Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 18.01-24.01.2020

0
W tym tygodniu mamy dla was same dobre informacje! Ruszyły kolejne przedsprzedaże, dowiedzieliśmy się o planach wydawniczych Portal Games oraz sprawdziliśmy, jakie tytuły dotarły do Galakty z druku na żądanie. Zaczynamy!
PREMIERY

Do Galakty dotarły już gry z druku na żądanie. Wkrótce swoje przygody będziecie kontynuować w Descent: Wędrówkach w Mroku, we Władcy Pierścieni LCG, w Horrorze w Arkham LCG oraz w Grze o Tron i w Znakach Starszych Bogów. Trwają prace wysyłkowe. Wypatrujcie swoich ulubionych tytułów w najlepszych sklepach z planszówkami!

PLANY WYDAWNICZE

Wydawnictwo Egmont nie zapomina o najmłodszych miłośnikach gier planszowych. 12 lutego premierę będą miały dwa tytuły z serii Pierwsza gra. Akademia Mądrego Dziecka: Mniam i Zwierzęta. Adresowane są one do wszystkich dzieci od drugiego roku życia. Wspomagają rozwój intelektualny i poznawczy maluchów. Za pomocą gry Mniam możemy nauczyć je nazw warzyw i owoców, nazw kolorów, rozwinąć umiejętność liczenia i określania ilości, a także kompetencji społecznych. W tej rozgrywce wykorzystujemy dołączoną do zestawu kostkę, rzucamy nią i zbieramy wskazane owoce i warzywa. Drugi z tytułów ma na celu, przede wszystkim, nauczyć graczy nazw zwierząt oraz rozróżniania kształtów poprzez mowę i dotyk, a nawet ćwiczenie mięśni dłoni i palców. Zadaniem uczestników zabawy będzie losowanie figurek przedstawiających zwierzęta z woreczka i dopasowywanie ich do odpowiednich obrazków ze stołu. Jednak obie gry można wykorzystać na wiele innych sposobów. Z pewnością nikt nie ma wątpliwości, że miłość do gier bez prądu warto rozwijać od najmłodszych lat. Nauka poprzez zabawę to bowiem najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu wspólnie z dziećmi.

Galakta ujawniła rąbek tajemnicy dotyczący gry Catan: Gwiezdni Osadnicy. Tym razem zbudujemy placówki handlowe, porty kosmiczne oraz kolonie. Tak jak w klasycznej wersji będziemy potrzebować do tego surowce, teraz w postaci rudy, paliwa, karbonu, żywności oraz towarów handlowych. Podczas rozgrywki zmierzymy się z kosmicznymi piratami, jak również nawiążemy sojusze. Jednak najciekawszym elementem niewątpliwie jest statek-matka, który przyjdzie nam zbudować.

W sobotę odbyła się dwunasta edycja PortalConu, a co za tym idzie poznaliśmy Zapowiedzi Portal Games na ten rok. Wśród zaprezentowanych gier znalazły się prawdziwe perełki. Między innymi najpopularniejszy tytuł ostatnich Targów Essen – Aquatica, najnowsza propozycja od Bruno Cathali – Ishtar. Ameritrashowcy z pewnością sięgną w tym roku po Mezo oraz God of War: Card Game. Natomiast na pierwszej pozycji must have wśród fanów karcianek zagości Terrors of London. Dociekliwych euro- oraz amerigraczy uspokajamy, zarówno relacja jak i recenzja gry Ishtar ukaże się niebawem na stronie! Nasza redaktorka Natalia już pracuje nad materiałem.

PRZEDSPRZEDAŻE

W tym tygodniu ruszyła przedsprzedaż polskiej edycji gry Rococo: Deluxe od wydawnictwa Hobbity. Planszówka zabierze nas do XVIII-wiecznej Francji, w której króluje nurt Rokoko. Gracze wcielą się w zarządców zakładów krawieckich, a ich celem będzie uzyskanie największego Prestiżu i stworzenie najpiękniejszych strojów dla arystokratów. Rococo: Deluxe może poszczycić się prestiżową nominacją do nagrody MinD Games Prize przyznawanej przez Mensa in Deutschland. Wydanie Delux jest wersją rozszerzoną, w związku z czym oprócz odświeżonej graficznie podstawki w pudełku, znajdziemy aż cztery dodatki: Jewelry, Festivites Dresses, Fancy Dresses promos oraz kompletnie nowy Madame Du Barry. Planszówkę można już zamawiać w sklepie wydawcy.

Ruszyła przedsprzedaż rozszerzenia do Władcy Pierścieni. Cieniste ścieżki przeniosą graczy w głąb Mrocznej Puszczy, gdzie czyhać na nas będą nowi wrogowie. W trakcie wędrówki spotkamy nieznanych dotąd bohaterów oraz znajdziemy całkiem przydatne przedmioty. Czy zdołamy przedrzeć się przez mroczne komnaty Morii?

IMPREZY I WYDARZENIA

Już 1 lutego rozpocznie się wspaniały festiwal gier bez prądu – Planszówki w Spodku. Edycja 2020. Wydarzenie skierowane jest zarówno dla początkujących graczy, jak i tych zaawansowanych. Wszyscy są zatem na nim mile widziani. Na każdego czeka ponad sześćset tytułów gier o różnym poziomie trudności. Będzie możliwość spotkania z wydawcami i zakupu wielu tytułów, zostaną zaprezentowane nowości i prototypy. Dodatkowo wydzielone zostaną strefy: RPG i rodzinna. Na pewno warto się tam wybrać i spędzić czas na udanej zabawie z grami planszowymi w roli głównej. Miejscem spotkania jest oczywiście Antresola Spodka na ulicy Korfantego 35 w Katowicach. Start za niecały już tydzień, w sobotę o godzinie 10-tej. Wydarzenie potrwa przez dwa dni a zakończy się w niedzielę o godzinie 19-stej. Bilety można zakupić online klikając w ten link.


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk, Natalia Jóźwiak, Sylwia Smolińska

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.