Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.02.2022 – 25.02.2022

Choć ubiegły tydzień przyniósł ze sobą wiele niemiłych wiadomości, przygotowaliśmy zbiór tych dobrych wieści związanych z grami planszowymi, aby chociaż odrobinę poprawić wszystkim samopoczucie. Premiery gier i zapowiedzi w jednym miejscu.

Premiery

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.02.2022 - 25.02.2022Hansa Teutonica: Big Box, Galakta

Ponowna premiera – powrót klasyki w nowej odsłonie. Big box zawiera wszystkie dodatki: wydane wcześniej mapy do gry: Liga Hanzeatycka, Wschodnia Liga Hanzeatycka, Brytania, karty misji oraz kafelki przychylności cesarza.

Hansa Teutonica to gra strategiczna, w której wcielicie się w kupców hanzeatyckich i będziecie rywalizować o jak najlepsza pozycje w Lidze. Wykorzystajcie jak najlepiej swoich kupców i sprzedawców, rozwijajcie zdolności i nie zmarnujcie żadnej okazji na zdobycie cennych punktów renomy!

Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.02.2022 - 25.02.2022Łap za słówka. Pomysłowa gra językowa, Egmont

16. marca premierę będzie miała gra językowa od wydawnictwa Egmont, która spodoba się wszystkim wielbicielom zagadek słownych oraz skojarzeń. W określonym czasie trzeba wymyślić jak najwięcej słów, według zadanego zagadnienia. Im bardziej pomysłowy wyraz, tym więcej punktów można otrzymać. Słowa muszą być wypowiadane na głos i nie mogą się powtarzać, czyli brzmieć tak samo, jak te wymyślone przez innych uczestników zabawy. To świetny trening kreatywności i wyobraźni oraz szybkich skojarzeń. Myślenie taktyczne będzie tu dodatkowym atutem i umożliwi szybszą wygraną.

Archimedes. Gry do plecaka, Egmont

23. marca w sprzedaży pojawi się Archimedes, tytuł z popularnej serii wydawnictwa Egmont zatytułowanej Gry do plecaka. To idealna propozycja dla osób przepadających za matematycznymi równaniami. Cechą charakterystyczną rozgrywki jest szybkość, poza tym wyróżnia się ona walorami edukacyjnymi oraz wesołym klimatem. Gracze układają równania, starając się pozbyć jak najwięcej liczby kart z rąk. Zwycięzcą zostanie ten z nich, który po pięciu rundach będzie mógł poszczycić się najmniejszym wynikiem punktów karnych. Dzięki tej karciance mamy możliwość poznania najwybitniejszych matematycznych mistrzów oraz trenowania umiejętności dodawania, odejmowania, dzielenia i mnożenia.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.02.2022 - 25.02.2022Miau! Hau! Kwa! Pierwsza gra. Akademia Mądrego Dziecka, Egmont

30. marca na półkach sklepowych dostępna będzie gra dla najmłodszych dzieci z serii Pierwsza gra. Akademia Mądrego Dziecka. Miau! Hau! Kwa! jest idealną grą już dla każdego dwulatka i wprowadzi maluchy w świat zwierząt, jednocześnie ucząc je odgłosów, które owe stworzenia wydają. Poza tym, umożliwi im ćwiczenie refleksu, spostrzegawczości oraz aparatu mowy. W skład zestawu wchodzi czterdzieści osiem żetonów zwierząt oraz znacznik pingwina.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.02.2022 - 25.02.2022Nowa Gwinea, Egmont

30. marca to również dzień zbliżającej się premiery gry planszowej Nowa Gwinea od wydawnictwa Egmont, idealnej dla całej rodziny. Kto jest gotowy na przeżycie niesamowitej wyprawy na jedną z najpiękniejszych i największych wysp na świecie oraz odkrywać i podziwiać jej roślinność, żyjące tam zwierzęta i bytujące plemiona? Kto chciałby wcielić się w mieszkańca owej wyspy? Ta gra planszowa mu to umożliwi. Zadaniem takiej osoby będzie zbudowanie wioski. Stawiając chatki, trzeba dbać o to, by zakrywały jak najwięcej oczek wodnych i krzewów owocowych. Na wykombinowanie odpowiedniego ułożenia przeznaczona jest tylko jedna minuta. Kolejnym utrudnieniem jest wymóg, który nakazuje, by chatki stykały się rogami a pozostałe totemy nie były zakrywane, gdyż może to przynieść pecha. Osoba, która zakryje wszystkie źródła wody, wygrywa turę. Zaś zwycięży gracz mający na swoim koncie najwięcej punktów po dziewięciu rundach. Emocjonująca, wymagająca kombinowania, a co najważniejsze, umożliwiająca dostosować stopień trudności do umiejętności graczy. Jest to najnowsza gra twórcy Papui i UBONGO! Zatem naprawdę warto na nią poczekać.

Tabula Rasa. To jest kryminał i Tabula Rasa. Morskie opowieści, Egmont

26. kwietnia zaś odbędzie się premiera dwóch kolejnych nowych gier wydawnictwa Egmont, dla dorosłych i dzieci od ósmego roku życia. Tabula Rasa. To jest kryminał składa się z pięćdziesięciu pięciu kart, jednej kostki i jednej klepsydry. Gracze, by zwyciężyć, będą potrzebowali bujnej wyobraźni, świetnej pamięci i łutu szczęścia. Najbardziej zadowolą się nią osoby lubiące zagadki kryminalne, podbarwione humorem. Rozgrywka bowiem wprawia w dobry nastrój. Natomiast Morskie opowieści do gustu przypadną wszystkim, których interesuje klimat pirackich przygód. Warto dodać, że części gier z serii Tabula Rasa można ze sobą łączyć.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.02.2022 - 25.02.2022Kingdomino Prehistoria, FoxGames

Znamy zapowiedź gry od wydawnictwa FoxGames, której premiera odbędzie się w trzecim kwartale 2022 roku, a jest to Kingdomino Prehistoria. Zasady nowego tytułu w podstawowym zakresie są podobne do tradycyjnego Kingdomino, z tym że jego komponenty umożliwią rozszerzyć rozgrywkę o dodatkowe atrakcje i inne możliwości zdobywania punktów. Ta część zapewnia także trzy warianty rozgrywki o różnych stopniach trudności, a więc: Odkrycia (wprowadzający ogień i wulkany), Totem (wykorzystujący dodatkowe surowce) i Plemię (zapewniający żetony jaskiniowców). Celem graczy jest zbieranie zasobów, za co przyznawane są punkty. Miłośnicy serii powinni być zadowoleni tą informacją. A czy wy graliście już w Kingdomino. Duel?

Przedsprzedaże
Seria Crime Scene, Tactic Games

Już 22 marca odbędzie się premiera największej wiosennej nowości od Tactic Games: serii gier detektywistycznych Crime SceneCrime Scene to jedna z niewielu serii gier detektywistycznych, gdzie ważną rolę odgrywa klimat wizualny i kontent. Gracz/gracze (gry są dla jednego i więcej graczy) są rzuceni w sam środek przerażającej sceny zbrodni. Opowiadania, napisane przez fińskiego pisarza kryminałów Arttu Tuominena, przybliżają im rzeczywistość w jakiej się znaleźli. Każda zbrodnia rozgrywa się w innym czasie i miejscu. Pierwsze części to Brooklyn 2002, Londyn 1892, Moskwa 1989, Helsinki 2012. W październiku pojawią się Lazio 1356, ISS Excalibur 2049.

Przedsprzedaż pierwszych czterech części już trwa. Jeśli zdecydujecie się zakupić gry przed premierą otrzymacie szansę na  dostępny tylko w przedsprzedaży gadżet do gry: wielkie szkło powiększające (średnica ok. 9,5 cm). Limitowaną edycję otrzyma tylko pierwsze 500 osób!

Choose Cthulhu 3: Widmo nad Innsmouth, Black Monk

Ruszyła przedsprzedaż gry paragrafowej Choose Cthulhu 3: Widmo nad Innsmouth. Wysyłka fizycznych egzemplarzy rozpocznie się 10 marca. Przedsprzedaż zakończy się 21 marca. Tylko w jej trakcie obowiązuje niższa cena!

Choose Cthulhu to seria gier paragrafowych, w których kierujesz losami bohatera zmagającego się z wyzwaniami znanymi z opowiadań H.P. Lovecrafta. Szukając odpowiedzi na pytania o swoim pochodzeniu, w trzeciej część wyruszysz do obślizgłego miasteczka Innsmouth w stanie Massachusetts. To znana historia, ale dzięki Twoim wyborom może potoczyć w nowy, nieznany sposób.

