Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.12-20.12.2019

0
Prawdziwy okres przedświąteczny daje się we znaki, mamy mniej planszówkowych premier, ale za to więcej zapowiedzi. Jesteście ciekawi, jakie wydawnictwa tym razem zaskoczyły nas swoimi newsami? Zapraszamy do lektury!
PREMIERY

Szesnastego grudnia swoją premierę miała rodzinna gra euro W pogodni za szczęściem od Czacha Games. Równocześnie zostały wypuszczone do sprzedaży trzy dodatki to tego tytułu: Społeczność, Przeżyj to Sam oraz Życie Zbira. Za pomocą mechaniki zarządzania czasem i stresem gracze będą starali się realizować projekty, zarabiać pieniądze, kupować wymarzone przedmioty, nawiązywać nowe relacje oraz zakładać rodzinę. Rozgrywka przeznaczone jest dla od jednego do czterech graczy i według zapewnień wydawcy powinna potrwać około dziewięćdziesięciu minut.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.12-20.12.2019

Jeden z najnowszych tytułów Rebela Podróże przez Śródziemie doczekał się aktualizacji. Tym samym gracze mogą rozpocząć zabawę w trybie przygodowym ciesząc się historią. Zminimalizowano możliwe niebezpieczeństwa, dzięki czemu więcej czasu poświęcimy na eksplorację mapy, nie denerwując się wskaźnikiem zagrożenia.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.12-20.12.2019

PLANY WYDAWNICZE

Wersja bestsellerowego Dziennika 29 dla dzieci i młodzieży swoją premierę będzie miała dwudziestego dziewiątego stycznia dwa tysiące dwudziestego roku. Jego autorzy specjalnie z myślą o tej grupie wiekowej graczy, stworzyli prosty system szukania odpowiedzi, bez konieczności korzystania z Internetu. Niech zatem wszystkie dzieci od ósmego roku życia porzucą smartfony, tablety i laptopy w kąt, bo nadchodzi czas wyruszenia w podróż, której celem jest znalezienie zaginionego przyjaciela. Dziennik: Zagadkowa podróż będzie składał się z dziewięciu rozdziałów a podróżnicy zastaną w nim do rozwiązania ponad czterdziestu zagadek.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.12-20.12.2019

Natomiast na luty wydawnictwo Nasza Księgarnia planuje premierę polskiej wersji gry Walking in Burano. Każdy, kto chciałby wybrać się na spacer po tej włoskiej wyspie, z pewnością zadowoli się propozycją takiej gry. Będzie opierała się ona na mechanice draftu kart i zbieraniu setów. Czeka nas zatem turniej rodzinny polegający na dobieraniu kart i budowaniu z nich kolorowych domów. Za takie przedsięwzięcie turyści przyznają graczom punkty. Karciane grafiki z oryginalnego zestawu pozostaną niezmienione, gdyż naprawdę robią wrażenie. Można je obejrzeć tutaj. Za niespełna dwa miesiące będziemy mogli podziwiać je na żywo. Rozgrywka przeznaczona będzie maksymalnie dla czterech osób.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.12-20.12.2019

Wydawnictwo Bard Centrum Gier wyda nową wersję karcianej gry kooperacyjnej The Game: Quick&Easy. Tytuł ten może poszczycić się nominacją do prestiżowej nagrody w świecie planszówek – Spiel des Jahres. Będzie bardzo szybko, ponieważ sugerowany czas rozgrywki to od ośmiu do dziesięciu minut, ale czy okaże się łatwo? Przekonamy się w przyszłym roku!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.12-20.12.2019

Kolejna zapowiedź od Czacha Games. Wydawnictwo poinformowało o tym, że w przyszłym roku ukaże się w polskiej wersji gra Colors of Paris. Planszówka będzie dostępna w sprzedaży już w kwietniu dwa tysiące dwudziestego. Gracze wcielą się w paryskich artystów, startujących w Wielkich Zawodach Malarstwa i tylko jeden z nich będzie miał ten zaszczyt aby dołączyć do zamkniętego grona Starych Mistrzów.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.12-20.12.2019

Jak poinformowało wydawnictwo Baldar premiera dodatku do gry Gangi – La Cosa Nostra została przesunięta na pierwszy kwartał dwa tysiące dwudziestego roku, a dokładniej na pierwszego kwietnia dwa tysiące dwudziestego.

Wydawnictwo G3 ogłosiło oficjalnie, że wyda kolejną odsłonę gry kościanej Rzuć na tacę autorstwa Wolfganga Warscha. Tytuł oryginalny to Doppelt so clever (Twice as Clever), tytułu polskiego jeszcze nie znamy. Gra zagości na sklepowych półkach w pierwszym kwartale dwa tysiące dwudziestego roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.12-20.12.2019

Dzięki wydawnictwu Phalanx już na początku przyszłego roku zagramy w polską wersję językową gry Viticulture Essential Edition. Gotowi na podróż do słonecznej Toskanii? Swoimi winnicami zajmiecie się w pierwszym kwartale dwa tysiące dwudziestego roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.12-20.12.2019

PRZEDSPRZEDAŻE

Cały czas trwa przedsprzedaż gry taktycznej, opartej na kultowej grze komputerowej z lat dziewięćdziesiątych – Jagged Alliance od wydawnictwa Underworld Kingdom. Podczas rozgrywki gracze wcielą się w najemników, którzy udadzą się na niebezpieczną misję na tropikalnej wyspie Arulco i stawią czoła Złej Królowej – tamtejszej dyktatorce Deidranie. Wysyłka zamówionych egzemplarzy przewidywana jest na maj dwa tysiące dwudziestego, natomiast wysokość nakładu zostanie dopasowana do ilości zamówień.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.12-20.12.2019

WSPIERAJKI

Wydawnictwo Hobbity.pl ma powód do świętowania, bowiem gra 303 Squadron osiągnęła wymagany próg ufundowania na Kickstarterze. Kampania trwała do dwudziestego pierwszego grudnia. Dodatkowo wiemy, że niezależnie od ilości polskich wpierających, zostanie wydana polska wersja językowa tego tytułu.

IMPREZY I WYDARZENIA

Coraz więcej bibliotek organizuje wydarzenia, na których królują gry planszowe. Jeżeli mieszkacie w Świeciu (województwo kujawsko-pomorskie) lub w jego okolicach, koniecznie weźcie udział w Nocce z planszówkami! Dwudziestego ósmego grudnia możecie odreagować poświąteczną atmosferę rozgrywając wówczas planszowe turnieje. Event startuje o godzinie osiemnastej i potrwa do pierwszej w nocy. Miejsce spotkania to biblioteka na ulicy Sienkiewicza.


Artykuł przygotowały: Natalia Jóźwiak, Paulina Adamczuk, Sylwia Smolińska

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.