gra fabularna oparta o powieści J.R.R. Tolkiena, pozwalająca graczom wkroczyć do Śródziemia. Opracowana tak, by jak najlepiej oddać atmosferę Hobbita i Władcy Pierścieni, zawiera zasady pozwalające stworzyć drużynę bohaterów i posłać ją na szlak przygody w krainie, nad którą gęstnieje Cień. Przedsprzedaż rusza 28 kwietnia.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.03.2022 - 25.03.2022Fort, Portal Games

Portal Games ogłasza polską edycję gry Fort od wydawnictwa Ledger Games! Premiera polskiej wersji gry jeszcze przed wakacjami! Fort to szybka, pełna interakcji gra karciana autorstwa Granta Rodieka oraz wydawnictwa Leder Games (Root, Oath). Gra wykorzystuje mechaniki budowania i zarządzania talią. W trakcie rozgrywki będziecie Zbierać Ekipę dzieciaków reprezentowaną za pomocą kart, które będą tworzyć waszą własną talię bandy dla waszego Fortu! W swojej turze każdy z was będzie zagrywał jedną ze swoich kart, wykonując akcję Prywatną, natomiast pozostali z graczy będą mogli podążyć za zagraną kartą, wykonując jej akcję Publiczną. Aby to zrobić, musicie odrzucić z ręki jedną kartę z symbolem pasującym do symbolu zagranej karty. W ten sposób możecie naśladować tylu innych graczy, ilu chcecie, dopóki nie nadejdzie wasza tura!

Przedsprzedaże
Dominant Species: Władcy Ziemi, Phalanx

Dominant Species: Władcy Ziemi  to gra dla 2 do 6 graczy, która w abstrakcyjny sposób odtwarza krótki fragment dziejów naszej planety: niespodziewane nadejście epoki lodowcowej i wiążące się z tym wyzwania dla żywych stworzeń. 

Gracze będą kierować jedną z sześciu głównych gromad zwierząt: ssaków, gadów, ptaków, płazów, pajęczaków oraz owadów. Każda z tych grup rozpoczyna rozgrywkę w stanie względnej równowagi z innymi. Jednak stan ten nie jest stabilny. Każde działanie, zmiana, nowe przystosowanie ewolucyjne napędzają bezwzględną walkę między gatunkami. Będziecie mieli okazję obserwować na czym polega przetrwanie najlepiej przystosowanych.

Rozgrywka kończy się nadejściem epoki lodowcowej. Gracz, który zgromadzi najwięcej punktów zwycięstwa, zdobędzie dla swoich zwierząt miano gatunku dominującego.

Wystrzałowe katapulty, FoxGames

W związku ze zmianą daty premiery gry rodzinnej, zatytułowanej Wystrzałowe katapulty od wydawnictwa FoxGames, już w minionym tygodniu ruszyła jej przedsprzedaż. Fabuła gry jest iście ciekawa. Otóż, dwa rywalizujące ze sobą, od dawnych czasów rody, stoczą walkę o podłogę. Ten z nich, który pokona rycerzy przeciwnika, zwycięży w tym boju. Oczywiście, najpierw jednak, obie drużyny muszą zbudować swoje zamki. Dopiero potem w ruch pójdą katapulty i rozpocznie się walka o przetrwanie. Premiera gry odbędzie się 13. kwietnia. 

Wspierajki
Island Alone, Grotwórca – Radosław Ignatów

23 marca GroTwórca ruszył z kolejną kampanią na Kickstarterze. Island Alone zostało ufundowane w zaledwie 3 minuty!

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu