Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 16.10.2021 – 22.10.2021

Kolejny tydzień pełen premier gier planszowych. Wśród nich głośny tytuł wydawnictwa Portal Games – Diuna: Tajemnice Rodu, którego recenzję znajdziecie już u nas. Nie obyło się bez gorących zapowiedzi wydawnictwa Galakta. Więcej przeczytacie w naszym artykule. Zapraszamy!
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 16.10.2021 - 22.10.2021Architekci 7 Cudów Świata, Rebel

Architekci 7 cudów świata to dynamiczna gra rodzinna, doskonała na początek przygody z planszówkami! Podczas rozgrywki staramy się wznieść własną budowlę, jak najlepiej wykorzystując efekty dostępnych kart. W swojej turze wybierasz 1 z 3 kart, na których znajdziesz różne postacie pomocne w zdobywaniu surowców do budowy cudów, dokonywaniu odkryć naukowych oraz toczeniu bitew z sąsiadami. Zwycięży osoba, która do końca gry zbierze najwięcej cennych punktów.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 16.10.2021 - 22.10.2021Trek 12, Rebel

Trek 12 to gra typu roll-and-write, która oferuje rosnące poziomy trudności. Naszym celem jest zdobycie jak największej liczby punktów poprzez sprytnie rozmieszczanie wartości liczbowych na arkuszy trasy górskiej. Wybierz się w pieszą wędrówkę po Himalajach, podczas której będziesz wyznaczać nowe szlaki na szczyty. Dokładnie mapuj teren i oznaczaj trasę, ale zachowaj ostrożność na najniebezpieczniejszych ścieżkach. Spryt i odwaga będą konieczne, aby podejmować właściwe decyzje, podnieść swoją reputację i, kto wie, być może stać się legendarnym wspinaczem.

Diuna: Tajemnice Rodu, Portal Games

21 października miała premierę najnowsza gra autorstwa Ignacego Trzewiczka! Diuna: Sekrety Rodu to przeżycie, w którym doświadczenia rodem z RPG są na wyciągnięcie ręki. Specjalnie dla tych, którzy nie znają świata Diuny nasz zespół przygotował prolog, który wprowadzi w przygodę na Arrakis.

Pustynny detektyw/rebeliant. „Diuna. Sekrety Rodu” – recenzja gry planszowej

Res Arcana: Perlae Imperii, Rebel

Premierowo pojawił się również drugi dodatek do gry Res Arcana. Rozszerzenie Perlae Imperii wprowadza nową esencję perły, które są potrzebne magom do kształtowania przepełnionych mocą artefaktów.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 16.10.2021 - 22.10.2021Wybuchowa Mieszanka: Uczeń na 6, Rebel

Uczeń na 6! to rozszerzenie do gry Wybuchowa mieszanka. Zawiera nowe płytki eliksirów, których można używać wraz z tymi z gry podstawowej. Pojawiają się także nowe kulki dzikiej ingrediencji, które działają jak swego rodzaju dżokery podczas umieszczania na płytkach eliksirów, ale przy zderzeniu eksplodują tylko ze sobą. Dodatek wprowadza również możliwość rozgrywki dla 5-6 osób, podczas której na stole znajdują się 2 podajniki.

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 16.10.2021 - 22.10.2021Spór o bór, Muduko

Nadchodzi czas, kiedy ponownie trzeba ustalić, kto będzie władał Wielką Prapuszczą. Ta wiekowa kraina zamieszkiwana jest przez najodważniejsze i najbardziej waleczne zwierzęta na świecie. Co pięć lat wybierany jest jej Król. Mieszkańcy potrzebują mądrego i odważnego władcy. Kto nim będzie, zostanie ustalone w tradycyjnym Wielkim Pojedynku.
Dwóch najwybitniejszych taktyków stoczy ze sobą bezkrwawy bój.