 

Unmatched, Ogry Games

Legendy powracają – ze względu na to, jak szybko rozszedł się zeszłoroczny druk Unmatched, wydawnictwo zleciliło dodruk i Bitwa Legend oraz Robin Hood vs Wielka Stopa pojawią się ponownie na przełomie kwietnia/maja. Przedsprzedaż będzie trwała tylko miesiąc, do 20 marca 2022. Druk jest mniejszy od pierwszego więc może trzeba będzie się spieszyć.

The Thing, Galakta

The Thing, razem z dodatkiem Norweska baza, figurkami postaci, figurkami obcego oraz matą, przeniesie was do wydarzeń znanych z kultowego filmu wyreżyserowanego w 1982 r. przez mistrza kina grozy, Johna Carpentera. Obcy może próbować podszyć się pod ludzi, aby uciec razem z nimi, lub spróbuje zasymilować jak najwięcej z nich by zwiększyć swoje szanse na wygraną – może też ujawnić się i walczyći z pełną przebiegłością i brutalną siłą. 

Prawdziwym celem Obcego jest ucieczka z bazy i rozprzestrzenienie się po naszej planecie. Sukces nie będzie łatwy, ponieważ obecni w grze ludzie będą starali się temu zapobiec.Na zachowanie Obcego duży wpływ będzie miał przebieg gry oraz to, jak blisko ujawnienia jego prawdziwej tożsamości będą pozostali gracze. 

 

Alone, Galakta

Alone™ nie jest zwyczajną grą z gatunku „dungeon crawler”. Jeden z graczy wciela się w niej w Bohatera, osamotnionego astronautę badającego nieznaną mapę pełną niebezpieczeństw i próbującego realizować misje, podczas gdy maksymalnie trzech skrywających się wśród ciemności agentów Zła planuje, jak go zabić.

Zależnie od wybranej przez gracza strony rozgrywka wygląda zupełnie inaczej. Bohater widzi tylko na tyle daleko, na ile pozwala mu jego latarka – jedynie kilka sektorów mapy na raz. Jest całkiem sam i pozbawiony wsparcia, a jego życie jest w ciągłym niebezpieczeństwie, dlatego musi zachować ostrożność na każdym kroku. Zbieranie wskazówek i unikanie pułapek często może okazać się ważniejsze niż walka.

Eksplodujące Kotki: Przepisy na Kotastrofę, Rebel

Ostateczna edycja gry w jednym pudełku

Wejdź do gry i spróbuj swoich sił w tej wysoce strategicznej, w pełni bezpiecznej wersji rosyjskiej ruletki! Podczas rozgrywek gracze co turę dobierają po jednej karcie, aż do momentu, gdy któryś trafi na puchatą bombę. Ów nieszczęśnik rozlatuje się na tysiąc kawałeczków i wypada z gry. Pozostałe karty służą do unikania eksplodujących kotków lub łagodzenia ich wybuchowego temperamentu.

Niezależnie czy Twoja przygoda ze światem Eksplodujących Kotków dopiero się zaczyna, czy też należysz do ich najzagorzalszych fanów, w pudełku znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do zgotowania najbardziej odjechanej rozgrywki. Zestaw zawiera 121 starannie wyselekcjonowanych kart zapewniających najwyższej jakości doznania, 13 nowych trybów rozgrywki, które zaskoczą nawet najbardziej wyrafinowanych graczy, a także sławny i niezwykle pożądany kołnierz wstydu.

5 nowych gier z serii Brainbox, Rebel

Szukasz gry, która pozwoli Ci spędzić z dzieckiem wartościowy czas, a jednocześnie będzie wspierać jego rozwój już w okresie przedszkolnym? Sprawdź nową odsłonę popularnej edukacyjnej serii BrainBox! To wyjątkowe narzędzia przeznaczone dla dzieci od 4. roku życia, które zabiorą młodsze i starsze umysły w ekscytującą podróż pełną ciekawych odkryć rozwijających spostrzegawczość i pamięć.

W marcu 2022 do sprzedaży trafi 5 pudełek tematycznych: Poznaję liczby, Poznaję litery, Poznaję kolory, Poznaję domy zwierząt oraz Poznaję zwierzęta.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu