Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.03-20.03.2020

0
Witajcie drodzy Planszówkowicze! Dzisiejsze zestawienie jest skierowane głównie do graczy wagi lekkiej. Dlatego serdecznie zapraszamy miłośników gier familijnych oraz logicznych. Zaczynamy!
PLANY WYDAWNICZE

Jeśli nudzi was już siedzenie w domu z pomocą spieszy wydawnictwo Factory of Ideas. Na stronie internetowej wydawcy pojawiły się pluszowe kolorowanki. Znajdziecie tam swoje ulubione postacie z gry Pluszowe Opowieści, jak również dwa zupełnie nowe zwierzaki. Udostępniono karty nowych bohaterów, które można wykorzystać podczas rozgrywki.

Kolorowanki znajdziecie tutaj.

Oprócz tego wydawca zapowiedział, że już wkrótce zostanie udostępniony na stronie dodatkowy scenariusz do gry Lost Story#1 w polskiej wersji językowej.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.03-20.03.2020

Wydawnictwo Egmont zapowiedziało wydanie nowej gry z serii Ubongo na dzień 31 marca bieżącego roku. Ubongo Extreme to gra idealna dla miłośników łamigłówek i różnych wyzwań. Gracze będą musieli postarać się jak najszybciej dopasować odpowiednie elementy do swoich plansz. Nie bez powodu projekt ma w tytule słowo extreme, bowiem zadanie to nie okaże się wcale proste. Utrudnią je sześciokatne kształty dostępnych w grze kafelków. Dwa poziomy zaawansowania każdemu umożliwią świetną zabawę tym zestawem, mającym już tytuł światowego bestsellera.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.03-20.03.2020

Nakładem wydawnictwa Egmont ukaże się także FITS Travel. Jest to podróżna wersja bestsellerowej gry FITS. Układa się tak samo dobrze, jak w pierwowzorze. Kompaktowe wykonanie i szybka rozgrywka sprawiają, że gra jest idealna do zabrania ze sobą – wszędzie tam, gdzie będziecie mieli ochotę pograć.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.03-20.03.2020

Wydawałoby się, że temat kosmosu w grach planszowych został już wyczerpany. Nic bardziej mylnego! Za sprawą wydawnictwa Galakta, wyruszymy w kolejną galaktyczną podróż. W Załodze wcielimy się w zespół badaczy, który weźmie udział w projekcie NAUTILUS. Jego zadaniem jest potwierdzenie istnienia dziewiątej planety. Drużyna składa się z od dwóch do pięciu śmiałków, a czekać na nas będzie aż pięćdziesiąt misji, czyli logicznych zadań o zróżnicowanym poziomie trudności. Jedyny środek komunikacji między graczami stanowią zagrywane karty. Ponadto każdy z badaczy posiada swój własny cel, aby ostatecznie uznać misję za sukces, muszą zostać one ukończone.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.03-20.03.2020

Kolejny tytuł wydany przez Galaktę to Kingsburg. Drugą edycję gry wzbogacono o dodatek, który także ukaże się w języku polskim – To Forge a Realm wprowadza dodatkowe moduły znacząco urozmaicając rozgrywkę oraz zwiększając możliwości zwycięstwa. Czy sprawdzisz się w roli gubernatora granicznej prowincji?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.03-20.03.2020

PRZEDSPRZEDAŻE

20 marca Czacha Games rozpoczęło limitowaną przedsprzedaż gry Colors of Paris, której polska nazwa została wybrana podczas facebookowego konkursu na stronie wydawcy i brzmi Obrazy Paryża. Zapowiedziana planszówka to jeden z hitów zeszłorocznych targów w Essen. Podczas tymczasowej przedsprzedaży, każdy kto zakupi swój egzemplarz, otrzyma w prezencie minidodatek do gry Wielkie Malarki. Warto wspomnieć, że jest to jedyna taka okazja aby uzyskać to rozszerzenie, ponieważ wydawca nie planuje wprowadzać go do sprzedaży regularnej. Pula gier w przedsprzedaży wraz  z minidodatkiem to zaledwie 200 sztuk, zamówienia można składać na stronie wydawcy. Tam znajdziecie również polską wersję instrukcji do Obrazów Paryża.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.03-20.03.2020


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk, Natalia Jóźwiak, Sylwia Smolińska