W grze wcielacie się w dowódców prowadzących swoich poddanych w Wielkim Pojedynku. Waszym celem będzie zdobycie przewagi nad przeciwnikiem i uzyskanie kontroli nad polanami. Wygrany może być tylko jeden. Czy będziesz nim Ty, a może Twój przeciwnik? Czy poprowadzisz swoje oddziały do zwycięstwa? Z nieukrywaną radością ogłaszamy premierę gry Spór o Bór. Jest to polskie wydanie wieloletniego, międzynarodowego hitu Schotten Totten, znanego również jako Battle Line. Całkowicie nowa szata graficzna przenosi nas do prastarej puszczy, w której dowodząc futrzaną armią stoczymy zażarte pojedynki o władzę w królestwie zwierząt. Spór o Bór to połączenie projektanckiego geniuszu Reinera Knizii z bajecznymi ilustracjami Piotra Sokołowskiego. Jest to jedna z najlepszych dwuosobowych gier wszechczasów, która swoim minimalizmem i głębią taktyki zachwyca graczy już od ponad 20 lat. Jesteśmy dumni, że możemy przywrócić ten tytuł na polskie stoły w tak pięknym wydaniu.

Zapowiedzi
Mythwind, Galakta

Mythwind: taki właśnie tytuł nosi nowa niespodzianka od Galakty, której kampania trwa właśnie na platformie Kickstarter – asymetryczna kooperacyjna gra planszowa dla od 1 do 4 graczy w wieku powyżej 14 lat, w której jako jedna z dostępnych postaci będziemy eksplorować tajemniczą dolinę, przeżywać rozmaite przygody i… wykonywać nasze codzienne obowiązki, aby w jak najlepszy sposób przyczynić się do rozwoju społeczności.

W Mythwind każda z postaci, w którą możemy się wcielić w inny sposób będzie pozyskiwać dobra konieczne do rozwijania tworzącej się osady. W toku gry będziecie po kolei wykonywać rozmaite akcje, które pozwolą Wam lepiej poznać okoliczną dolinę, przeżyć ciekawe i często tajemnicze przygody, rozwijać swoje postaci a nawet wpłynąć na wygląd miasta poprzez stawianie nowych budynków!

Polska wersja językowa będzie dostępna w Pledge Managerze po zakończeniu kampanii oraz później w sklepach w całej Polsce.

Anno 1800, Galakta

Wiadomość nie tylko dla fanów komputerowego pierwowzoru: Anno 1800, którego premiera planowana była jeszcze na ten miesiąc, zalicza minimalne opóźnienie. Jak twierdzi Galakta, ma trafić do magazynu wydawnictwa w listopadzie tego roku, o ile nie wydarzy się nieprzewidywalnego. Niestety gracze będą musieli poczekać troszkę  dłużej na rozbudowę własnych wysp, na których wznoszą nowe budynki oraz statki, a także rozwijają możliwości handlu.

Przedsprzedaże
Kroniki zamku Avel, Rebel

Kroniki zamku Avel to oparta na współpracy gra planszowa dla całej rodziny, w której wcielamy się w bohaterów i bohaterki odpowiedzialnych za uratowanie magicznej krainy. Podczas rozgrywki stworzymy własne postacie o unikalnych imionach i specjalnym ekwipunku, a następnie będziemy eksplorować świat, poruszając się po modułowej planszy. W czasie podróży napotkamy wiele niebezpieczeństw, z którymi będzie trzeba walczyć, a każde zwycięstwo przyniesie nam określoną nagrodę: nową broń, zbroję, mikstury i złoto. Zgromadzone dobra pozwolą nam przygotować się do finałowego starcia z Monstrum, które zagraża Avelowi.

Gry książkowe FoxGames

Empik uruchomił przedsprzedaż nadchodzących gier książkowych wydawnictwa FoxGames. 10.11 zadebiutuje Dziennik: Kroniki Cypher – interaktywna nowość autora Dziennika 29, a także Fighting Fantasy: Puszcza zagłady – książka paragrafowa osadzona w świecie fantasy. Natomiast 24 listopada pojawi się w sprzedaży kolejny komiks paragrafowy z serii o Sherlocku: Sherlock Holmes: Cień Kuby Rozpruwacza. Według wstępnych planów miała się również pojawić gra książkowaCzworo przeciwko ciemności, jednak premiera tego tytuł została przeniesiona na przyszły rok.


Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu